ریون کوین Ravencoin چیست ؟ همه چیز درباره توکن ریون RVN

ریون کوین Ravencoin چیست ؟ همه چیز درباره توکن راون RVN

در این مقاله می گوییم که ریون کوین Ravencoin چیست ؟ همه چیز درباره توکن ریون RVN را نیز بررسی خواهیم کرد. یک شبکه رمزنگاری همتا به همتا است که هدف آن امکان انتقال دارایی از یک طرف به طرف دیگر از طریق یک برنامه خاص بلاک چین است. بنابراین، این پروژه عمداً خود را به یک مورد کاربردی خاص محدود می کند و می خواهد خود را از سایر کوین ها متمایز کند. بر خلاف اتریوم، این شبکه به دنبال یک راه حل جامع به عنوان “رایانه جهانی” نیست. در عوض، این کوین می خواهد خود را محدود به یک برنامه کند و آن را کامل کند.

پیدایش ریون کوین

تیم ریون کوین چرخ را مجدداً اختراع نمی کند، زیرا در حال حاضر چندین استاندارد زنجیره شبکه اتریوم مانند ERC20، ERC721  و ERC223 وجود دارد. با این وجود، این تیم استدلال می کند که عدم تخصص منجر به مشکلاتی می شود که از اهمیت زیادی برای انتقال دارایی برخوردار هستند. بزرگترین مشکلی که توسط تیم ریون کوین مشخص شده است این است که تبادل یک دارایی برای پرداخت معامله به پول پایه (به عنوان مثال اتر) نیاز دارد. اگر هزینه های شبکه زیاد باشد، مبادله کوین ها نیز دشوار می شود. بنابراین، آنها می خواهد شبکه ای را فراهم کند که بتواند کلیه کالاهای واقعی و دیجیتال را منتقل کند و برای این امر بهینه شده است. تیم هسته ریون کوین در نوامبر ۲۰۱۷ به ظهور نام رمزارز، که در رابطه با سریال “Game of Thrones” ایجاد شده است اشاره می کند:

در دنیای داستانی وستروس، از کلاغ ها به عنوان پیام رسان هایی استفاده می شوند که حقایق را با خود حمل می کنند. ریون کوین یک بلاک چین خاص است که برای انتقال حقایق در مورد اینکه چه کسی دارای چه دارایی است، طراحی شده است.

موارد استفاده توکن ریون

مانند اتریوم، ریون کوین به طور خاص طراحی شده است تا بتواند کوین ها را در بلاک چین ریون ایجاد و در عرض چند دقیقه فعال کند. این کوین ها می توانند تمام خصوصیات قابل تصور یک  دارایی دیجیتالی را داشته باشند. آنها می توانند از نظر کمیت محدود شوند، به عنوان کالای امن نام گذاری یا صادر شوند، در واقع “همه چیز” را می توان در قالب توکن ریون توسعه داد. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید در این شبکه بسازید و یا از دارایی های خود شبکه استفاده کنید. با توجه به نوع فناوری، کوین ها قابل جعل و قابل مقایسه با اسناد حقوقی ای که صحت دارایی ها را تأیید می کند نیستند. دارایی ها با مقدار مشخصی از RVN تضمین می شوند. هزینه انجام معاملات به صورت کارمزد برای هر انتقال پرداخت می شود و دفتر توزیع دیجیتالی شبکه با مالکیت جدید به روز می شود.

  • کاربردهای این کوین بسیار زیاد است که در زیر به چند تا از آن ها اشاره می کنیم:
  • کوین های اوراق بهادار که در آن سهام با یک کوین ارائه می شود.
  • سهام شرکتی که با ظرفیت سود تقسیمی داخلی در RVN مشترک است
  • کوین هایی که نماینده یک همکاری، مشارکت محدود یا بستر تقسیم سود است
  • بلیط برای رویدادهایی مانند کنسرت، مسابقات ورزشی و غیره.
  • دارایی های دیجیتال مانند در بازی ها، کلکسیون ها و غیره.
  • کوین دسترسی برای استفاده از یک سرویس (به عنوان مثال مجوزها)
  • اسناد زمین و اسناد دیگر، به عنوان مثال مالکیت فلزات گرانبها (مانند طلا و نقره)

راون کوین از چنگال بیت کوین ایجاد شد و در تاریخ ۳ ژانویه سال ۲۰۱۸ یعنی نهمین سالگرد آغاز بیت کوین به بازار عرضه شد. این یک پروژه منبع باز است که مفتخر است یک جامعه غیر متمرکز است و با Cypherpunks برنامه نویسی می شود که نهایتاً جهان را به مکانی بهتر تبدیل می کند. برخلاف اکثر آلت کوین ها، ریون کوین پیشنهاد کوین اولیه (ICO) را انجام نداد، پیش استخراج نکرد و هیچ گره اصلی را نصب نکرد.

“ریون کوین قول چیزی نمی دهد و در عوض چیزی نمی خواهد. در بیانیهcypherpunk ، ما ایده هایی را ایجاد می کنیم، پروتکل طراحی می کنیم و کد می نویسیم تا دنیا بهتر شود. ما کد را به صورت رایگان می دهیم. می توانید از آن استفاده کنید و یا آن را تغییر دهید و حتی فورک کنید. این مال شماست.”

استخراج ریون کوین

بزرگترین تغییر معرفی الگوریتم جدید ماینینگ X16R است که دائماً بین ۱۶ الگوریتم مختلف جابجا می شود. هدف، حفظ تمرکززدایی شبکه است. الگوریتم استخراج باید از تمرکز شبکه (مانند بیت کوین) جلوگیری کند. تیم ریون کوین خود را به این امر متعهد کرده است. از اوایل اکتبر ۲۰۱۹، پس از اینکه این شبکه توسط یک ماینر  ASICتوانست ۵۰ درصد شبکه را کنترل کند، توسعه دهندگان ریون کوین مجبور شدند برای جلوگیری از متمرکز کردن معادن، اقدام و تطبیق الگوریتم استخراج معادن را داشته باشند.

سپس نسخه دوم الگوریتم X16Rv2 در اول اکتبر ۲۰۱۹ با نرم افزار ریون کوین ۲.۵.۱ اجرا شد، و اطمینان از عملکرد شبکه توسط ماینینگ با GPU نیز فراهم شد. این شبکه پس از استخراج هر ۲،۱۰۰،۰۰۰ بلاک هاوینگ را انجام می دهد، و پاداش هر بلوک (مانند بیت کوین) را از ۵،۰۰۰ RVN به ۲۵۰۰ RVN کاهش می دهد. از آنجا که ۲،۱۰۰،۰۰۰ بلوک ، با مدت زمان یک دقیقه انجام می شود که معادل حدود ۴ سال است. انتظار می رود که هاوینگ در ژانویه ۲۰۲۲ انجام شود.

استخراج راون کوین

آیا ریون کوین ارزش سرمایه گذاری دارد؟

از دیدگاه ما ، ریون کوین یک پروژه با پتانسیل زیادی است و می تواند بهترین ارز دیجیتال برای استخراج باشد. در حالی که بسیاری از ارزهای رمزپایه می خواهند با اتریوم به عنوان “بهترین بستر قرارداد هوشمند” رقابت کنند، ریون کوین روی یک بستر غیر متمرکز انتقال دارایی تمرکز دارد. به عنوان یک پروژه جوان، هنوز به موفقیت های عظیم نرسیده و در بازار در معرض رقابت شدید از جانب اتریوم، کارادانو، ایاس یا بایتوم قرار دارد. با این حال ، این پروژه توسط یک جامعه فعال و حمایت مدیر عاملOverstock ، پاتریک بایرن پشتیبانی می شود. این کوین را می توان در انواع صرافی های رمزنگاری مانند بایننس و بیت ترکس خریداری نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *