امکان نزول بیت کوین به ۲.۷ هزار دلار

امکان نزول بیت کوین به 2.7 هزار دلار

از آنجا که قیمت بیت کوین (BTC) به آرامی شروع به صعود می کند، سؤالی که در ذهن همه است این است که آیا کف قیمتی آن همینجا است یا اینکه حرکت نزولی بسیار بیشتری در پیش است؟ در این مقاله، بینشی راجع به آنچه می توان براساس اطلاعات موجود از نمودارها انتظار داشت، ارائه دهیم.

شکاف کم معاملات آتی CME برای پر کردن

در تحلیل هفته گذشته، اشاره کردیم که فاصله CME از قیمت آخر هفته، در حقیقت ۷٪ بیشتر است و همانطور که انتظار می رود این شکاف در ۴ دسامبر پر شود، به عنوان یک کندل ۵۶۰ دلاری ظاهر شد و قیمت را در عرض چند دقیقه از ۷،۲۴۰ دلار به ۷،۸۰۰ دلار رساند. نکته ای که در اینجا قابل ذکر است این است که اگرچه قیمت بیت کوین این حرکت انفجاری را تجربه کرد اما قیمت آن فقط برای چند ساعت حفظ شد و دوباره به سطح قبلی خود بازگشت. با این حساب، بیایید در نظر بگیریم که شکاف های ایجاد شده می بایست در این هفته پر شوند.

قیمت بیت کوین در نمودارهای آتی CME با قیمت ۷،۴۹۵ دلار بسته شد و در زمان نوشتن این خبر، بیت کوین در حدود ۷،۵۱۴ دلار معامله شده است. با تقریباً اختلاف در قیمت این هفته، پر کردن شکاف CME چیزی نخواهد بود که به راحتی قابل تشخیص باشد مگر اینکه البته قیمت بیت کوین همچنان رو به افزایش باشد. اگر بیت کوین در طول هفته ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار یا بیشتر صعود کند، با نگاه طولانی مدت باید چشم به قیمت ۷،۴۹۵ دلار داشته باشند تا از عواقب ناخوشایند جلوگیری کند. اما چه چیز دیگری می تواند این هفته رخ دهد؟

نمودار هفتگی MACD همچنان نزولی است

نمودار هفتگی MACD احتمالاً بهترین شاخصی است که می توانید هنگام خرید و فروش بیت کوین از آن استفاده کنید. از اکتبر سال ۲۰۱۶، فقط ۸ کندل دوجی یا صلیب وجود داشته است. چهار صعودی و چهار نزولی، و در حال حاضر ما در انتظار یک صلیب صعودی هستیم. آنچه که درباره الگوی فعلی MACD نگران کننده این است که در حال حاضر از الگوی مشابه زمان آوریل/مه  ۲۰۱۸ تقلید می کند، دوره ای که اکثر کارشناسان رمزارزها اضهار داشتند کف قیمت می باشد. با این وجود، اتفاقی که رخ داد ۱۰ ماه تمدید روند نزولی بود. آیا قرار است بیت این شرایط را دوباره تجربه کند؟ در مورد ماینرها چطور؟ چه در مورد هاوینگ چطور؟

RSI هفتگی تقریباً با وسط آخرین بازار نزولی یکسان است

نمودار هفتگی RSI نیز همان الگوی مشابهی که در حدود آوریل / مه ۲۰۱۸ وجود داشت را نشان می دهد. در صورت ادامه همین الگو، پایین ترین سطح در حدود ماه مه ۲۰۲۰ می افتد. بسیار جالب است که هاوینگ نیز دقیقا در همان زمان رخ می دهد و از نظر تاریخی قیمت بیت کوین به طور معمول بعد، نه قبل از رویداد افزایش می یابد.

بنابراین، در حال حاضر، هنوز هم می تواند نسبت اعتبار در سهام به جریان و همچنین تأثیر هاوینگ وجود داشته باشد. اما قیمت بیت کوین در این مرحله آخر چقدر کاهش یافته است؟ آیا این می تواند به ما نشان دهد که کف قیمتی ممکن است چه باشد؟

سناریوی صعودی

هفته گذشته فرصت های زیادی را برای بیت کوین فراهم کرد تا بار دیگر به محدوده ۱۰،۰۰۰ دلاری نزدیک شود. اما متاسفانه ، پس از پر شدن شکافCME ، قیمت نتوانست از این روند صعود کند. به همین ترتیب، بیت کوین باید قیمت خود را بالاتر از ۶،۹۰۰ دلار حفظ کند، که به عنوان سطح حمایتی در شاخص هفتگی بولینجر باند (BB) بتواند مقداری از ارزش خود را بدست آورد.

سناریوی نزولی

طبیعتا باید از سطح ۶،۹۰۰ دلار دفاع شود. در صورت عدم مقاومت این قیمت، انتظار می رود که در طی ۵-۶ ماه آینده، یک ریزش شدید به پایین ۲،۷۰۰ دلار صورت گیرد.

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *