آیا قیمت بیت کوین از ۷,۰۰۰ دلار عبور میکند؟

آیا قیمت بیت کوین از 7,000 دلار عبور میکند؟

در پی اتفاقات اخیر و شیوع ویروس کرونا، قیمت بیت کوین با افت بسیار شدیدی رو به رو شد اما هم اکنون ظاهرا در حال تجربه ی پول بک به سمت روند قبلی خودش است. تریدر معروف تونی ویز می گوید : “اگر سطح قیمتی ای که بیت کوین در حال حاضر در آن قرار دارد ادامه پیدا کند، در بدبینانه ترین حالت تنها ۱۵ درصد امکان این وجود دارد که دوباره قیمت بیت کوین به ۳,۸۰۰ دلار برسد.” این در حالی است که هم اکنون قیمت بیت کوین دارد به ۷,۰۰۰ دلار نزدیک می شود.

تونی ویز در تاریخ ۲۴ مارس در کانال یوتیوب خود عنوان کرد که انتظار افزایش قیمت بیت کوین را دارد و قیمت ۶,۷۵۰ دلار را به عنوان مقاومتی جدید برای بیت کوین می بیند.  او معتقد است شکست قیمت ۶,۸۰۰ دلار، امکان پایین رفتن قیمت بیت کوین را کاهش می دهد و نهایتا ۱۵% این امکان وجود دارد که دوباره قیمت بیت کوین به محدوده ی زیر ۴,۰۰۰ دلار برسد.

او گفت: ” رفتن بالای قیمت ۶,۸۰۰ دلار به من ۸۵% این اطمینان را می دهد که ما به زیر این قیمت نخواهیم رفت. بیت کوین مقاومت را شکسته است و قیمت آن از آن هم بالاتر رفته است “. بیت کوین تا چند ساعت قبل در حال پیشرفت به سمت ۷,۰۰۰ دلار بود و از آستانه ی مقاومت قیمتی ۶,۸۰۰ دلار هم عبور کرد و به قیمت ۶,۹۲۰ هم رسید اما از این نقطه بازگشت قیمتی را تجربه کرد و قیمتش دوباره تا نزدیکی ۶,۵۰۰ دلار کاهش پیدا کرد.

طبق گزارش کوین تلگراف، تونی ویز قبلا راجع به احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا نزدیکی ۲,۰۰۰ دلار هشدار داده بود و معتقد بود این اتفاق ممکن است تا قبل از هاوینگ بیت کوین رخ دهد.  اکنون اما او به معامله گران گفت که این کاری بسیار احمقانه است که از ترس بازگشت دوباره ی بیت کوین به قعر قیمتی از ورود به بازار خودداری کنند. او ادامه داد : ” این بدان معناست که شما وقت صبر کردن ندارید. شما وقت ندارید منتظر پول بک دیگری به سمت قیمت ۳,۵۰۰ دلار باشید. الان شما باید بیت کوین داشته باشید “.

پول نامحدود بانک مرکزی فدرال رزرو، راه رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار را هموارتر می کند

این صحبت های ویز در حالی صورت گرفت که قانون گذاران امریکایی با تحویل بسته ی حمایتی برای تجارت های ضربه دیده از شیوع ویروس کرونا موافقت کرده اند. این بسته ی حمایتی جدید به دنبال تصمیم فدرال رزرو مبنی بر چاپ ۶ تریلیون دلار پول نامحدود توزیع می شود و بسیاری معتقدند این یک فرصت طلایی برای بیت کوین است تا بتواند با استفاده از این پول تزریق شده در بازار امریکا به افزایش مارکت کپ تا مرز ۲ تریلیون دلار برسد.

 

رسیدن به این مارکت کپ به معنای صعود قیمتی تا سقف ۱۰۰,۰۰۰ دلار است که اگرچه کمی دور از دسترس به نظر می رسد اما تحلیل گران معتقدند، بخشی از تجارت های صدمه دیده در جهان و علی الخصوص امریکا پس از دریافت این بسته ی حمایتی به سرمایه گذاری در بیت کوین که در موقعیت قیمتی مناسبی قرار دارد روی می آورند و این افزایش تقاضا باعث صعود چشم گیر قیمت بیت کوین خواهد شد.

از نظر بسیاری از کارشناسان بازار از جمله چان پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی بایننس، این بسته های حمایتی باعث می شوند بیت کوین راحت تر از گذشته به مارکت کپ ۲ تریلیون دلاری برسد. دن هلد، مدیر توسعه تجارت در صرافی کراکن، در توییتر شخصی خود نوشت: ” ۶,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار فقط برای یک کشور. آن وقت فکر نمی کنید که بیت کوین بتواند به مارکت کپ ۲ تریلیون دلاری برسد؟

از آنجایی که بیت کوین کف قیمتی خوبی را تجربه می کند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد و تحلیل گران امیدوارند تا با توزیع این بسته ی حمایتی در امریکا و همچنین اقدام سایر کشورها در توزیع چنین بسته های حمایتی ای، این فرصت برای بازار بیت کوین فراهم شود تا بتواند افزایش تقاضای قابل ملاحضه ای را تجربه کند.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *