سرمایه گذاری در بیت کوین ، از کجا شروع کنم؟

سرمایه گذاری در بیت کوین ، از کجا شروع کنم؟

شما میتوانید بیت کوین را از صرافی های مختلف، افراد فروشنده ی مورد اعتماد، سایت های واسطه و … خریداری کنید. صرف نظر از روش خرید بیت کوین باید ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر سهام های دیجیتال را در نظر داشته باشید. خرید بیت کوین و یا سایر رمزارزها می تواند راه جالبی برای تجربه ی یک سرمایه گذاری جدید باشد. با توجه به مقاله ی نرد والت، اما توجه داشته باشید که هرگونه سرمایه گذاری در بازار رمزارزها می تواند شامل هشدار مقابل باشد : ” این کار ممکن است برای سلامت اقتصادی شما مضر باشد. پس هیچ وقت بیشتر از مقدار سرمایه ای که توانایی از دست دادن آن را دارید رمزارز نخرید”. قیمت بیت کوین، بهترین و پرطرفدارترین رمزارز بازار، از زمان عرضه ی آن به شدت افزایش یافته اما همچنان در قیمت هایی بسیار پایینتر از قیمت اوجش در سال 2017 معامله می شود. بیت کوین مانند سایر رمزارزها هنوز در مرحله ی آزمون و خطا به سر می برد و بنابراین در مقایسه با بسیاری از سرمایه گذاری هایی که امتحانشان را پس داده اند مانند سهام بورس، اوراق قرضه و وجوه متقابل دارای نوسانات قیمتی بیشتری است. توصیه ی ما به شما این است که بیش از 10 درصد از سرمایه ی خود را درسهام های پرخطری همانند بیت کوین سرمایه گذاری نکنید.

برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید چکار کنیم ؟

برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید 4 مرحله ی اصلی را طی کنید :

  1. تصمیم بگیرید که مقدار بیت کوین موردنظرتان را از کجا تهیه کنید.
  2. به این فکر کنید که چگونه و درکجا از بیت کوین تان نگهداری کنید.
  3. خریدتان را انجام بدهید و در نظر داشته باشید که به چه میزان قصد سرمایه گذاری در بیت کوین را دارید.
  4. و در نهایت سرمایه خود را مدیریت کنید و تخمین بزنید که در چه بازه ی زمانی ( کوتاه مدت و یا بلند مدت) قصد سرمایه گذاری دارید.

از کجا بیت کوین بخرم ؟

راه های مختلفی برای خرید بیت کوین و سایر رمزارزها وجود دارد. به طور مثال یکی از راه های موجود این است که از صرافی های معتبر اینترنتی ایرانی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند بیت کوین تان را بخرید. همچنین برخی از صرافی های فیزیکی امروزه این امکان را برای مشتریانشان فراهم کرده اند تا با مراجعه به آن ها بتوانند با واریز ریالی بیت کوین دریافت کنند.علاوه بر این راه ها، شما می توانید با مراجعه بانک های اینترنتی خارجی ای که کشور ایران را ساپورت میکنند مانند پرفکت مانی و یا سایت های واسطه ای مانند لوکال بیت کوینز، با پرداخت دلار های وبمانی و یا پرفکت مانی بیت کوین موردنیازتان را بخرید. فقط قبل از خرید بیت کوین، این روش ها را با هم مقایسه کنید تا به صرفه ترین راه را برای خرید و سرمایه گذاری در بیت کوین انتخاب نمایید. همچنین حواستان باشد تا اگر خرید اینترنتی را انتخاب کردید حتما از امن بودن کانکشن اینترنتتان اطمینان حاصل کنید تا خطری سرمایه تان را تهدید نکند.

چگونه و در کجا بیت کوین خریداری شده را نگهداری کنم؟

در این مرحله شما نیاز به ساخت کیف پول بیت کوین دارید. بیت کوین را می توان در دو نوع کیف پول دیجیتال ذخیره کرد: یک کیف پول گرم (Warm Wallet ) یا کیف پول سرد(Cold Wallet ). با استفاده از یک کیف پول گرم، معاملات بطور کلی سریعتر انجام می شوند در حالی که یک کیف پول سرد اغلب دارای مراحل امنیتی اضافی است که به شما در حفظ امنیت دارایی های شما کمک می کند اما تراکنش شما زمان بیشتری نیز به طول می انجامد.

چگونه و در کجا بیت کوین خریداری شده را نگهداری کنم؟

کیف پول های گرم همگی سایت هایی هستند که به شما این امکان را میدهند تا درآن ها ولت بیت کوین بسازید اما کیف پول های سرد کیف پول های فیزیکی ای مانند لجر و یا ترزور هستند که شما با خرید آن ها میتوانید امنیت بیشتری داشته باشید و دیگر نگران هک شدن سایت های ولت آنلاین و… نباشید. هرچند کیف پول های آنلاین نیز از امنیت بسیار بالایی برخوردارند. بنابراین توصیه ما این است که اگر سرمایه ی زیادی را به سرمایه گذاری در بیت کوین اختصاص داده اید، از کیف پول های فیزیکی استفاده کنید. در غیر این صورت، کیف پول های آنلاین جوابگوی نیازهای شما خواهند بود.

خرید بیت کوین

این مرحله راحت ترین راه است و پیچیدگی خاصی ندارد. پس از اینکه مدل کیف پول بیت کوین تان را انتخاب کردید، صرف نظر از نوع آن یک آدرس به شما داده می شود که آن آدرس کیف پول بیت کوین تان است و با دادن آن آدرس به فروشنده و پرداخت مبلغ مورد نظر، بیت کوین به حساب شما واریز می شود. برای خرید بیت کوین راه های بسیاری وجود دارد یکی از راه هایی که خیلی این امر را راحت تر از گذشته می کند خرید اتوماتیک بیت کوین است. در این روش شما نیازی به حضور ممتد پای رایانه خود ندارید و به وسیله ی ربات های هوشمندی که در این زمینه تولید شده اند می توانید اقدام به خرید بیت کوین و همچنین فروش آن بکنید.

مدیریت نحوه ی سرمایه گذاری در بیت کوین

در این مرحله شما باید استراتژی خود را برای سرمایه گذاری در بیت کوین تعیین کنید. معمولا در این زمان دو مدل استراتژی پیش روی سرمایه گذاران قرار می گیرد :

  • سرمایه گذاری بلند مدت یا لانگ ترم :

در این شیوه ی سرمایه گذاری همانطور که از اسمش پیداست، شما بیت کوین خریداری شده تان را برای مدت زیادی (معمولا حداقل یک سال) نگهداری میکنید و هنگامی که قیمت آن صعود کرد و به سود مورد نظر رسیدید آن را می فروشید. این روش بیشتر مورد استفاده ی کسانی قرار می گیرند که قصد ندارند به صورت روزانه به تریدینگ بیت کوین به پردازند. همچنین این راه از تریدینگ نسبت به سرمایه گذاری کوتاه مدت یا شورت ترم از ریسک کمتری برخوردار استو

  • سرمایه گذاری کوتاه مدت، شورت ترم و یا تریدینگ روزانه :

در این روش شما نیاز دارید بیت کوین هایتان را وارد یک صرافی کنید تا بتوانید بصورت آنلاین و در لحظه خرید و فروش انجام دهید. در ایران معمولا برای اینکار از صرافی بایننس استفاده می شود.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که به‌علت تحریم‌های بین‌المللی، برای استفاده از این صرافی‌های خارجی هرگز از آی ‌پی ایران استفاده نکنید چون امکان بلوکه شدن سرمایه‌تان در این صورت بالا می‌رود. حتی سایت‌هایی که ادعا می‌کنند از کشور ایران نیز پشتیبانی می‌کنند ممکن است روزی دست به چنین کاری بزنند پس عقل حکم می‌کند که در این شرایط همیشه جوانب احتیاط را رعایت کنید. بنابراین برای استفاده از همچین صرافی هایی از آی پی کشورهای دیگر ترجیحا آلمان استفاده کنید. علاوه برآن به این نکته نیز توجه داشته باشید که هیچوقت تمام بیت کوین هایتان را وارد صرافی نکنید زیرا ممکن است این کار پرخطر باشد. بعد از واریز بیت کوین به صرافی مورد نظر در آنجا می توانید بیت کوینتان را به صورت آنی با سایر رمزارزها و یا دلار تبادل کنید و از این طریق به سود برسید.

.یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در بازار بیت کوین کلود ماینینگ است. این روش که در پی هزینه زا بودن تاسیس فارم های ماینینگ به وجود آمده به آن معناست که افرادی با پرداخت پولی بتوانند قسمتی از یک فارم استخراج بیت کوین را اجاره کرده و از بیت کوین های استخراج شده توسط دستگاه هایی که اجاره کرده اند بهره مند شوند. با توجه به هزینه های زیاد و وقت مصرفی تاسیس فارم بیت کوین و مشکلاتی از قبیل در دسترس نبودن برق صنعتی، گران بودن برق خانگی برای تاسیس فارم ماینینگ، هزینه بر بودن دستگاه ها، کمبود جای مناسب برای این کار و … استخراج ابری بیت کوین یا کلود ماینینگ بهترین روش برای ماینینگ بیت کوین می باشد

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *