تریدینگ بیت کوین راهنمای گام به گام

تریدینگ بیت کوین راهنمای گام به گام

بیت‌کوین یکی از رمزارز های موجود در بازار کریپتوکارنسی است و بیشترین سهم را در معاملات این بازار به خود اختصاص داده است. در این مقاله سعی داریم تا به صورت مرحله به مرحله نحوه ی خرید و فروش یا تریدینگ بیت کوین را  آموزش دهیم. هر زمان که قیمت بیت‌ کوین صعود می‌کند خیلی از افراد دوست دارند در این سود سهیم باشند اما نمی‌دانند چطور میشود این کار را انجام داد.به خصوص در ایران کسانی گمان میکنند که به علت تحریم‌ها عملا این امکان وجود ندارد که این یک فکر اشتباه است. اما شما چگونه می‌توانید قسمتی از سود افزایش قیمت بیت‌ کوین را نصیب خودتان کنید؟ این مقاله به شما کمک میکنئد تا “چگونگی” تریدینگ بیت‌ کوین را یاد بگیرید. اما پیش از صحبت راجع به چگونگی این موضوع، کمی هم به “چرایی” این موضوع می خواهیم بپردازیم. اصلا چرا ما وارد مارکت بیت‌ کوین شویم؟

جذابیت تریدینگ بیت کوین

عوامل بسیاری وجود دارد که ما را به سمت تریدینگ بیت کوین سوق میدهد. از جمله این عوامل میتوان به سودآوری و مطمئن بودن این ارز اشاره کرد. بیت‌کوین معتبر ترین رمزارز موجود در بازار است و از زمان عرضه سیر صعودی عجیبی را طی کرده است که این خود یکی از عواملیست که آدم را مجاب می‌کند تا آن را امتحان کند. همچین بیت‌ کوین و بطور کلی رمزارزها متفاوت از پول کشورها که به اصطلاح به آن ” فیات ” می‌گویند هستند. شما بدون توجه به اینکه از کدام کشور هستید می‌توانید از بیت‌ کوین به‌عنوان پول استفاده کنید. بازارهای زیادی هستند که از بیت‌ کوین پشتیبانی می‌کنند. حال می‌رویم سراغ هدف اصلی مقاله ، یعنی ” چجوری بیت کوین رو ترید کنیم؟” یا به اصطلاح چجوری وارد بازار خرید و فروش بیت‌ کوین شویم.

مراحل کار معامله گری مرحله به مرحله

برای این کار شما ابتدا نیاز به یک “والت” یا کیف پول بیت‌کوین دارید تا بیت‌کوین هایی که خریداری می‌کنید را در آن نگهداری کنید. برای اینکار بعضی از سایت‌هایی هستند که والت هایی بصورت الکترونیکی دراختیار شما قرار می‌دهند، اما اگر همچنان نگران هستید و به این موضوع اطمینان ندارید یا حجم سرمایتون بالاست و حاضر به ریسک نیستید می توانید از کیف پول‌های فیزیکی موجود در بازار استفاده کنید که یک نمونه از آنها به اسم لجر در ایران به راحتی پیدا می‌شود.

حال بعد از ساختن کیف پول بیت کوین، شما یک شناسه از آن دریافت می‌کنید ک آن به اصطلاح شماره حساب والت شماست و شما هنگام خرید بیت‌کوین با دادن آن شماره می‌توانید بیت‌کوین دریافت کنید. واسطه‌های فروش بسیاری در ایران فعال هستند ، چه سایت های صرافی و چه اشخاص معتبری که از طریق آنها می‌توانید بیت‌کوین را خریداری کنید. اما کار اصلی شما بعد از خرید بیت‌کوین شروع می‌شود و این به شما بستگی دارد که چگونه میخواهید بیت‌کوین را ترید کنید. در بازار کریپتو و بطور کلی تمام بازارهای سرمایه و سهام ، چند استراتژی برای این کار وجود دارد:

1: شما می‌توانید بیت‌کوین‌تان را بصورت بلند مدت نگهداری کنید و پس از افزایش قیمت آن را بفروشید . به این مدل سرمایه‌گزاری، لانگ‌ترم یا بلند مدت گفته ‌میشود. اغلب این مدل سرمایه‌گذاری ها در بازه‌ی زمانی بیشتر از یکساله استفاده می‌شود.

2: شما میتوانید بطور روزانه و لحظه‌ای به تریدینگ بیت‌ کوین بپردازید. برای این کار معمولا نیاز دارید موجودی بیت‌کوینتان را به صرافی های آنلاین معتبر مانند صرافی بایننس منتقل کنید و از این طریق بتوانید بصورت لحظه‌ای از نوسانات قیمتی بیت‌کوین به سودآوری بپردازید . معمولا اینکار به این روش انجام میشود که با تحلیل تکنیکال ، سایر ارزهایی که ارزششان نسبت به بیت‌کوین در حال بالا رفتن است را شناسایی می‌کنند و با خرید آنها و فروش آنها در قله‌ی قیمتی ، موجودی بیت‌کوینشان را افزایش می‌دهند. به این مدل از تریدینگ‌ بیت‌ کوین “اسکالپینگ” ، ترید روزانه، شورت‌ترم و … میگویند.

3: این روش از تریدینگ‌ بیت‌ کوین که آخرین روشی است که ما به شما معرفی میکنیم ، سرمایه‌گزاری میدترم یا میان مدت نام دارم و بدین صورت است که شما با استفاده از دانش تحلیل‌تکنیکال و براندازکردن نمودارهای بیت کوین راس و قعر این نمودار را پیشبینی کرده و در قعر خرید میکنید و در قله ها میفروشید . این مدل از ترید معمولا در بازه زمانی 1 هفته الی چندماهه و بابررسی نمودارهای هفتگی و ماهانه‌ی بیت‌کوین انجام می‌شود و تحلیلگرها با استفاده از این نمودارها به تحلیل می‌پردازند.

چگونه می توان در بازار رمز ارزها یک تریدر موفق بود

بعد از این روشها به این موضوع می‌پردازیم که چگونه می‌توان تریدر موفقی در بازار رمزارزها بود؟  برای اینکه بتوانید به معامله‌گر موفقی تبدیل شوید نیازمند آن هستید که با تحلیل‌های بازار سرمایه آشنا شوید. تحلیل‌ها در بازار کریپتو تقریبا شبیه تحلیل‌های بورسی هستند البته اندکی متفاوت هستند. ایت تحلیل‌ها به دو زیر مجموعه ی کلی تقسیم می‌شوند : 1-تحلیل تکنیکال 2-تحلیل فاندامنتال یا بنیادی.

در تحلیل تکنیکال ، تحلیل‌گر با توجه به دانش تحلیل نمودارهای قیمتی سعی در بدست آوردن سقف و کف قیمتی در بازه‌ی زمانی موردنظرش دارد. تا بتواند با استفاده از آنها در موقعیت مناسبی خرید و فروش را انجام دهد. اما در تحلیل فاندامنتال موضوع بطور کلی متفاوت است ، تحلیلگران فاندامنتال برای تریدینگ بیت‌ کوین عموما توجه کمتری به نمودار دارند و تمرکز آنها روی اخبار بازارهای مالی است. بطور مثال اگر شرکت بزرگی مانند مایکروسافت این امکان را دراختیار مشتریانش قراردهد که در خرید آنلاین علاوه بر دلار و … بتوانند وجه مورد نظر را به بیت‌کوین هم پرداخت کنند ، مطمئنا قیمت بیت‌کوین صعود خواهد کرد.اما بطور کلی تریدرهایی در این بازار موفق هستند که بتوانند از هردو شکل این تحلیل‌ها درکنارهم و بصورت متناسب با یکدیگر استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *