خرید انت ماینر s9 آیا سودآور است؟

خرید انت ماینر s9 آیا سودآور است؟

همانطور که می دانیم یکی از روش های درآمدزایی در ارزهای دیجیتال استخراج رمز ارزها می باشد. در این میان استخراج بیت کوین به درجه ای از محبوبیت رسیده که تعداد بی شماری سرمایه های خود را در استخراج بیت کوین گذاشته اند. از آنجا که دردسرهای ماینینگ با دستگاه ماینر بسیار زیاد و گران است ما همواره استخراج ابری بیت کوین را به عزیزان پیشنهاد می کنیم. اما در این مقاله می خواهیم مطالب مفیدی را ارائه کنیم برای کسانی که بین استخراج ابری بیت کوین و استخراج شخصی دو دل هستند و به دنبال اطلاعات بیشتر هستند، و می پرسند خرید انت ماینر S9  Antminer  آیا سودآور است؟

اطلاعات مهم برای خرید دستگاه انت ماینر S9

اطلاعات دستگاه انت ماینر S9در این بخش از خرید انت ماینر S9 به توصیف اطلاعات دستگاه انت ماینر S9 می پردازیم. به طور کلی با افزایش روز افزون ماینرها در نقاط مختلف دنیا، استخراج بیت کوین همواره دشوارتر می شود. در این حوزه دستگاه های متعددی با قدرت پردازنده های مختلف روانه بازار شدند. اما به نظر می رسد دستگاه انت ماینر Antminer s9  متعلق به شرکت چینی Bitmain تنها دستگاه ماینر  می باشد که هنوز هم می تواند تا حدودی بازگشت سرمایه مثبتی را در محیط رقابتی امروز ایجاد کند. برای اتصال دستگاه به استخر استخراج Mining pool می توانید دستگاه را به استخر Antpool متعلق به همان شرکت تولید کننده وصل کنید.

قدرت پردازنده دستگاه در تبلیغات ۱۴ تراهش TH معرفی شده اما در واقعیت برابر مقدار ۱۲.۹۳ تراهش با ۷ درصد تلورانس می باشد. البته در عمل به واسطه استهلاک و افزایش سختی شبکه این مقدار به خیلی کمتر از ۱۲.۹۳  یعنی حدود ۹ تراهش می رسد. در ادامه مطلب اطلاعاتی راجع به خرید دستگاه انت ماینر S9 را ارائه می کنیم و با استفاده از ماشین حساب بیت کوین بازگشت سرمایه استخراج با این دستگاه  ماینر را نشان می دهیم.

نکات مهم در خرید انت ماینر S9

در این بخش به نکات مهم در خرید انت ماینر S9 اشاره خواهیم کرد. این دستگاه ماینر از محبوبیت بالایی به خصوص در ایران برخوردار است. این موضوع باعث شده تا بسیاری به خرید و فروش این دستگاه روی بیاورند که البته بازار فروش دست دوم آن نیز ایجاد شده است. در حقیقت یکی از موارد مهمی که باید قبل از خرید ماینر بدانیم این است که آیا دستگاه سالمی را خریداری می کنیم یا خیر. حتی در مواردی شنیده شده که دستگاه های کار کرده را به عنوان دستگاه های نو فروخته شده است.  بنابراین شناخت درست از فروشنده دستگاه ماینر و تجربه کار کردن با تجهیزات ماینینگ کمک شایانی به خرید ماینر می کند.

قیمت یک دستگاه انت ماینر S9 چیزی حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد. دستگاه های دست دوم نیز در محدوده  قیمتی ۵ تا ۹ میلیون تومان می باشد. میزان کارکرد این دستگاه نیز به مولفه های مختلفی از جمله شرایط نگهداری و نصب، کیفیت تهویه هوای گرم، کنترل نوسانات برق و اینترنت و غیره بستگی دارد. ولی به طور میانگین یک دستگاه انت ماینر S9 در خوش بینانه ترین حالت ۲ سال کار می کند.

محاسبه درآمد انت ماینر S9

برای محاسبه درآمد انت ماینر S9 و یا هر دستگاه ماینر دیگری می بایست از ماشین حساب بیت کوین استفاده کنیم. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانیم به یک ماشین حساب بیت کوین دسترسی پیدا کنیم. کار کردن با این ماشین حساب بسیار ساده است. به طوری که فقط کافیست مقدار قدرت پردازنده (Hashing Power) خود را در ماشین حساب وارد کنید تا سود روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه پیش بینی شده دستگاه ماینر شما را بدهد. همانطور که در شکل زیر می بینید مقدار قدرت دستگاه انت ماینر  S9 را وارد کردیم. خروجی دستگاه پس از یک سال کارکردن بدون در نظر گرفتن هزینه برق، تهویه و غیره، فقط ۱،۱۵۹.۹۹ دلار است!  یعنی اگر همه چیز در بهترین حالت باشد یعنی نگهداری دستگاه به بهترین شکل انجام شود، دستگاه کل یک سال را روشن باشد و با بیشترین توان خود کار کند می تواند مقداری از سرمایه اولیه را بازگرداند.

“مراقب تبلیغات کسانی که می گویند خرید دستگاه انت ماینر s9 در مدت دو سه ماه بازگشت سرمایه دارد و تا چند سال فقط سود می کنید باشید.”

نکات مهم در خرید انت ماینر S9

شرایط از این هم بدتر می شود اگر ما تعرفه برق صادراتی را به این محاسبات اضافه کنیم. مصرف میانگین یک دستگاه انت ماینر S9 حدود ۱۳۰۰ وات می باشد. حال اگر دستگاه در یک سال به طور دائم روشن باشد و هزینه برق را با تعرفه صادراتی (۷ سنت در یک کیلو وات ساعت) محاسبه کنیم خروجی دستگاه بعد از یک سال ۳۶۲.۸۳ دلار می شود!! با این اوصاف آیا به نظر شما خرید دستگاه انت ماینر S9 به صرفه است؟

محاسبه درآمد انت ماینر S9

این اعداد بیانگر این هستند که استخراج با دستگاه ماینر S9 به صرفه نیست و بازگشت سرمایه در اکثر موارد صورت نمی گیرید.

“شاید بگویید من کسانی را می شناسم که سود برده اند آن هم سودهای کلان! “

دلیل بازگشت سرمایه و کسب سود دوستان شما فقط این بوده که خوش شانس بوده اند و قیمت بیت کوین و دلار  بالا رفته. در غیر این صورت نه تنها سود نمی کردند بلکه سرمایه آنها نیز  تا سال ها بر نمی گشت.

نتیجه گیری

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که آیا خرید انت ماینر S9 سودمند است یا خیر؟ دستگاه انت ماینر S9 متعلق به شرکت چینی Bitmain است و همواره یکی از شناخته شده ترین دستگاه های ماینر در بازار است. نگهداری دستگاه ماینر نیاز به شرایط خاص مانند تهویه مناسب، برق، اینترنت می باشد. اگر قصد خرید دستگاه انت ماینر S9 را داشتید نهایت دقت را بکنید که دستگاه سالم بخرید. اما در بخش محاسبه درآمد دستگاه دیدیم که بازگشت سرمایه این دستگاه در صورت سالم ماندن آن در یک سال امکان پذیر نیست.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *