بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین

بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین

همان طور که همه ما به دنبال کسب درآمد دلاری از بیت کوین هستیم و پیوسته روش های درآمدزایی از این هیولای سرکش حوزه رمز ارزها را داریم، در این مقاله می خواهیم راجع به بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین صحبت کنیم. برای دانستن این موضوع می بایست پارامترهای موثر در ورود کم ریسک و پر بازده را بررسی کنیم. یکی از مواردی که همواره باعث شده تا قیمت بیت کوین صعودی شود، موضوع کنترل عرضه و تقاضای این ارز دیجیتالی می باشد. مولفه بعدی افزایش سختی استخراج می باشد که در یک سال اخیر به جز  ماه نوامبر همواره صعودی بوده است.

برای دانستن بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین می بایست با مفهومی به نام تورم منفی آشنا شویم. ساختار بیت کوین از فرمولی پیروی می کند که می تواند در بلند مدت تورم منفی را به ارمغان بیاورد. تورم منفی یعنی این که هر چه بیشتر پیش می رویم عرضه این ارز کم می شود. در مقابل شاهد افزایش تقاضا و ورود سرمایه از سوی مردم در سرتاسر دنیا هستیم. در نتیجه بیت کوین به مرور نایاب می شود و قیمت آن به ناچار افزایش می یابد. این کار به دو صورت انجام می گردد. یکی توسط هاوینگ و دیگری با افزایش سختی استخراج.

هاوینگ Halving

برای شناخت بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین ابتدا می بایست با مفهوم هاوینگ Halving آشنا شویم. الگوریتم بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که هر ۴ سال یک بار پاداش ماینرها نصف می شود! بله کاملاً تعجب آور است چرا که افراد مختلف سرمایه های خود را در این کار گذاشته اند و اگر پاداش آن ها نصف شود دیگر کسب و کار ماینینگ به صرفه نخواهد بود. بنابراین برای آن که این کسب و کار پایدار بماند و ادامه دار باشد می بایست قیمت افزایش یابد تا کمبود بیت کوین به دست آمده جبران شود و بازگشت سرمایه به خوبی صورت بگیرد. لذا تاریخچه بیت کوین ثابت کرده که هر بار هاوینگ صورت گرفته است، قیمت بیت کوین سر به فلک کشیده و چند هزار برابر شده است.

هاوینگ Halving

در نمودار بالا بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین را به شما نشان می دهیم. همان گونه که در این نمودار مشاهده می کنید، در حاشیه آبی رنگ اول، قیمت بیت کوین چیزی حدود ۱۰ دلار بوده که پس از هاوینگ اول در سال ۱۳-۲۰۱۲ با هشت هزار درصد رشد به قیمت ۱،۰۰۰ دلار رسید. سپس با کمی ریزش در محدوده ۳۰۰ دلار تجمیع شد و در یک سال قبل از هاوینگ دوم خود را به قیمت حدود ۵۰۰ دلار رساند و پس از هاوینگ دوم یعنی ناحیه زرد رنگ وسط تصویر، توانست با سه هزار درصد رشد، به قیمت باور نکردنی ۱۷،۰۰۰ دلار برسد. هاوینگ پیش رو در مه سال ۲۰۲۰ یعنی حدود اردیبهشت ماه سال ۹۹ خواهد بود که پیش بینی تکنیکال این است که تا قبل از آن قیمت به چیزی حدود ۱۶،۰۰۰ دلار می رسد و پس از هاوینگ در یک بازه دو ساله به قیمت ۱۵۰،۰۰۰ دلار می رسد. در این میان پیش بینی ۱ میلیون دلاری جان مکافی نیز بسیار حیرت آور است! ولی درست است. یعنی هجوم مردم برای خرید قیمت بیت کوین را به ۱ میلیون دلار بلکه به ۲ میلیون دلار (پیش بینی جدید تر آقای مکافی) نیز خواهد رساند. بنابراین می توان گفت بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین چه از طریق خرید آن و یا کلودماینینگ، همین امروز است.

 

سختی استخراج

یکی دیگر از مولفه هایی که ما را به بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین نزدیک می کند مبحث سختی استخراج است. همان گونه گفته شد، سختی استخراج بیت کوین نیز عامل تاثیر گذار بعدی برای ایجاد ساختار تورم منفی می باشد. با مرور گذشته نمودار سختی می توان دید که این مولفه در بلند مدت همواره رو به افزایش بوده است. دلیل این امر هم کاملاً واضح است. هر چه تعداد ماینرهای فعال در شبکه بیشتر شوند، استخراج بیت کوین دشتوارتر می شود، چرا که تعداد بلاک های ارائه شده محدود است (در بلاک چین بیت کوین هر ده دقیقه یک بلاک تشکیل می شود). اما اتفاق جالبی که در ماه جاری رقم خورده است، کاهش شدید سختی می باشد که در نتیجه افزایش هش ریت و کاهش قیمت اخیر می باشد.

سختی استخراج

داده ها نشان می دهد که سختی استخراج بیت کوین (BTC) بیش از هر زمان که بخاطر پایین آمدن قیمت در ۸ نوامبر  ۲۰۱۸، به سمت پایین نزول کرده است. همانطور که در روز دوشنبه توسط آلیستر میلن ، مفسر و کارآفرین مشهور ذکر شد، پس از آخرین تنظیم مجدد شبکه، سختی حدود ۷٪ کاهش یافت. داده ها از منبع ناظر بلاک چین نشان می دهد که از پایین ترین نرخ ۵.۱ تریلیون در دسامبر سال ۲۰۱۸، هنگامی که BTC / USD با قیمت ۳،۱۰۰ دلار معامله شد، این مولفه به تدریج در طول سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.  بنابراین این امر تاییدی بر بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین در حال حاضر می باشد.

سختی استخراج

ورود پر قدرت بازیگران بزرگ

علاوه به دو مورد گفته شده، ورود پر قدرت بازیگران بزرگ صنعت خود نشانه ای برای بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین می باشد. آرگو بلاکچین، یکی از ماینرهای بزرگ بیت کوین، طی یک هفته گذشته ۵۰۰ دستگاه تجهیزات جدید Antminer S17 از غول ماینینگ یعنی بیت مین تجهیز نموده است. این شرکت مستقر در انگلستان در حال حاضر حدود ۷،۰۰۰ ماینر دارد و تا پایان فصل اول ۲۰۲۰ در نظر دارد که این تعداد را به ۱۷،۰۰۰ ماینر برساند! به طور کلی استخرهای استخراج در مورد سودآوری آینده این بخش مشتاق هستند. گفته می شود که Canaan Creative ، یکی دیگر از بازیکنان مهم این حوزه، در ماه جاری میلادی ۴۰۰ میلیون دلار پیشنهاد عمومی یا IPO را ارائه خواهد کرد. در همین زمان ، بیت مین در حال گسترش یک مزرعه استخراج در تگزاس است که مقامات می گویند در نهایت می توانند به بزرگترین فارم جهان تبدیل شوند.

نتیجه

در این مقاله به بررسی ساختار تورم منفی بیت کوین پرداختیم که توانسته تعادل سرمایه و صرفه اقتصادی را برقرار سازد. این امر تنها با کاهش عرضه و افزایش تقاضا صورت می پذیرد که یکی از طریق هاوینگ و دیگری از طریق کنترل سختی شبکه و قیمت می باشد. مضاف بر آن بازیگران بزرگ این صنعت در حال سرمایه گذاری انبوه در این حوزه هستند. لذا می توان با صراحت تمام گفت که بهترین زمان سرمایه گذاری در بیت کوین همین لحظه ای است که در حال خواندن این مقاله هستید.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *