اجاره ماینر یعنی چه ؟ خرید ماینر بهتر است یا اجاره ؟

اجاره ماینر یعنی چه ؟ خرید بهتر است یا اجاره ؟

در این مقاله به توصیف این موضوع می پردازیم که اجاره ماینر یعنی چه ؟ به علاوه به این پرسش نیز می پردازیم که خرید بهتر است یا اجاره دستگاه. این سوال همواره از سوی سرمایه گذاران مطرح بوده که برای ورود به عرصه پر سود رمز ارز ها به خصوص بیت کوین از کجا باید شروع کرد؟

اجاره ماینر در حقیقت یکی از روش های کمتر رایج کلود ماینینگ می باشد که به تازگی وارد عرصه استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شده است. در این روش سرمایه گذار می تواند برای ماینینگ گزینه های مختلفی را انتخاب نماید و دستگاه های متفاوت را که وبسایت ارائه کننده در اختیار گذاشته را با میزان ظرفیت دلخواه خود انتخاب کند.

انتخاب دستگاه مناسب برای اجاره ماینر یعنی چه ؟

برای این که بدانیم اجاره ماینر یعنی چه باید معیاری برای انتخاب این دستگاه ها داشته باشیم. در مقالات قبلی مقایسه دستگاه های ماینر به خصوص دستگاه های انت ماینر S9، S15 و S17 و بازگشت سرمایه آن ها را توصیف نمودیم.  با توجه به هاوینگ پیش رو در اردیبهشت ماه سال ۹۹ احتمالاً ماینر S9 دیگر سود ده نباشد. چرا که هزینه های نگهداری و برق این دستگاه نسبت به میزان درآمدزایی آن ها به صرفه نخواهد بود. لذا عموماً شرکت هایی که خدمات اجاره ماینر را انجام می دهند به ندرت این دستگاه را به عنوان یکی از گزینه های مورد اجاره ارائه می کنند.

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید وبسایت ایسیک ماینر ولیو لیست ماینرهای مختلف را به ترتیب سود دهی از بالا به پایین معرفی نموده است. برای خرید یا اجاره ماینر بهترین کار این است که از دستگاه هایی استفاده شود که بیشترین میزان سود دهی را دارند. علی رقم این که ماینرهای بیت مین بیش از همه در دنیا شناخته شده هستند، شرکت اینو سیلیکون توانسته چهار رتبه اول ماینرها با در آمد روزانه از ۵.۰۵ تا ۷.۳۲ دلار را مال خود کند. با مطالعه درست این وبسایت کاملاً متوجه می شوید که اجاره ماینر یعنی چه .

از کجا بفهمیم کدام دستگاه برای اجاره ماینر خوب است؟

مقایسه اجاره ماینر ها

برای این که دقیقاً بدانیم اجاره ماینر یعنی چه می بایست به مقایسه ماینر ها بپردازیم. دستگاه های ماینر عموماً حدود ۷۵ دسی بل صدا تولید می کنند و به شدت گرم می شوند. بنابراین دمای مناسب برای نگهداری یک ماینر بین ۵ درجه تا ۴۵ درجه سانتی گراد و میزان رطوبت مناسب آن ۵ تا ۹۵ درصد می باشد. عموماً با برق ۱۲ ولت کار می کنند. برخی پاور سر خود بوده و برخی دیگر پاور جداگانه دارند. نگه حائز اهمیت در مقایسه ماینرها نسبت درآمد زایی آن ها به میزان هزینه های نگهداری و برق و اصطهلاک آن ها می باشد.

دستگاه A10 ETHMaster با ظرفیت ۵۰۰ مگاهش با مصرف برق معادل ۷۵۰W قادر است تا سالی ۳ هزار دلار تولید کند که واقعاً عدد قابل توجهی می باشد. این دستگاه در سپتامبر سال ۲۰۱۹ روانه بازار شد و توانست فروش بسیار بالایی داشته باشد. وزن این ماینر حدود ۸ کیلو گرم بوده و دارای دو فن می باشد که می توانند دمای بردها را همواره پایین نگه دارند.

به دنبال آن نیز دستگاه ماینر استرانگ یو رتبه پنجم را با درآمد روزانه ۴.۹۰ دلار به خود اختصاص داده است. دستگاه STU-U6  که در اینجا معرفی شده است با ظرفیت ۴۴۰ گیگا هش و مصرف برق ۲،۲۰۰ وات قادر است تا سالی ۴ هزار دلار درآمد ایجاد کند. این دستگاه نیز دارای دو فن بوده و حدود ۷ کیلو گرم وزن دارد.

سپس شرکت بیت مین با دستگاه های S17 در رتبه های بعدی قرار گرفته است. دستگاه S17+ از الگوریتم SHA-256 استفاده می کند و با ظرفیت ۷۳ تراهش و ۲،۹۰۰ وات ظرفیت مصرف برق می تواند سالی حدود ۴ هزار دلار درآمد دلاری ایجاد کند. این دستگاه دارای ۴ فن بوده و حدود ۱۱ کیلوگرم وزن دارد.

همواره در مقالات پیشین و دوره های آموزشی همیار ماینر گفته ایم که استخراج به صورت ابری بر استخراج با دستگاه ماینر می چربد چرا که در اجاره ماینر تمامی موارد دشوار در نگهداری این کسب و کار توسط صاحبان مزارع استخراج انجام می گردد. بسیاری از افراد از سر و صدای ۷۵ دسی بلی، نظافت مکرر، هزینه و قطعات تعمیرات دستگاه های ماینر اطلاعی ندارند. لذا بدون توجه به این موارد وارد این صنعت می شوند که در این صورت بسیار کار پر ریسکی می باشد. از قدیم هم گفته اند کار را به دست کاردان بسپارید.

نتیجه

در این مقاله به توصیف این که اجاره ماینر یعنی چه پرداختیم و گفتیم که خرید ماینر بهتر است یا اجاره آن. به طور کلی استخراج ابری بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال از این حیص که دیگر دردسر های ماینینگ را نخواهید داشت به صرفه می باشد. اما انتخاب نوع اجاره ماینر و سنجش میزان اعتبار شرکتی که این خدمات را ارائه می کند بسیار بیشتر حائز اهمیت می باشد. بنابراین اگر وبسایت اجاره ماینر ای اجاره دستگاه های غیر از ماینرهای برتر لیست شده را دادند، کمی تامل کنید و در رابطه با مقدار درآمد زایی آن ها مطالعه کنید.

 

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *