با حمله ایران به پایگاه های ایالات متحده در عراق قیمت بیت کوین به ۸،۴۵۰ پرش کرد

با حمله ایران به پایگاه های ایالات متحده در عراق قیمت بیت کوین به 8،450 پرش کرد

روز سه‌شنبه قیمت بیت کوین با صعود به ۸،۰۰۰ دلار به ادامه حرکت روزانه خود ادامه داد و سپس برای اولین بار از نوامبر سال ۲۰۱۹ بر بالای میانگین حرکت ۲۰۰ روزه خود فشار آورد. از تاریخ ۲۵ ژوئن تا کنون بیت کوین در زیر این خط حرکت می کرده، به جز زمانی که شی جینپینگ رئیس جمهور چین خواستار پیگیری سریع توسعه و ادغام فناوری بلاک چین به چین شد.

بسیاری بر این باورند که افزایش شدید بیت کوین از ۷،۰۰۰ دلار به نزدیک به ۸،۵۰۰ دلار تحت تأثیر افزایش تنش ها بین ایالات متحده و ایران بوده است. در حقیقت ، آخرین فشار بالای ۸،۵۰۰ دلار در حالی رخ داد که رسانه های اصلی گزارش دادند که ایران به سربازان ایالات متحده مستقر در دو پایگاه نظامی عراق حمله کرده است.

بیش از دهها موشک در هر دو پایگاه شلیک شده که در زمان نگارش این مقاله هنوز تلفات جانی گزارش نشده است. قیمت طلا و نفت نیز به شدت افزایش یافت، به طوری که قیمت طلا در صدر بالاترین نرخ ۶ ساله با قیمت ۱۶۰۳.۲۱ دلار و معاملات آتی طلا با ۲٪ افزایش به ۱۶۰۵.۸۰ دلار رسید.

نمودار BTC ، طلا ، نفت و S&P 500

پیرو اتفاقات اخیر قیمت نفت خام نیز  ۴٪ افزایش یافته است که معاملات آتی نفت خام West Texas Intermediate به ۶۵.۶۵ دلار و بشکه نفت برنت نیز به ۷۱.۷۵ دلار در هر بشکه رسید. در حالی که کالاهایی مانند طلا، نقره و نفت در حال تجمیع بودند، میانگین معاملات آتی Dow Jones با ۳۴۳ امتیاز کاهش یافت و معاملات آتی S&P500  و Nasdaq نیز اندکی کاهش پیدا کردند. این نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند که افزایش تنش ها میان دو کشور تأثیر منفی بر باز شدن روز چهارشنبه در بازارهای سنتی خواهد گذاشت که شاهد بودیم این اتفاق رخ داد.

نمودار BTC ، طلا ، نفت و S&P 500

نمودار روزانه  BTC USD

تجمع بیت کوین در کنار دارایی هایی مانند نفت، طلا و نقره برای بسیاری از معامله گران تعجب آور نیست زیرا بسیاری معتقدند این دارایی دیجیتال با عملکرد قیمت کالاها در ارتباط است. از تاریخ ۶ ژانویه ، قیمت بیت کوین ۱۵٪ افزایش یافته است و معامله گران از نزدیک مراقب خواهند بود تا ببینند آیا این دارایی می تواند سودهای اخیر خود را بالاتر از ۲۰۰ DMA و کانال نزولی نگه دارد.

نمودار روزانه  BTC USD

نمودار ۶ ساعته BTC

در بازه های کوتاه تر ، این حرکت سریع با ضریب مقاومت نسبی ۶ ساعته (RSI) بالاتر از سطوح ۸۰ به نظر می رسد و می توان گفت برای RSI نقطه اوج می باشد. نکته مثبت این است که حرکت قوی به ۸،۴۷۰ دلار اجازه می دهد تا از گره حجم بالای ۸،۱۰۰ دلار و ۸،۳۰۰ دلار از محدوده VPVR استفاده کنید ، بنابراین با افزایش قیمت ، یک پیشرفت دلگرم کننده برای دیدن ۸،۳۰۰ دلار در برابر مقاومت پیش رو امکان پذیر است. اگر خریداران نتوانند قیمت بیت کوین را در سطح  ۸،۳۰۰ دلار نگه دارند، قیمت می تواند به ۸،۱۵۰ دلار بازگردد، درست در امتداد بازوی اصلی کانال نزولی و در نزدیکی سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی.

نمودار 6 ساعته BTC

وضعیت کلی بازار رمز ارزها

اندازه بازار ارزهای دیجیتال ۲۱۷.۷ میلیارد دلار است و نرخ تسلط بیت کوین به ۶۹.۱٪ رسیده است. افزایش قابل توجه در میان آلت کوین ها، لایت کوین با ۴.۷۳٪ افزایش و چین لینک با ۱۰.۰۴٪ بود.

وضعیت کلی بازار رمز ارزها

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *