بیت کوین و اتریوم، حرکت بعدی صعودی یا نزولی؟

بیت کوین و اتریوم، حرکت بعدی صعودی یا نزولی؟

قیمت اتر و بیت کوین بعد از افزایش ۴۰ درصدی هفته گذشته به دنبال تعیین مسیر حرکتی خود می باشند. طی چند هفته گذشته، حرکت قیمتی اتر (ETH) دنباله روی قیمت بیت کوین (BTC) بوده است و معامله گران توانستند بطور ماهرانه نوسانات خوبی را با پشتیبانی ۱۶۲ و ۱۵۳ دلار بگیرند. مقایسه نمودارهای روزانه و هفتگی اتر و بیت کوین تعدادی از شباهتها را برجسته می کند، مهمتر آنکه کندل دوجی درست در بالای بازوی الگوی گوه Wedge قرار دارد. با فروکش کردن حرکت انفجاری بیت کوین، اتر نیز در محدوده کنونی تثبیت می شود.

تحلیل نمودار هفتگی

با نگاه کردن به نموداد هفتگی، متوجه می شویم که معامله گران احتمالاً از تعطیلات آخر هفته لذت می برند و منتظرند تا بازار سیگنال حرکتی قابل اتکایی را ارائه کند. بیایید نگاهی به نمودارها بیندازیم تا ببینیم قیمت اتر ممکن است در کجا قرار بگیرد. مشابه بیت کوین، اتر در خارج از کانال نزولی (گوه برای اتر) در یک محدوده کم نوسان حرکت می کند. در بازه زمانی روزانه ، میانگین حرکتی نمایی (EMA) 12 کمی بالاتر از  ۲۶ EMA ترسیم شده است و اندیکاتور VPVR نشان می دهد که اتر برای افزایش حجم دامنه خود باید محدوده قیمتی ۱۸۴.۲۷ دلار و ۱۸۵.۱۲ دلار را پشت سر بگذارد. همانطور که طی هفته های گذشته هم اتفاق افتاده است، الگوهای کف قیمتی نتایج مطلوبی را ارائه داده اند و قیمت در ۱۷۷.۶۰ دلار، افزایش ۴.۳۰ درصدی را به خود دیده است.

مانند بیت کوین، بندهای اندیکاتور بولینجر نیز به هم نزدیک می شوند و اتر در بالای محدوده میانگین حرکتی قرار می گیرد. یک حرکت ناگهانی به ۱۸۷ دلار می تواند به راحتی رنج قیمتی ۱۸۰ تا ۱۸۴ دلار را پشت سر بگذارد و همچنین قیمت آن را به بازوی بالای اندیکاتور بولینجر باند منتقل کند. این حرکت می تواند یک افزایش ۵ درصدی تا قیمت ۱۹۱ دلار را به ارمغان بیاورد و همچنین به اتر فرصت می دهد تا پایین تر از ۱۵۳ دلار دو نقطه کف Double Bottom بزند که خود تاییدی برای حرکت صعودی می باشد.

نگاه معامله گران به حرکت قیمتی

در نهایت ، معامله گران می خواهند اتر بالاتر از ۱۹۴ دلار را ببینند، نقطه ای که با میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و سطح بازدارندگی ۶۱.۸٪ فیبوناچی همخوانی دارد. این باعث می شود قیمت به ۲۰۴ دلار نزدیک شود که بعد از دو نقطه کف در قیمت ۱۵۳ دلار در ۲۳ اکتبر ، اولین هدف فروش بوده است. جفت ارز ETH / BTC به نظر می رسد تقریباً بدون تغییر است و برای افزایش منافع معامله گران، آستانه آلت کوین می بایست بالاتر از ۰.۰۲۱۱۰۰ ساتوشی برود و حداقل تا معادل ۰.۰۲۱۹۶۱ باید بالا برود.

نتیجه

در حال حاضر ، آخرین حرکت قیمتی اتر می تواند به عنوان یک حرکت خنثی تلقی شود، لذا کندل خنثی دوجی مستقیماً در خارج از گوه نزولی در بازه زمانی هفتگی را تشکیل داده است. در بازه زمانی هفتگی، بیت کوین نیز در موقعیت مشابهی قرار دارد اما در تلاش است تا بر سطح مقاومت ۹،۴۰۰ دلاری غلبه کند. سرمایه گذاران به خوبی از این واقعیت آگاه هستند که اتر تمایل دارد از  حرکت قیمتی بیت کوین پیروی کند تا بتواند از مسیری که بیت کوین طی می کند را به درستی بپیماید.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *