آیا نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) به کلود ماینینگ تعلق می گیرد؟

آیا به استخراج ابری بیت کوین اینماد تعلق می گیرد؟

موضوع قانونی بودن بیت کوین همواره در صدر دغدغه های مردم قرار داشته است و باعث شده تا بسیاری برای ورود به این بازار پر سود تردید کنند. که البته وجود چنین تردید هایی تا حدودی طبیعی به نظر می رسد چرا که چند سالی است خبرهای ضد و نقیض بسیاری در جامعه گسترده شده و علاقه مندان به سرمایه گذاری را کمی گیج نموده است. اما با کمی تحقیق عمقی در این حوزه می توان فهمید که سیر تکاملی فرایند قانونی شدن بیت کوین در ایران چگونه بوده است.

قانون گذاری استخراج ابری

همانطور که می دانیم فعالیت کلود ماینینگ بیت کوین به عنوان زیر شاخه ای از استخراج بیت کوین شناخته می شود.در حوزه استخراج ابری بیت کوین موضوع کمی تفاوت دارد. چرا که روند تصدیق این حوزه و حوزه صرافی دیجیتالی  در مراحل بعدی کار انجام می پذیرد. اما بسیاری از مشترکین و متقاضیان از همیارماینر می پرسند که چرا نشان اینماد روی وبسایت شرکت وجود ندارد؟ برای پاسخ به این پرسش می بایست مروری کوتاه بر روند قانون مند شدن بیت کوین داشته باشیم.

قانون گذاری استخراج

خرید و فروش بیت کوین در سال گذشته غیر قانونی اعلام شد و نهادهای نظارتی از آغاز امسال شروع به برچیدن مزارع استخراج بیت کوین نمودند. به موازات این روند دولت در صدد قانون گذاری این حوزه برآمد و توانست نهایتاً دستورالعملی را برای ساماندهی این کارگاه های تولیدی ارز های دیجیتال تحت نظارت وزارت صمت منتشر کند که هنوز نیاز به بررسی مجدد و تعیین قطعی نرخ برق برای این حوزه دارد. بنابراین مقوله استخراج بیت کوین در حال حاضر به عنوان یک صنعت شناخته شده است و فرایند قانون گذاری آن در مراحل پایانی خود می باشد.

نشان الکترونیکی اینماد

اینماد نشانه اعتماد موسسه توسعه تجارت الکترونیکی است که یکی از شرکت های تابع وزارت صمت می باشد. آن ها موفق شده اند که بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی را پوشش داده و فرایند اعتماد سازی مشتریان  را تسهیل کنند. مزایایی که این نماد الکترونیکی می تواند به همراه داشته باشد شامل موارد زیر می شود:

  • شناسایی مالک کسب و کار و امکان مراجعه در صورت بروز مشکل
  • درست بودن اطلاعات کالا و یا خدمات ارائه شده توسط وبسایت
  • گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش طبق وعده های داده شده
  • وضوح رویه پس دادن کالا و باز پس گیری وجوه
  • محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی مشتریان
  • تایید امنیت سایت به پشتوانه یک نهاد ملی اعتماد.

شوربختانه اطلاعات این موسسه در مورد کسب و کارهای استخراج ابری بیت کوین و سایر  ارز های دیجیتال و صرافی های مرتبط با این حوزه، هنوز به روز رسانی نشده است و با تصمیمات مجلس شورای اسلامی هماهنگ نیست. لذا  صدور نماد اعتماد برای این حوزه ها هنوز در دستور کار آن ها قرار نگرفته است. این قانون شامل همه شرکت های فعال در این حوزه می باشد. با این وجود، شرکت همیارماینر در راستای افزایش اعتماد سازی مشتریان، تمام تلاش خود را برای کسب اینماد انجام داده است. اما هنوز صدور ای نماد برای همیار ماینر و کسب و کارهای مشابه امکان پذیر نیست، مگر با تغییر کل محتوای سایت برای دریافت مجوز و برگرداندن آن به حالت قبلی که این خود نقض قوانین بوده و به هیچ عنوان در دستور کار شرکت همیار مایا سورین نمی باشد.

اقدامات عملی همیارماینر

می دانیم که ای نماد تنها نشان اعتماد کسب و کارهای اینترنتی در ایران نیست، و نشان های بسیاری مانند ساماندهی، انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی، نظام صنفی رایانه ای و پروانه استخراج صمت وجود دارند که همیارماینر به دنبال کسب آن ها برای قرار دادن روی سایت می باشد. در حال حاضر بخش مجوز های سایت فعال شده است و مدارک لازم برای موسسات مرتبط ارسال شده است و وضعیت این نماد ها در حال بررسی می باشند. همیارماینر همواره تلاش می کند تا هر گونه مجوز رسمی مرتبط با استخراج ابری بیت کوین صادر شد دریافت کند.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *