رکورد نرخ هش ریت ماینرها چشم به سود بلند مدت دوخته اند

رکورد نرخ هش بیت، ماینرها چشم به سود بلند مدت دوخته اند

بیت کوین (BTC) این ماه همچنان رکورد های جدیدی را برای هش ریت شبکه خود تنظیم می کند، نشانه اینکه ماینرها از عملکرد ضعیف قیمت ناراضی هستند. میزان نرخ هش در ماه اکتبر به بالاترین سطح خود رسیده است داده ها از منابع نظارت Blockchain تأیید کرد که هش ریت در ۲۳ اکتبر ۱۳۴ کویینتیلیون در ثانیه بوده است. این بزرگترین هش ریتی است که تا کنون توسط وبسایت های مرتبط مانند  BitInfoCharts دیده شده است.  به دلیل عدم امکان اندازه گیری دقیق هش ریت، تخمین کلیه نمودارها به زمان بلاک دوره قبل تکیه دارند.

نرخ Hash بیان گر کل توان محاسباتی مربوط به اعتبار سنجی تراکنش ها در زنجیره شبکه بیت کوین می باشد. قدرت بیشتر ، امنیت بیشتر شبکه و همچنین علاقه به پتانسیل سودآوری استخراج بیت کوین را نشان می دهد. به عبارت دیگر ، ماینر ها قیمت بیت کوین بالاتری را در آینده پیش بینی می کنند.

سودآوری استخراج با آخرین افت قیمت آزمایش می شود

همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، به نظر می رسد که میزان هش شبکه در ماه گذشته نوساناتی را تجربه کرده است. پیش از آن که تحلیل گران توضیح دهند، این آمار نشان نمی دهد که استخراج گران در حال ترک بیت کوین باشند. با این وجود ، افزایش نرخ هش در مواجهه با کاهش قیمت بیت کوین ، تأکید خود را بر سرمایه گذاری در صنعت ماینینگ و کلود ماینینگ و سودآوری آینده آن نشان می دهد. به عنوان مثال ، غول ماینینگ دنیا یعنی Bitmain ، این هفته بزرگترین مزرعه استخراج در جهان در Rockdale تگزاس راه اندازی کرد.

از طرف دیگر ، معیار سودآوری در حقیقت در یک سال اخیر به پایین ترین سطح خود نزدیک می شود ، در حالی که یکی از استخراج گران به Cointelegraph می گوید ۶،۵۰۰ دلار قیمت کف برای حفظ سودآوری برای مشارکت کنندگان است. اگر قیمت در این سطح تثبیت گردد ، بیت کوین پس از آن می تواند قدرت هشینگ را کاهش دهد ، زیرا ممکن است بسیاری از ماینر ها دستگاه های ماینینگ خود را خاموش کنند تا اینکه سختی شبکه کاهش و یا قیمت ها بهبود پیدا کنند.

طبق گفته سرمایه گذار دووی وان ، وضعیت بازدهی ماینرها مانند دستگاه استخراج Antminer S9 Bitmain – یکی از معروفترین ماینر ها در جهان – در حال حاضر حتی قبل از اینکه هزینه های متفاوتی مانند برق در نظر گرفته شود ، با قیمت های فعلی ضرر ده می باشد. بنابراین ، هنوز مشخص نیست که آیا آخرین افت قیمت بیت کوین تأثیر منفی بر نرخ هش خواهد گذاشت یا خیر.

همه به هفینگ پیش رو چشم دوخته اند

از ماه مه سال ۲۰۲۰ ، استخراج گران برای به دست آوردن ۶.۲۵ BTC به جای ۱۲.۵ BTC که اکنون به ازای هر بلاک پاداش می گیرند رقابت می کنند. با معادل حداکثر ۶۳ میلیون دلار بیت کوینی که هر هفته از کف ماینر ها خارج می شود، مفسران به طور گسترده ای انتظار دارند که رویداد هفینگ به طور چشمگیری قیمت بیت کوین را افزایش دهد.

اخبار جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *