شیرجه بیت کوین به زیر ۷ هزار دلار خروج غیر عادی ۵۰ میلیون دلاری

شیرجه بیت کوین به زیر 7 هزار دلار خروج غیر عادی 50 میلیون دلاری

بیت کوین (BTC) در تاریخ ۲۷ نوامبر بار دیگر به زیر ۷،۰۰۰ دلار سقوط کرد چرا که فشار فروش ناگهانی اخیر باعث تاثیر گذاری بر بازارهای پر نوسان رمز ارزها شد. آمارهای وب سایت Coin360 حاکی از این است که BTC / USD پس از تلاش بسیار برای حفظ خط حمایت ۷،۲۰۰ دلار ناگهان در روز چهارشنبه دوباره به محدوده ۶،۰۰۰ دلار فرو ریخت. در آغاز روز قیمت بیت کوین به حدود ۶،۸۰۰ دلار رسید و طی گذشت نیمه روز توانست خود را به بالای ۷ هزار دلار  بکشاند. اما شرایط کنونی نشان دهنده این است که قیمت همچنان زیر سقف ۷،۲۰۰ دلار باقی مانده است.

تاثیر خبر هک شدن صرافی آپ بیت

تاثیر خبر هک شدن صرافی آپ بیت

حرکت قیمتی با شایعاتی که درباره فعالیت مشکوک در صرافی مطرح کره ای آپ بیت Upbit هم زمان بوده است. همانطور که کوین تلگراف گزارش کرده است، وجوه به ارزش بیش از ۵۰ میلیون دلار به طور ناگهانی روز چهارشنبه از سکوی معاملاتی این صرافی خارج شد که این نگرانی از احتمال هک شدن سامانه بوده است.

آپ بیت نیز در این راستا بیانیه ای را منتشر کرد که اعتراف می کند مقادیری از وجوه به سرقت رفته است. بنابراین در ادامه تأیید کرد که همه سپرده ها و برداشت ها را جهت بررسی موضوع، تعطیل کرده است. لی سئوک وو مدیر عامل شرکت مادر Dunamu نوشت: “برای اینکه از آسیب دیدن دارایی های شما جلوگیری شود، ۳۴۲،۰۰۰ اتریوم منتقل شده به کیف پول های ناشناخته در اثر هک سیستم، تحت پوشش دارایی های صرافی قرار می گیرند.” وی افزود که فرایند  از سر گیری دسترسی به مانده ها حداقل دو هفته قبل از استفاده مجدد کاربران ادامه خواهد یافت.

برخی گمانه زنی می کردند که خود آپ بیت در قضیه هک نقش داشته است. اما همه باور نداشتند که این صرافی معتبر به خودی خود قصد تکان دادن بازار را داشته باشد. خبر گزار  بخش کره جنوبی کوین تلگراف جوزف یانگ، اعلام نمود که:

“من فکر نمی کنم که واقعه آپ بیت بر سقوط قیمت بیت کوین موثر بوده باشد، زیرا واقعاً نباید اینگونه باشد. چرا که آپ بیت همه ضررها را پوشش می دهد. اگر این موضوع مرتبط باشد، این امر خواهد بود که “هکر” اقدام به فروش آن می کند که انجام این کار به سرعت پس از وقوع این حادثه دشوار است”.

این هفته پس از آنکه احساسات منفی مشابهی از چین به شدت روی معامله گران بود، بازارهای بیت کوین معاملات محتاطانه ای داشته اند. تحلیلگران معتقدند که تعهدات مقامات پکن مبنی بر عدم حمایت از صرافی ها باعث فروش مقادیر دارایی ها در سراسر جهان شده است و سرمایه گذاران تمایل به خروج از معاملات خود برای خرید مجدد با قیمت پایین تر دارند. بنا بر گزارش ها، عوامل دیگری مانند مانورهای مالیاتی و کمبود نقدینگی نیز در این نزول قیمتی نقش به سزایی داشته اند.

آلت کوین ها هنوز ثابت هستند

آلت کوینها در واکنش به مسیر نزولی بیت کوین کندتر بودند. از میان بیست ارز رمزپایه اصلی بازار، اکثر آنها هنوز در زمان انتشار این خبر حرکت چشمگیری نداشته است. اتر (ETH) ، بزرگترین آلت کوین در ۲۴ ساعت گذشته و در حدود قیمت ۱۴۶ دلار هنوز هم با کاهش ۰.۲ درصد بوده است. سایرین نیز وضعیت خراب تری داشته اند، بیت کوین (BSV) SV با ۵.۳٪  کاهش و Tezos (XTZ) با ۶.۳٪ کاهش یافت. برعکس ، Tron (TRX)  ۱.۸٪  رشد ​​داشته است. اندازه کل بازار رمز ارزها  ۱۹۱.۴ میلیارد دلار بود که سهم بیت کوین ۶۶.۲٪ بود.

آلت کوین ها هنوز ثابت است

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *