بازگشت قدرتمند بیت کوین به قیمت ۱۰ هزار دلار

بازگشت قدرتمند بیت کوین به قیمت 10 هزار دلار

در تاریخ ۲۶ اکتبر  بیت کوین (BTC) برای اولین بار از ۲۲ سپتامبر به این طرف توانست با ۳۶ درصد افزایش، مقادیر از دست رفته را جبران کرده و به ۱۰،۰۰۰ برگردد. از ۲۳ اکتبر تا به این طرف قیمت بیت کوین در محدوده ۷،۰۰۰ دلار نوسان داشته است ولی در حال حاضر با ۹،۵۰۰ دلار  بیت کوین ۲۴ ساعت شگفت انگیز را داشته است.  به گفته یکی از مفسران ، این چهارمین افزایش بزرگ بیت کوین در تاریخ و بزرگترین از تاریخ ۱۰ ماه مه بوده است.

این افزایش ناگهانی قیمت ، گمانه زنی های بسیاری را به همراه داشته است. برخی آن را به تشویق رئیس جمهور چین شی جینپینگ نسبت به توسعه blockchain نسبت می دهند. دیگران ممکن است آن را به افزایش موفقیت Bakkt نسبت دهند، که حاکی از این است که تا کنون ۱،۱۷۹ قرارداد آتی بیت کوین معامله شده است. اما در این میان گمانه زنی هایی می شود که اخبار پیرامون اختراع کامپیوتر کوانتومی گوگل باعث ریزش بیشتر قیمت شده است. در مقابل خبر اخیز که Vitalik Buterin گفته است کامپیوتر کوانتومی Google هنوز نمی تواند تهدیدی برای صنعت رمز ارزها باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت

برخی از معامله گران پیش بینی کرده بودند که بازگشت به سطح حمایت طولانی مدت ۶،۵۰۰ دلار باعث شد که علیرغم تسلط سیر نزولی قیمت، معامله گرانی مانند Scott Melker و Michaël van de Poppe در بازه زمانی ۴ ساعته و روزانه یک سری واگرایی های صعودی را نشان دادند. سرمایه گذاران بر این باور بودند که یک حرکت صعودی سریع به ۷،۷۰۰ تا ۷،۸۰۰ دلار اتفاق می افتد و انتظار می رفت که فروشندگان موقعیت های کوتاه خود را در بالای این محدوده ایجاد کنند و در نهایت قیمت بیت کوین را به پایین ترین حد در اواسط ۷۰۰۰ دلار یا ۶۰۰۰ دلار نگه دارند.

بدیهی است، این دقیقاً اتفاقی است که نیفتاده است و فشار کوتاه که همراه با قسمت اول ۱۶٪ بیت کوین از  ۷،۴۵۰ تا ۸،۶۰۰ دلار باشد ، منجر به نقدینگی ۱۵۰ میلیون دلار در BitMEX شد. پس از چنین اقدامی نیرومندی ، ادغام در حدود ۸،۳۰۰ تا ۸،۵۰۰ دلار محدوده انتظار دیگری بود که معامله گران در ذهن داشتند.  اما در عین نا باوری خریداران بیت کوین بخار کافی را برای یک تورنمنت نهایی جمع کردند و قیمت بیت کوین را به بالاتر از مقاومت ۸،۸۰۰ دلار حول دادند تا در نرخ ۱۰.۵۴۰ جای بگیرد.

تحلیل 5 آبان قیمت بیت کوین

مراحل بعدی چیست؟

همانطور که از نمودار روزانه نشان داده شده است، بیت کوین روند صعودی خود را در ۷،۴۰۰ دلار کاهش داد و تا سطح  ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی اصلاح شد، و سپس به سمت میانگین های روزانه متحرک ۱۱۱ ، ۱۲۸ و ۲۰۰ حرکت کرد. محدوده قابل مشاهده اندازه بازار نشان می دهد که قیمت توانسته از سطوح مختلف مقاومت های بیشماری رد شده و به ۱۰.۵۴۲ دلار برسد که بالاترین نقطه از ۶ سپتامبر تا کنون می باشد. مطابق نمودار روزانه، حرکت صعودی قیمت به سمت ۱۰.۹۷۰ دلار و ۱۱.۵۰۰ دلار و سپس به ۱۲،۰۰۰ دلار می رسد. اگر بیت کوین بتواند قیمت ۱۲،۰۰۰ دلار را طی هفته های آینده بزند، تقریباً ادامه راه برایش هموار خواهد شد. اما به نظر می رسد فعلاً سطح مقاوتی پیش رو توانسته صعود بیشتر قیمت را مهار کند.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *