سقوط قیمت بیت کوین و دامپینگ ۱۰ میلیون دلاری بیت فینیکس

سقوط بیت کوین

اواخر شنبه شب در تاریخ ۱۵ فوریه ، قیمت بیت کوین (BTC) پس از یک روز پرشور معاملاتی شاهد سقوط ۵.۳۵ درصدی قیمت  به ۹،۸۵۳ دلار بود. با وجود عدم موفقیت بیت کوین در نگه داشتن قیمت بالاتر از ۱۰،۳۳۰ دلار، احتمال شکست نزولی افزایش یافت به طوری که در ۴ روز گذشته محدوده ۱۰،۴۵۰ تا ۱۰.۵۰۰ دلار به عنوان یک منطقه سفت و سخت مقاومتی تشکیل شده است. براساس داده های Skew Analytics ، افت سریع ۵.۳۵ درصدی به قیمت ۹،۸۵۳ دلار منجر به ۹۰ میلیون دلار ارزش اهرم انحلال در BitMex شد.

نهنگ بیت فینیکس Bitfinex در مدت ۵ دقیقه مقدار ۱۰ میلیون دلار را بازیابی می کند

به دنبال اصلاحات شدید قیمت بیت کوین، اکانت کریپتو-توییتر شروع به گمانه زنی کرد که نهنگ های بیت کوین در حال بازی هستند. برخی از معامله گران به یک نهنگ مشهور بیت کوین بنام Joe007 به عنوان بازیگر اصلی ای که مسئول اصلاح شنبه است اشاره کردند. پائولو آدریانو CTO بیت فینیکس تصویر زیر را منتشر کرده و توییت کرده است:

سقوط قیمت بیت کوین

“نحوه بازیابی ۱۰میلیون دلار در ۵ دقیقه”

 

filbfilb نماینده محبوب کوین تلگراف و معامله گر رمز ارزها، همچنین این نمودار را در گروه تلگرام خود قرار داد و خاطرنشان کرد: با حذف دیوار فروش، قیمت بیت کوین کاهش یافته است. او خاطر نشان کرد که Joe007 توانست قیمت را زیر ۱۰،۰۰۰ دلار بکشد.

او گفت:

“به نظر می رسد نهنگ فینیکس دامپینگ کرده است.

حرکت بعدی برای بیت کوین چیست؟

اکنون که گرد و غبار این اتفاق از بین رفته است و به نظر می رسد که قیمت تثبیت شده است، می توانیم به نمودارها نگاهی بیندازیم تا ببینیم قیمت بیت کوین ممکن است در کجا قرار بگیرد. افت پایین تر از ۹،۹۰۰ دلار باعث شده قیمت از الگوی افزایش گوه و باند پایین شاخص بولینجر باند پایین بیاید.

سقوط قیمت بیت کوین

با نگاهی دقیق تر به بازه زمانی روزانه و ۶ ساعته، می بینیم که ۹،۸۰۰ دلار به عنوان پشتیبانی کار کرده است و Volume Profile  Visible Range یا VPVR ، گره ای با حجم بالا را بین ۹،۸۹۸ دلار تا ۹،۷۵۶ دلار نشان می دهد. در زیر این سطح، همچنین در ۹،۴۰۰ دلار یک سطح حمایتی وجود دارد که نزدیک به سطح ۲۳.۶٪ فیبوناچی است. در صورت عدم موفقیت ۹،۴۰۰ دلاری، قیمت بیت کوین می تواند تا ۸،۸۰۰ دلار یعنی میانگین حرکتی ۵۰ نزول کند. پس از یک تجمع چند هفته ای که باعث شد قیمت بیت کوین از ۶،۸۵۳ دلار به ۱۰،۴۹۷ دلار برسد، بسیاری از معامله گران پیش از این اعتقاد داشتند که دارایی دیجیتال برای تصحیح به تأخیر افتاده است.

سقوط قیمت بیت کوین

به عنوان مثال، یک معامله گر رمزنگاری و همکار کوین تلگراف میشال وان دو پوپه با انتشار این نمودار گفت:

بازارهای صعودی اصلاحات کمی را در مسیر حرکتی خود نشان می دهند و معمولاً خیلی سریع اتفاق می افتند. این هم یک اصلاح خیلی تمیز به نزدیک ترین سطح حمایتی بیت کوین می باشد.

معامله گران تلاش می کنند بیت کوین را بالای ۱۰،۰۰۰ دلار را نگه دارند و سطح ۱۰،۱۰۰ دلار تا ۱۰،۳۰۰ دلار را به عنوان یک مقاومت پله حرکت بعدی کنند. در زمان نوشتن این خبر در نمودار ۶ ساعته، بیت کوین سوار در امتداد میانگین حرکتی ۵۰MA  می باشد و تلاش می کند تا از خط روند ایجاد شده گذر کند.

 

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *