خرس های بازار چشم به قیمت ۸.۲ هزار دلاری دوخته اند

خرس های بازار چشم به قیمت 8.2 هزار دلاری دوخته اند

قیمت بیت کوین (BTC) روز دوشنبه صبح در قیمت ۹،۰۰۰ دلار تقریبا ۵٪ سقوط کرد و در کمترین مقدار به قیمت ۸،۵۹۳ دلار  کاهش پیدا کرد. همانطور که اخیراً مشاهده کردیم، تمام رمزارزهای مهم دیگر نیز از بیت کوین پیروی کرده اند. در این میان اتر (ETH) به نسبت عملکرد بهتری را در برابر دلار آمریکا نشان داده است ، اما هنوز هم در شرایط نزولی به سر می برد. گفته می شود که اگر بیت کوین بتواند تا پایان ماه جاری در همین سطحی که الان نوسان می کند یعنی حدود ۸ هزار دلار، قطعاً می توان شاهد نشانه های حرکت صعودی در قیمت بود.

نمودار هفتگی

بیت کوین در هفته گذشته با مقاومت ۹.۵۰۰ دلاری برخورد کرد و نتوانست این سطح مقاومت بلند مدت را بشکند. به طور واضح می توان حرکت قیمتی زیر سطح این مقاومت را ادامه داد که مقاومت مورب در این نمودار است. نشانگر واگرایی میانگین متحرک (MACD) نشان می دهد که میانگین های متحرک نمایی کلیدی، یعنی ۲۶ و ۱۲ EMA ، همچنان در حال عبور از حرکات نزولی هستند. اگرچه، همانطور که در پایینترین نمودارهای هیستوگرام نشان داده شده است ، نزدیک به هم می شوند.

نمودار هفتگی بیت کوین

این به معنای مؤثر این است که اگرچه قیمت همچنان رو به کاهش است، اما حرکت نزولی در حال ضعیف شدن است. حجم معاملات هفته گذشته به برخی از کمترین میزانهای سال مشاهده شده است، به این معنی که خرس ها با کنترل بازار در نمودار هفتگی همچنان تمایل دارند قیمت را پایین نگه دارند. میانگین متحرک ۵۰  و ۱۰۰ در طی سه هفته همچنان در مسیر عبور هستند و این کار را در سطح حمایت هفتگی کلیدی ۷،۶۰۰ دلار انجام می دهند. اگر بیت کوین برای بقیه سال حساسیت اساسی نسبت به صعود داشته باشد، گاوها باید تا پایان ماه نوامبر پاسخی دهند.

کتاب سفارشات بیت کوین

نمایش بصری کتاب سفارش نشان می دهد که علاقه زیادی به خرید بالاتر از سطح ۸،۰۰۰ دلار وجود دارد و در کل از میزان علاقه فروش بیشتر است. در حالی که این امر به دلیل سفارشات پنهان و بازار می تواند تا حدودی گمراه کننده باشد، اما تا حدودی دلالت بر وجود علاقه گاوها در سطوح کلیدی بالاتر از  قیمت ۸،۰۰۰ دلار دارد و خرسها ممکن است از آنجا که قیمت به سطوح همایتی قبلی نزدیک می شود متضرر شوند.

کتاب سفارشات بیت کوین

گاو ها باید سطح ۸ هزار دلار را نگه دارند

اگر گاوها تحت فشار باشند و خرسها بتوانند قیمت را پایین بیاورند، در این هفته همه چشمان به قیمت ۸،۰۰۰ دلار خواهند بود. اگر گاوها بتوانند از این سطح برای باقی مانده ماه دفاع کنند، ممکن است ما شاهد پاسخی باشیم زیرا میانگین های متحرک ۵۰ و ۱۰۰ در هفته پایانی آبان همگرا می شوند.

در این صورت، احتمال دارد که بیت کوین نزدیک به پایان سال قدرت قوی تری داشته باشد. بیت کوین به طور معمول در ماه دسامبر حرکت های بزرگی در هر دو جهت انجام می دهد، بنابراین یک دوره جالب و با اندکی بیش از پنج ماه تا هاوینگ بیت کوین را شاهد خواهیم بود.

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *