تحلیل تکنیکال ۱ مهر ۱۳۹۸ قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال 1 مهر 1398 قیمت بیت کوین

از قیمت بیت کوین در این هفته چه انتظاری می توان داشت؟ آیا انتظار رشد انفجاری داریم؟ یا قیمت به سطحی فروکش می کند که سرمایه داران کوتاه مدت را به لرزه در می آورد؟ با بررسی تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کمی به وضعیت کنونی بازار آگاهی پیدا خواهیم نمود.

با راه اندازی Bakkt در چند ساعت گذشته، کریپتو توییتر از خبر اولین تجارت بیت کوین در ICE Futures ایالات متحده منفجر شد. کاربران توییتر اظهار داشتند که سفارشات اولیه ارزش ناچیزی در حدود ۳ بیت کوین داشتند، که با گذشت ساعات اولیه آغاز رسمی باکت، به بیش از ۱۸ بیت کوین (۱۸۰،۰۰۰ دلار) رسید.

در حال حاضر، برخی حالات روانی نزولی در قیمت بیت کوین مشاهده می شود و بسیاری از تحلیلگران گمان می کنند پس از چند شاخص کلیدی برای اولین بار در سال ها برای اتر (ETH) شعله ور شده است. حتی بسیاری از تحلیلگران تصور کنند که فصل تازه ای از اوج گیری آلت کوین ها در راه است.

چشم انداز قیمت بیت کوین

چشم انداز هفتگی قیمت بیت کوین البته کمی نگران کننده به نظر می رسد. با نگاهی گذرا به نمودارهای روزانه و هفتگی و با استفاده از اندیکاتورهایBB ،  RSI (شاخص نسبی قدرت) و MACD  (Moving Average Convergence-Divergence)  می توان تصور بهتری را در مورد وضعیت کنونی قیمت بیت کوین به دست آورد. BB نشان می دهد که قیمت هفته گذشته چندین بار محدوده حمایت روزانه را شکسته است، که چشم ها را به سمت  MA-Moving Average  (میانگین متحرک) سوق می دهد. محدوده MA در نمودار هفتگی در حدود ۹،۹۰۰ دلار است، سطحی که BTC طی چند ساعت گذشته شکسته است. این وضعیت سطح حمایت بعدی را در حدود ۷،۷۰۰ دلار قرار می دهد.

  • بولینگر بند BB

چشم انداز کوتاه مدت قیمت بیت کوین نشان می دهد که در نمودار ۴ ساعته، محدوده فعلی بولینجر باند Bollinger Bond – BB (یکی از اندیکاتورهای تحلیلی) بین ۹،۸۰۰ تا  ۱۰،۲۰۰ دلار است که تقریباً برابر با هفته گذشته بوده و هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه قرار است شاهد یک شکست بزرگ باشیم را نشان نمی دهد.

  • شاخص قدرت نسبی RSI

نمودار روزانه هفته گذشته یک حرکت نزولی از ۵۰ به ۴۰ داشته است. با این حال، اگر قیمت به همین مموال کاهش یابد، این شاخص می تواند در اواسط هفته آینده به زیر ۳۰ برسد که نشانگر زیاده فروشی بیت کوین و احتمالاً منطقه خرید قوی برای معامله گران خواهد بود. با این حال ، این هفته RSI در حدود عدد ۶۰ می باشد، که احتمالاً اخیراً عامل بسیاری از تاثیرات روانی نزولی است. حال اگر قیمت بیت کوین به همین تراژدی ادامه دهد چه بلایی بر سر سرمایه ها می آید؟ اگر روند گذشته اتفاق بیفتد، احتمالا سرمایه ها به سمت آلت کوین ها که در طی ۱۸ ماه گذشته تحت سلطه بیت کوین بوده اند سرازیر می شوند.

  • MACD

یکی دیگر از نشانه های قدرت گرفتن فروشندگان این است که MACD روزانه در هفته گذشته از خط سیگنال عبور کرد. آخرین باری که این اتفاق افتاد در اواسط آگوست رخ داد و یک ماه طول کشید تا یک نشانه صعودی حاصل شود. به تعبیر برخی تکرار این موضوع گمانه زنی برای یک شکست بزرگ است. نمودار هفتگیMACD  بیش از یک ماه است که نزولی است. به نظر می رسد هنوز هیچ رویداد مهمی نظیر باکت تأثیر کافی برای قدرت گرفتن خریداران نداشته است.

نتیجه

همانطور که گفته شد اگر قیمت ریزش کند احتمالاً در سطح حمایت حدود ۷،۷۰۰ متوقف خواهد شد. برعکس اگر رشد کند به نقطه مقاومت بعدی یعنی ۱۲،۵۰۰ دلار می رسد. با این حال، این سناریو از نظر فنی در هفته آینده بسیار بعید به نظر می رسد.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *