رشد توییت های بیت کوین در توییتر در مقابل افت آلت کوین ها

رشد تعامل بیت کوین در توییتر در مقابل افت آلت کوین ها

شبکه ی اجتماعی توییتر به دلیل فعالیت تریدر ها و تحلیلگران بازار ارز دیجیتال در آن همواره از اهمیت زیادی نزد سرمایه گذاران و همچنین مالکان رمز ارز ها برخوردار بوده است. در پی سقوط اخیر بازار رمزارز ها، آلت کوین های بزرگی همچون ریپل با کاهش جستجوی بسیاری در شبکه ی اجتماعی توییتر مواجه شده اند. بر اساس گزارش و داده های سایت BitInfoCharts ، منشن ها و موضوعات مرتبط و به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران پیرامون آلت کوین های اصلی مانند اتریوم، ریپل و لایت کوین در شبکه ی اجتماعی توییتر به کمترین میزان خود در ۲ و یا حتی ۳ سال اخیر رسیده است. با این حال توییت هایی که در آن ها راجع به رمزارز بیت کوین صحبت شده است در ۳ ماهه ی اول سال ۲۰۲۰ تقریبا دو برابر شده اند، هرچند که با بیشترین مقدار خود در سال ۲۰۱۷ فاصله ی بسیار زیادی دارد.

توییت های پیرامون رمزارز ریپل به کمترین میزان خود در ۲۱ ماه گذشته رسیده است

در اویل هفته ی جاری در تاریخ ۲۱ مارس تعداد توییت های منتشر شده با هشتگ XRP، برابر با ۲,۵۴۲ عدد بوده است. این مقدار ۶۰ درصد کاهش نسبت به ژانویه ی ۲۰۲۰ را نشان می دهد که رنج توییت ها با این هشتگ بین ۶,۰۰۰ تا ۷,۰۰۰ عدد بوده است. آخرین باری که تعداد توییت های روزانه پیرامون رمزارز ریپل به زیر ۲,۵۰۰ عدد سقوط کرد، در ماه جولای ۲۰۱۸ یعنی ۲۱ ماه پیش بوده است.

رشد تعامل بیت کوین در توییتر در مقابل افت آلت کوین ها

 

بیشترین توییت های مربوط به ریپل بر خلاف سایر رمزارز ها در حدفاصل سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ در زمان گاوی شدن شدید بازار نبوده است، بلکه بیشترین مقدار آن برمی گردد به ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۸ در زمانی که ۲۰,۰۰۰ توییت در یک روز راجع به این رمزارز منتشر شد. ممکن است به خاطر بیاورید که این تاریخ همزمان با انتشار اخباری مربوط به xRapid درباره ی ایجاد بستری برای مراودات مالی بر بستر ریپل بین موسسات مالی جهانی بوده است که این اتفاق باعث شد تا قیمت رمزارز ریپل در هفته ی منتهی به تاریخ ۲۱ سپتامبر تا نزدیک ۳ برابر افزایش پیدا کند.

توییت های مربوط به لایت کوین به کمترین میزان خود در ۲ سال گذشته رسیده است

در اوایل ماه جاری زمانی که میزان توییت های روزانه ی مربوط به لایت کوین به کمتر از ۳۴۴ عدد رسید، باعث شد تا ما با کمترین مقدار توییت روزانه راجع به این رمزارز از ماه مارس سال ۲۰۱۷ تا به کنون مواجه شویم.

رشد تعامل بیت کوین در توییتر در مقابل افت آلت کوین ها

 

مارس ۲۰۱۷ زمانی بود که لایت کوین روند صعودی خود را شروع کرد. روندی که تا سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا کرد. در حد فاصل ماه های مارس و می سال ۲۰۱۷ قیمت لایت کوین به تنهایی با افزایش ۱۰ برابری مواجه شد و از ۳ دلار به قیمت ۳۰ دلار رسید. پس از این اتفاق هم قیمت لایت کوین به روند افزایشی خود ادامه داد و هم این افزایش قیمت لایت کوین منجر به افزایش تعامل پیرامون این رمزارز در شبکه ی اجتماعی توییتر شد.

نکته ای که قابل توجه است این مورد است که هم اکنون با بازگشت قیمت لایت کوین به رنج ۳۰ دلار، این رمزارز با کمترین میزان توییت روزانه در ۲ سال گذشته رو به رو شده است. هم اکنون تعداد توییت های روزانه پیرامون لایت کوین تنها ۱.۳ درصد بیشترین میزان توییت راجع به این ارز یعنی ۳۱,۰۰۰ توییت است.

توییت های راجع به اتریوم نسبت به بیشترین مقدار خود دچار افت ۹۵ درصدی شده اند

در روندی مشابه با بقیه ی آلت کوین هایی که مثال زدیم، رمزارز اتریوم نیز یکی از کمترین تعاملات خود با شبکه ی اجتماعی توییتر را در ۳ سال گذشته تجربه می کند. در حال حاضر میزان توییت های مربوط به این رمزارز برابر ۲,۵۰۰ عدد در روز است. این در حالی است که اتریوم در سه سال گذشته فقط یک بار توییت هایی کمتر از این مقدار را تجربه کرده و آن  در روز های آغازین سال ۲۰۲۰ بوده است.

آخرین باری که میزان تعامل توییتری رمزارز اتریوم به این مقدار کم بوده است بر می گردد به ماه فوریه ی سال ۲۰۱۷ در حالی که قیمت اتریوم در بازه ی ۶۰ روزه به اندازه ی ۵ برابر افزایش پیدا کرده بود و از ۱۰ دلار به ۵۰ دلار رسیده بود. هم اکنون اما مقدار توییت روزانه ی راجع به اتریوم نسبت به بیشترین مقدار خود در دسامبر ۲۰۱۷ که ۵۱,۰۰۰ توییت بوده کاهشی ۹۵ درصدی پیدا کرده است.

بیت کوین در سال ۲۰۲۰ با توییتر آشتی ای دوباره می کند

در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۲۰، میزان توییت روزانه راجع به بیت کوین به مقدار ۲۴,۷۲۲ عدد رسید. این مقدار به طور قابل توجهی ازز مان دسامبر ۲۰۱۷ که تعداد توییت روزانه پیرامون این رمزارز که ۱۵۵,۰۰۰ عدد بوده است کمتر است اما بیت کوین بر خلاف سایر رمزارز ها در سال ۲۰۲۰ دوباره دارد به ترندی در شبکه ی اجتماعی توییتر تبدیل می شود.

رشد تعامل بیت کوین در توییتر در مقابل افت آلت کوین ها

 

پس از ثبت ۱۲,۰۰۰ توییت در یک روز به عنوان بیشترین مقدار توییت روزانه ی راجع به بیت کوین در ژانویه ی ۲۰۲۰، هم اکنون این مقدار به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

نتیجه گیری

اگر به دنبال علت این موضوع باشیم به این نکته پی می بریم که قیمت بیت کوین نسبت به سایر رمزارزها و آلت کوین ها دچار افت کمتری شده است و این دلیلی برای این قضیه است که روند آن نیز در شبکه ی اجتماعی توییتر با سایر رمزارز ها متفاوت باشد. با توجه به این موضوع، یکی از دلایل دیگر این اتفاق می تواند اتفاقات پیرامون ویروس کرونا و به میان آمدن دوباره ی بحث بیت کوین به عنوان یک راه سرمایه گذاری امن باشد.

اخبار جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *