استخراج با ماینر بهتر است یا کلود ماینینگ ؟واقعیتی که باید بدانید

استخراج با ماینر بهتر است یا کلود ماینینگ ؟

در مدت زمانی که مجموعه همیار ماینر مشغول به فعالیت در حوزه کلود ماینینگ می باشد، همواره این دغدغه از طرف مخاطبان وجود داشته است که استخراج با ماینر بهتر است یا کلود ماینینگ ؟ در این مقاله مقایسه ای انجام می دهیم بین استخراج بیت کوین با دستگاه های ماینر و کلودماینینگ.

همانطور که می دانیم Cloud Mining یکی از روش های کسب درآمد دلاری از شناخته شده ترین رمز ارز می باشد که امروزه به شدت مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است. چرا که در وضعیت کنونی اقتصادی، مردم به دنبال راهی برای ایجاد یک درآمد دلاری می باشند که بتوانند روی آن حساب کنند و ماهیانه سود خود را دریافت کنند. در ادامه به توصیف هر یک از روش ها و مقایسه آن ها می پردازیم.

پش از آن که به پرسش استخراج با ماینر بهتر است یا کلود ماینینگ پاسخ دهیم به این سوال پاسخ می دهیم که کلود ماینینگ چیست؟ برای فهم بهتر موضوع به ذکر یک مثال می پردازیم. فرض کنید که یک مزرعه دار یک زمین ۱۰ هکتاری برای کشت محصول دارد. او برای آنکه از پس هزینه های جاری مزرعه بر بیاید و بتواند کمی پول به سیستم خود تزریق کند بخشی از زمین خود را برای دیگران کاشت می کند و بابت این کار پول دریافت می کند. این کار مورد استقبال سرمایه گزاران نیز قرار می گیرد. چرا که همه تجهیزات، لوازم، تجربه و دانش کافی در اختیار مزرعه دار است و اوست که قادر است با کمترین هزینه بهترین محصول را عمل آورد. حال اگر فرض کنیم که این مزرعه یک مزرعه بیت کوین است، بنابراین ظرفیت دستگاه های ماینر حکم مقدار زمین برای کاشت و بیت کوین نیز محصول این زمین زراعی را خواهد داشت. در نتیجه فارم های بیت کوین نیز برای ایجاد سرمایه در گردش بیشتر بخشی از ظرفیت دستگاه های خود را به مشترکین واگذار کرده و پول دریافت می کنند.

هزینه های استخراج با دستگاه

در ادامه پاسخ به پرسش استخراج با دستگاه بهتر است یا کلود ماینینگ، دردسرها و هزینه های استخراج با دستگاه را توضیح می دهیم. برای کسب درآمد از بیت کوین اولین فکری که به ذهن اکثر افراد می رسد این است که به اندازه بودجه خود دستگاه ماینر خریداری و راه اندازی کند. این امر به نظر کاملا ساده است. تصور عمومی این است که دستگاه را به برق و اینترنت متصل می کنند و به راحتی به درآمد مورد نظر خود می رسند. اما واقعیت این است که استخراج با ماینر به این راحتی هم که تصور می شود نبوده، بلکه هزینه ها و دردسرهای خاص خود را دارد.

همانطور که می دانیم دستگاه های ماینر گرما و سر و صدای زیادی تولید می کنند. به علاوه مصرف برق آنها نیز مهم ترین هزینه نگهداری دستگاه هاست. هزینه های نگهداری دستگاه ماینر شامل هزینه برق ماینر، هزینه برق سیستم تهویه هوا، اینترنت، تجهیزات رک بندی شبکه، تعمیرات و در صورت نگهداری دور از خانه، هزینه دوربین مدار بسته می باشد.  علاوه بر همه این دردسر ها، دانش فنی برای اتصال دستگاه به استخرهای استخراج و مهم تر از آن متصل نگه داشتن دستگاه به شبکه جزو موارد اصلی استخراج با دستگاه می باشد. حال اینکه در استخراج ابری دیگر خبری از این هزینه های سر سام آور و سرکشی مدام به ماینر ها وجود ندارد، چرا که مسئولیت های نگهداری ماینرها به عهده شرکت ارائه کننده خدمات Cloudmining است. در ادامه مبحث استخراج با ماینر بهتر است یا کلود ماینینگ ، با جزیئیات استخراج بیشتر آشنا خواهید شد.

نوسان قدرت ماینرها

برای رسیدن به جواب درست اینکه ، نوسان قدرت ماینرها را مورد بررسی قرار می دهیم. زمانی که شما دستگاه ماینر خود را به شبکه استخر Pool متصل کردید، می توانید از رابط کاربری آن استخر گزارش عملکرد روزانه دستگاه خود را دریافت کنید. در این گزارش می توانید میزان تراهش روزانه که صرف استخراج شده است را ببنید.

نوسان قدرت ماینرها

از آنجا که همیار ماینر در زمینه تجهیز فارم نیز تجربه زیادی دارد، ظرفیت دریافتی از یک دستگاه ماینر پس از دو سال کار کردن در بهترین حالت نگهداری معادل ۷۰% ظرفیت اعلامی دستگاه می باشد. این امر به دو دلیل صورت می گیرد. یکی به دلیل استهلاک بالای دستگاه و دیگری به دلیل وجود مولفه شانس استخراج  Luck. از آنجا که اندازه هر بلاک در شبکه بلاک چین بیت کوین مقدار ثابت حدود ۱ مگابایت بوده و هر بلاک در ۱۰ دقیقه تشکیل می گردد، بنابراین با افزایش تعداد ماینرها، شانس استخراج پایین آمده و سود حاصل از آن نیز کاهش می یابد. همانطور که در جدول روبرو می بینید میزان تراهش روزانه به شدت نوسان دارد و در برخی روزها به مقادیر گیگا هش نیز نزول می کند! این یعنی دستگاه شما کار می کند و هزینه های شما در جای خود باقی است اما درآمد شما علناً هیچ است.

در ادامه این موضوع اگر شما عملکرد دستگاه ماینر خود را با نمودار گزارش بگیرید، می توانید نوسانات گفته شده را به چشم ببینید. در اینجا برای درک بهتر اینکه استخراج با ماینر بهتر است یا CloudMining همیار ماینر خروجی یک دستگاه انت ماینر S9 را که یک سال فعالیت کرده نشان می دهد. همانطور که می بینید در طی این ۱۲ ماه فقط یک روز خروجی دستگاه معادل ۱۴ تراهش بوده و مابقی روزها شاهد کاهش شدید درآمد هستیم.

مقایسه استخراج با دستگاه ماینر و کلود ماینینگ

تا اینجای  کار تقریباً مشخص است که استخراج با ماینر بهتر است یا کلود ماینینگ. اما در این بخش نیز قصد داریم مقایسه استخراج با دستگاه و کلود ماینینگ را ارائه کنیم. در زیر جدولی از این مقایسه تهیه شده است که مولفه های استخراج بیت کوین را برای دستگاه و Cloudmining مقایسه کرده ایم. اگر فرض کنیم یک دستگاه انت ماینر S9 با قیمت ۸۰۰ دلار خریداری کنیم بعد از دو سال کارکرد مقدار ۰.۱۵ بیت کوین به ما می دهد (اگر دستگاه تا دو سال دوام بیاورد و کار کند). حال اگر هزینه های ماینینگ را از آن کم کنیم سود حاصل در صورت ثابت بودن قیمت بیت کوین و دلار، منفی ۲۲۴ دلار است که نهایتا ً پس از دو سال سرمایه اولیه را بر نمی گرداند. اما در اشتراک ۲ ساله همیار ماینر، با همین مقدار سرمایه شما به مقداری معادل ۰.۲ بیت کوین می رسیم که با کسر هزینه های نگهداری و سرمایه اولیه ۵۲۵ دلارسود کرده ایم.

مولفه های استخراج دستگاه اشتراک ۲ ساله
هزینه اولیه $۸۰۰ $۸۰۰
تعداد تراهش دریافتی ۱۴.۵TH ۱۴.۵TH
هزینه برق ریال ۴۸,۰۰۰,۰۰۰ همیار ماینر
هزینه نگهداری ریال ۲۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۱۰۱,۰۴۴,۰۶۸
هزینه تهویه ریال ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ همیار ماینر
خرابی و تعمیرات ریال ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ همیار ماینر
جمع هزینه ها ریال ۱۲۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال ۱۰۱,۰۴۴,۰۶۸
جمع هزینه ها $ $۱,۰۱۷ $۸۷۹
پایداری در قدرت استخراج روزانه متغیر با نرخ میانگین ماهانه ۷۰ درصد ۱۰۰ درصد ثابت
ماکسیمم ماه کارکرد ۲۴ ۲۴
درآمد بر حسب بیت کوین ۰.۱۵۱۶۸۰۴۸ ۰.۲۰۹۸۶۵۷۶۳
درآمد بر حسب دلار $۱,۵۹۳ $۲,۲۰۴
سود شما در پایان دوره -$۲۲۴ $۵۲۵

نتیجه

در این مقاله تلاش کردیم تا به دغدغه رایج افراد یعنی اینکه استخراج با ماینر بهتر است یا کلود ماینینگ با ذکر عدله پاسخ مناسب را ارائه کنیم. خلاصه مقایسه استخراج با دستگاه و کلود ماینینگ این نتیجه گیری را به همراه داشت که کلود ماینیگ ما را از دردسرهای استخراج با دستگاه خلاص می کند و بازگشت سرمایه خیلی سریعتری از روش استخراج با دستگاه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آموزش

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *