جدا شدن قیمت بیت کوین از روند خرسی بازار جهانی

جدا شدن قیمت بیت کوین از روند خرسی بازار جهانی؟

از زمان صعود قیمت بیت کوین به محدوده ی ۶,۵۰۰ دلار در تاریخ ۳۱ مارس، قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه دوباره سقوط کرد و به قیمت ۶,۱۴۷ دلار رسید. این بازگشت قیمتی با عملکرد ضعیف در بازار های سنتی نیز  همراه بود به صورتی که S&P و داوجونز نیز به ترتیب دچار نزول قیمتی ۴.۴۱ و ۴.۴۴ درصدی شدند. آن طور که به نظر می رسد این نزول در بازار های مالی سنتی و بورس جهانی در واقع واکنشی بود به شدت شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده ی امریکا و افزایش آمار مبتلایان به بیش از ۲۰۰,۰۰۰ نفر در این کشور. در اوایل هفته ی جاری، کاخ سفید اعلام کرد که این امکان وجود دارد که طی ۳ هفته ی آینده تا ۲۴۰,۰۰۰ امریکایی در اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا از بین بروند. اگر این مورد به وقوع بپیوندد باعث افزایش طرح فاصله گذاری اجتماعی و همچنین قرنطینه ی شهر ها می شود که این مسئله منجر به افزایش صدمات اقتصادی به این کشور می شود.

بسیاری از تحلیل گران بازار های مالی جهانی معتقدند تا زمانی که شیوع ویروس کرونا در جهان مورد کنترل قرار نگیرد بعید است که بازار های جهانی به سمت ترمیم شدن پیش بروند و در واقع این وضعیت خرسی تا آن زمان ادامه پیدا خواهد کرد.

نمودار روزانه قیمت رمزارزها

اما با کمال تعجب، پس از بسته شدن بازار ها در روز گذشته، بیت کوین از خط حمایت ۶,۱۷۰ دلاری دچار یک حرکت بسیار قوی ای به سمت بالا شد و قیمت آن تا ۶,۷۴۴ دلار افزایش پیدا کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که پس از شکسته شدن حمایت ۶,۱۷۰ دلاری، نمودار این رمزارز در حال تکمیل الگوی سر و شانه ی معکوس در تایم فریم ۴ ساعته بود و انتظار می رفت که قیمت آن تا زیر ۶,۰۰۰ دلار سقوط کند. در صورت تکمیل الگوی سر و شانه ی معکوس، تحلیل گران نزدیک ترین هدف قیمتی را محدوده ی ۵,۱۵۰  دلار می دیدند اما حرکت غافل گیر کننده ی بیت کوین به سمت مقاومت ۶,۶۰۰ دلاری و شکستن آن، می تواند پایه گذار افزایش بیشتر قیمت و حرکت به سمت مقاومت های ۷,۰۰۰ و ۷,۲۰۰ دلار باشد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته

فشار خرید در قیمت های ۶,۲۵۰ الی ۶,۴۵۰ دلار باعث شد تا قیمت بیت کوین از مقاومت ۶,۶۰۰ دلاری عبور کند. هرچند قیمت از این سطح دچار بازگشت قیمتی خفیفی شد اما نوسانات قیمتی بیت کوین در روز های گذشته نشان می دهد که خریداران قصد دارند این محدوده را به محدوده ای مقاومتی تبدیل کنند. در این صورت هدف قیمتی بیت کوین می تواند ۶,۷۲۵ و ۶,۹۰۰ دلار باشد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در تایم فریم روزانه، حجم فروش نشان می دهد که پس از قیمت ۶,۹۰۰ دلار، محدوده ی قیمتی بین ۷,۱۰۰ و ۷۲۰۰ دلار می توانند محدوده ی مقاومتی سختی باشند. در کوتاه مدت، نگه داشتن محدوده ی ۶,۶۰۰ دلار و سپس تشکیل قله ای در قیمت ۶,۹۰۰ دلار می تواند یک گام مثبت رو به جلو برای بیت کوین باشد. از طرف دیگر اگر قیمت بیت کوین قدرت و حجم خود را در این محدوده از دست بدهد احتمال بازگشت به قیمت های ۶,۴۰۰ و ۶,۳۰۰ دلار( میانگین متحرک باند های بولینگر) بسیار محتمل است و در صورت اصلاح قیمتی قوی و شدیدتر، بیت کوین در قیمت های ۶,۲۰۰ دلار، ۵,۸۵۰ دلار و ۵,۳۵۰ دلار از حمایت های قوی برخوردار است. در ساعات آینده، تریدر ها و تحلیل گران باید نگاهی به حجم خرید و فروش درتایم فریم کوتاه مدت داشته باشند تا به این نتیجه برسند که بیت کوین قیمت ۶,۶۰۰ را حفظ می کند یا از بازوی بالایی باند بولینگر به سمت قیمت ۶,۴۰۰ دلار و جایی که میانگین متحرک باند بولینگر قرار دارد سقوط می کند.اگر قیمت در پایین تر از میانگین متحرک ۲۰ هفته ای قرار بگیرد، آن وقت ممکن است به سمت محدوده ی ۶,۲۰۰ دلار که کمی بالاتر از بازوی پایینی باند بولینگر است حرکت کند.

باید توجه کرد که این یک تحلیل است و به هیچ وجه سیگنالی برای خرید و فروش نمی باشد. همه ی این تحلیل ها مبتنی بر دانش تکنیکال است و ممکن است بازار دوباره همه را غافل گیر کند و در ادامه با جهش یا سقوط قیمتی در بازار های جهانی و همچنین قیمت بیت کوین مواجه شویم.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *