آیا رمز ارزها پس از آخرین افت قیمت دوباره صعود می کنند؟

آیا رمز ارزها پس از آخرین افت قیمت دوباره صعود می کنند؟

در تاریخ ۸ نوامبر، بیت کوین از ۹،۲۰۰ دلار به ۸،۶۵۰ دلار ریزش کرد و باعث شد احساسات بازار دوباره از حرص و آز به ترس تغییر کند. این اصلاح پس از یکی از بزرگترین رشدها در تاریخ بیت کوین (BTC) انجام شد که باعث تغییر احساسات شده است.

میانگین حرکتی قیمت

بیت کوین میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را به عنوان یک شاخص اصلی از دست داده است. اصلاح اخیر باعث شده است که قیمت بیت کوین میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA) را از دست بدهد، که برای بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران در راستای تعیین چرخه بازار صعود یا نزول به آن اعتماد می کنند، نشانگر اصلی است. نکته قابل توجه این است که قیمت بالاتر از میانگین MA 200 در زیر مقاومت با قیمت ۹،۴۰۰ تا ۹،۶۰۰ دلار قرار گرفته است و دوباره به سطح حمایت بعدی در محدوده قیمت ۸،۶۰۰-۸،۸۰۰ دلار بازگشته، که این نیز میانگین نمایی قابل حرکت (EMA) 200 روزه است. در این سطح، به نظر می رسد قیمت حداقل در حال حاضر یک سطح حمایتی پیدا کند. با این وجود، میانگین حرکتی ۲۰۰ روزه با این اصلاح از بین رفت و باعث شد احساسات از حرص و آز به سمت ترس تغییر یابد. استدلال این امر از داده های گذشته ناشی می شود که نشان می دهد بیت کوین هرگز در چرخه های اخیر بازار زیر این شاخص پایین نیامده است. یعنی ۲۰۱۶ تا دسامبر ۲۰۱۷. لذا شاخص های اصلی در حال شکل گیری هستند.

میانگین حرکتی قیمت

تحلیل قیمتی کوتاه مدت

به قول معروف عملکرد گذشته هیچ تضمینی برای نتایج آینده نیست. اگر این آغاز چرخه جدید بازار صعودی باشد، شاخص ها هنوز در حال شکل گیری هستند. به عبارت دیگر، قیمت هنوز هم باید موقعیت خود را نسبت به میانگین های حرکتی EMAs / MA پیدا کند، که می تواند به شاخص های پیشرو تبدیل شود. نمونه های قبلی مقایسه با چرخه های بازار قبلی نیز وجود نداشت که با افت ۴۰ درصدی بیت کوین همراه بود. از این منظر، به جای مقایسه کردن با حرکات قیمتی گذشته، به ویژه در بازه های کوتاه مدت، قطعاً تجزیه و تحلیل و دیدگاه کلان مفیدتر خواهد بود. همانطور که در نمودار مشاهده می شود، قیمت به سمت حمایت مهم افقی و یکی از معدود مناطقی که برای حفظ بازار صعودی باید نگه داشته شود، حرکت کرد. قیمت از ماه گذشته در ماه ژوئن در یک کانال نزولی حرکت کرده است، به این معنی که قیمت آن در کوتاه مدت نزولی است.

تحلیل بازار آلت کوین ها

سرمایه گذاری بازار آلت کوین ها نیز جالب توجه است زیرا نشانگر اتمام روند نزولی ۴ ماهه است. این شکست مشابه حرکاتی است که بازار قبل از امسال دیده بود و در ماه ژانویه نیز روند نزولی اساسی شکسته شد. داشتن سرمایه در بازار آلت کوینها بسیار مهم است که سطح ۶۶ میلیارد دلار را به عنوان یک نشانگر و پشتیبانی مهم حفظ کند. از دست دادن این سطح، فضای حرکتی زیر ۵۰ میلیارد دلار را فراهم می کند و روند پایین آمدن آن را از بین می برد – الگوی اساسی برای بازار صعودی. اگر سطح ۶۶ میلیارد دلار توسط استخرهای استخراج حفظ شود، هدف ۹۰ میلیارد دلار برای هفته های آینده کلیدی خواهد بود. جالب اینجاست که ، در حالی که بیت کوین در حال تصحیح است ، اتر (ETH) سیگنال های قدرتمندی را در جفت ETH / BTC نشان داده است. اقدام قیمت اتر همچنین نشان می دهد که تسلط بیت کوین در حال کاهش است ، اگرچه هنوز به نظر نمی رسد کاملاً نزولی باشد.

تحلیل بازار آلت کوین ها

آیا بازار رمز ارزها باز هم در حالت نزولی، میانگین حرکتی ۲۰۰ MA را از دست داده است؟

راحت ترین پاسخ نه است. از نظر کلان، بازار در تمام سال به سمت بالا حرکت کرده است و در واقع بازده قابل توجهی از ژانویه به دست می دهد. با این حال، سطح کلیدی باید به منظور حفظ چشم انداز کلان صعودی نگه داشته شوند. به عبارت دیگر ، رفتن بیت کوین به زیر ۷،۳۰۰ دلار علامت نزولی برای کل بازار رمزارزها است. رسیدن قیمت به بالاتر از ۸،۳۰۰ دلار ، احساسات صعودی را تجدید می کند که در آن BTC می تواند حرکت خود را به سمت ۱۱،۰۰۰ دلار و بالاتر انجام دهد و به طبع بهترین فرصت برای سرمایه گذاری در این حوزه خواهد بود.

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *