آیا قیمت بیت کوین از 7,000 دلار عبور میکند؟

آیا قیمت بیت کوین از 7,000 دلار عبور میکند؟

در پی اتفاقات اخیر و شیوع ویروس کرونا، قیمت بیت کوین با افت بسیار شدیدی رو به رو شد اما هم اکنون ظاهرا در حال تجربه ی پول بک به سمت روند قبلی خودش است. تریدر معروف تونی ویز می گوید : “اگر سطح قیمتی ای که بیت کوین در حال حاضر در آن قرار دارد ادامه پیدا کند، در بدبینانه ترین حالت تنها 15 درصد امکان این وجود دارد که دوباره قیمت بیت کوین به 3,800 دلار برسد.” این در حالی است که هم اکنون قیمت بیت کوین دارد به 7,000 دلار نزدیک می شود.

تونی ویز در تاریخ 24 مارس در کانال یوتیوب خود عنوان کرد که انتظار افزایش قیمت بیت کوین را دارد و قیمت 6,750 دلار را به عنوان مقاومتی جدید برای بیت کوین می بیند.  او معتقد است شکست قیمت 6,800 دلار، امکان پایین رفتن قیمت بیت کوین را کاهش می دهد و نهایتا 15% این امکان وجود دارد که دوباره قیمت بیت کوین به محدوده ی زیر 4,000 دلار برسد.

او گفت: ” رفتن بالای قیمت 6,800 دلار به من 85% این اطمینان را می دهد که ما به زیر این قیمت نخواهیم رفت. بیت کوین مقاومت را شکسته است و قیمت آن از آن هم بالاتر رفته است “. بیت کوین تا چند ساعت قبل در حال پیشرفت به سمت 7,000 دلار بود و از آستانه ی مقاومت قیمتی 6,800 دلار هم عبور کرد و به قیمت 6,920 هم رسید اما از این نقطه بازگشت قیمتی را تجربه کرد و قیمتش دوباره تا نزدیکی 6,500 دلار کاهش پیدا کرد.

طبق گزارش کوین تلگراف، تونی ویز قبلا راجع به احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا نزدیکی 2,000 دلار هشدار داده بود و معتقد بود این اتفاق ممکن است تا قبل از هاوینگ بیت کوین رخ دهد.  اکنون اما او به معامله گران گفت که این کاری بسیار احمقانه است که از ترس بازگشت دوباره ی بیت کوین به قعر قیمتی از ورود به بازار خودداری کنند. او ادامه داد : ” این بدان معناست که شما وقت صبر کردن ندارید. شما وقت ندارید منتظر پول بک دیگری به سمت قیمت 3,500 دلار باشید. الان شما باید بیت کوین داشته باشید “.

پول نامحدود بانک مرکزی فدرال رزرو، راه رسیدن قیمت بیت کوین به 100,000 دلار را هموارتر می کند

این صحبت های ویز در حالی صورت گرفت که قانون گذاران امریکایی با تحویل بسته ی حمایتی برای تجارت های ضربه دیده از شیوع ویروس کرونا موافقت کرده اند. این بسته ی حمایتی جدید به دنبال تصمیم فدرال رزرو مبنی بر چاپ 6 تریلیون دلار پول نامحدود توزیع می شود و بسیاری معتقدند این یک فرصت طلایی برای بیت کوین است تا بتواند با استفاده از این پول تزریق شده در بازار امریکا به افزایش مارکت کپ تا مرز 2 تریلیون دلار برسد.

 

رسیدن به این مارکت کپ به معنای صعود قیمتی تا سقف 100,000 دلار است که اگرچه کمی دور از دسترس به نظر می رسد اما تحلیل گران معتقدند، بخشی از تجارت های صدمه دیده در جهان و علی الخصوص امریکا پس از دریافت این بسته ی حمایتی به سرمایه گذاری در بیت کوین که در موقعیت قیمتی مناسبی قرار دارد روی می آورند و این افزایش تقاضا باعث صعود چشم گیر قیمت بیت کوین خواهد شد.

از نظر بسیاری از کارشناسان بازار از جمله چان پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی بایننس، این بسته های حمایتی باعث می شوند بیت کوین راحت تر از گذشته به مارکت کپ 2 تریلیون دلاری برسد. دن هلد، مدیر توسعه تجارت در صرافی کراکن، در توییتر شخصی خود نوشت: ” 6,000,000,000 دلار فقط برای یک کشور. آن وقت فکر نمی کنید که بیت کوین بتواند به مارکت کپ 2 تریلیون دلاری برسد؟

از آنجایی که بیت کوین کف قیمتی خوبی را تجربه می کند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد و تحلیل گران امیدوارند تا با توزیع این بسته ی حمایتی در امریکا و همچنین اقدام سایر کشورها در توزیع چنین بسته های حمایتی ای، این فرصت برای بازار بیت کوین فراهم شود تا بتواند افزایش تقاضای قابل ملاحضه ای را تجربه کند.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *