آیا زمان خوبی برای استراتژی هولد HODL می باشد؟

آیا زمان خوبی برای استراتژی هولد HODL می باشد؟

یکی از دلایل سرمایه گذاران استراتژی هولد HOLD (خرید و نگهداری) را انتخاب می کنند این است که آنها بر اساس یک روند گسترده تر، کسب سود می کنند. بله روند بسیار متفاوت از حرکت است و درک این موضوع مهم است. به منظور مشاهده روند گسترده تر دوره، ما به ساختار روند کوتاه مدت نگاه می کنیم و تعیین می کنیم بازار صعودی است یا نزولی. با یک نگاه کلی به نمودار ماهانه ، می توان تشخیص داد که روند صعودی گسترده تری داریم. با اتمام روند، یک سری نوسانات صعودی داریم که تثبیت شده اند. این ساختار بازار است و به وضوح ساختار در بلند مدت صعودی است. در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری پر سود همین بیت کوین می باشد.

آیا اکنون می توانیم وارد یک روند نزولی گسترده تر شویم؟

مطمئناً ما می توانیم اما برخی از سطوح فنی وجود دارد که برای تغییر موقعیت ما باید انجام شود. توجه داشته باشید که بازار طی یک دوره دو ساله دو چرکت صعودی و به دنبال آن دو حرکت نزولی داشته که تقریباً الگوی خود را تکرار کرده است. اما ساختار (به رنگ آبی) برای چرخه بازار یک قله بالای قله قبلی و یک کف بالاتر است. با نگاهی دوباره به چرخه (دوره زمانی) ، ساختار به همراه قیمت ، بدون شک ما یک سری قله بالای قله داریم. حتی تناسب نوسانات نیز برابر است، همانطور که در تئوری الیوت، موج ۴ غالباً متناسب با موج ۲ است. بنابراین ما برخی از جنبه های متناسب از ساختار خود را نیز داریم. این همه نشانگر جریان سفارش است که در درازمدت صعودی است.

آیا اکنون می توانیم وارد یک روند نزولی گسترده تر شویم؟

آیا این یک حرکت نزولی است یا بخشی از حرکت رنج؟

پاسخ این است که ما احتمالاً در حال رنج زدن هستیم.در کوتاه مدت، شواهد ادامه روند صعودی گسترده تر مشهود است. ادغام یک ساله در سال ۲۰۱۸ از ساختار اصلاحی بسیار گسترده و تعریف شده ای برخوردار است. ما همچنین در یک ساختار اصلاحی گسترده قرار داریم و احتمالات مبنی بر اینکه این بخشی از یک اصلاح بسیار گسترده (WXY) است باید به کف قبلی که گرفته شده است (۶۰۰۰ دلار) رجوع کنیم.

برای تنظیم کردن مقیاس احتمالات مبنی بر اینکه این بخشی از یک موج صعودی گسترده تر (به رنگ آبی ۱،۲) است ، باید سطح ۱۵،۰۰۰ گرفته شده را ببینیم. بنابراین به طور خلاصه، ما واقعاً نمی دانیم ، یا شواهد هنوز تکامل می یابد که آیا این بخشی از یک موج گسترده تر است یا هنوز بخشی از تصحیح موج ۴ است. با این حال، ما برخی از سطوح را داریم که احتمال وقوع سناریوی یک یا دیگری را افزایش می دهد، اما نمودار هنوز از هیچ کدام از آنها خارج نشده است.

بنابراین عقل سلیم باعث شده است تا روند گسترده ای که هنوز هم صعودی است را در نظر گرفته و فکر کنیم که این بخشی از یک اصلاح گسترده تر است. این گمانه زنی می شود و در حال حاضر شواهد کافی در دست نیست که بتواند این فرض را ارائه دهد.

آیا اکنون می توانیم وارد یک روند نزولی گسترده تر شویم؟

وضعیت قیمت در بازه روزانه

با نگاهی به بازه زمانی کوتاه تر یعنی بازه زمانی روزانه، یک سری ساختارهای تلفیقی یا رنج را می توان یافت. ساختار فعلی سطح کمتری از ساختار قبلی (آبی) را نشان نداده است و ساختار متناسب وسیع تری (Magenta) را نیز کمتر از آن نشان نمی دهد. در صورت دور شدن از سطوح کلیدی در حدود ۶،۸۹۰ یا ۶،۸۰۰ الگو نشانگر احساسات یا چرخه فعلی بازار است. چرخه های صعودی با چرخه های نزولی در بازه های زمانی مختلف دنبال می شوند، کلید در جستجوی تناسب الگو ها است تا بینش این موضوع را فراهم کند که آیا این واقعاً یک روند صعودی است یا خیر.

وضعیت قیمت در بازه روزانه

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *