تجارت بیت کوین می تواند سود سالانه خوبی به همراه داشته باشد

تجارت بیت کوین می تواند سود سالانه خوبی به همراه داشته باشد

معاملات دارایی های رمزنگاری یا هر بازاری برای آن موضوع یک بازی حاصل جمع صفر است. یعنی هنگامی که یک نفر برنده شود ، شخص دیگری باید دارایی از دست بدهد، و این موضوع تجارت را بسیار رقابتی می کند. به طور کلی یافتن استراتژی های مداوم سودآور دشوار است. اخیراً ، PlanB ، یک سرمایه گذار و تحلیلگر رمز ارز فعال در توییتر، یک استراتژی معاملاتی بیت کوین (BTC) را توصیف کرده است که سود ۷-۱۰٪ سالانه را با ریسک محدود ارائه می کند.PlanB  توییت کرد:

“پول نقد و خرید نقدی BTC و فروش همزمان در حدود ۱-۶ ماه آینده به شما سود خالص سالانه ۷-۱۰٪، تقریباً بدون ریسک می دهد.”

استراتژی PlanB را می توان به عنوان نوعی معامله با داوری دانست. اساساً،  براساس اختلاف قیمتها در چندین معالمه می باشد. اگر بیت کوین با مبلغ ۹۰۰۰ دلار در یک صرافی و با قیمت ۱۰،۰۰۰ دلار در صرافی دیگر معامله شود، یک معامله گر می تواند BTC را از صرافی ارزان تر خریداری کند و آن را به صرافی گران تر منتقل کند و آن را با سود ۱۰۰۰ دلاری برای هر BTC بفروشد.

معاملات بیت کوین و معاملات آتی

استراتژی معاملاتی ذکر شده PlanB شامل معاملات بیت کوین و معاملات آتی بیت کوین است. داد و ستد بیت کوین شامل خرید و فروش بیت کوین فیزیکی است که قابل انتقال به سایر صرافی ها یا کیف پولهای مختلف است. ممکن است معامله گران برای خرید BTC نقدی به دنبال صرافی ای مانند کوین بیس باشند. از طرف دیگر، معاملات آتی بیت کوین محصولی معاملاتی مبتنی بر قیمت بیت کوین است. معاملات آتی دائم، همانطور که در صرافی هایی مانند بیت مکس مشاهده می شود ، با انقضا همراه نمی شوند، بلکه در عوض اغلب هر چند ساعت یکبار بودجه مکرر انجام می دهند که قیمت آن محصولات را نزدیک به قیمت های BTC در سایر صرافی ها نگه می دارد.

با این وجود بسیاری از این سیستم عامل ها دارای محصولات معاملات آتی بیت کوین نیز هستند که براساس مدت انقضا مانند انقضا ماهانه یا سه ماهه است. برای مثال معاملات آتی ماهانه بیت کوین در پایان یک دوره یک ماهه منقضی می شود. اگر یک معامله گر وارد یک موقعیت طولانی BTC شود در حالی که بیت کوین در قیمت ۵۰۰۰ دلار معامله می شود، و آن معامله با تاریخ انقضا متوقف می شود، آن معامله گر بدون در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در زمان انقضا، تسویه حساب ۱ BTC را دریافت می کند. برخی صرافی ها مانند بورس کالای شیکاگو (CME) این موقعیت ها را به معادل پول نقد موقعیت تبدیل می کنند.

توضیح استراتژی PlanB

معاملات آتی و معاملات بیت کوین یک رقص ظریف است زیرا قیمتهای آتی بیت کوین ممکن است بسته به زمان انقضا، با حق بیمه معاملات نقطه ای BTC معامله شود. در حال حاضر، صرافی کوین بیس معاملات بیت کوین را در حدود ۹،۳۶۰ دلار نشان می دهد، در حالی که محصول معاملات آتی بیت کوین در نوامبر در  CME با ۹،۴۲۰ دلار معامله می شود. این شکاف قیمتی احتمالاً با راهپیمایی زمانی به سمت تاریخ انقضای آینده قرارداد های CME در ماه نوامبر نزدیک خواهد شد.

نتیجه

استراتژی PlanB از این نوع مفهوم شکاف قیمت و قراردادهای آتی بهره می برد. این تحلیلگر بیشتر توضیح داد که معاملات آتی بیت کوین CME و معاملات فیزیکی مستقر در بیت کوین با ارزش فیزیکی مستقر در CME اغلب در سطوح بالاتر انجام می شود. PlanB گفت: “این جریان، در را برای ایجاد تجارت کلاسیک باز می کند.” که این حرکت از جریان اصلی چیز خوبی است.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *