عملکرد رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹ چگونه بوده است؟

عملکرد رمز ارز ها در سال 2019 چگونه بوده است؟

در این مقاله قصد داریم ببینیم عملکرد رمز ارز ها را در سال ۲۰۱۹ چگونه بوده است؟ ناامیدی همیشه هم چیز بدی نیست چرا که می تواند یک انگیزه برای تلاش هر چه بیشتر در تحقق انتظارات و اهداف باشد. با همین روحیه است که اعضای جامعه رمز ارز ها را به طور غیررسمی در مورد وعده های ناتمام سال گذشته مشغول به ادامه فعالیت خود هستند. در اینجا به عملکرد رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹ اشاره می کنیم.

پروژه های موفق و ناموفق حوزه رمز ارز ها

پروژه ها و رمز ارز های غول پیکر – شرکت هایی که خط فکری افراد جامعه را به دست می گیرند و توجه عموم را به خود جلب می کنند و شک و تردید های این حوزه را می کاهند؟ همانطور که نوریل روبینی سال گذشته خاطرنشان کرد هنوز تنها یک برنامه کاربردی دارد: رمز ارز ها ” بسیاری از صنایع هنوز منتظر هستند. همانطور که لانرو سارومی ، مدیر عامل صرافی لول تریدینگ فیلد به وبسایت کوین تلگراف گفته است:

فقدان یک پروژه خلاقانه که چشم افراد شکاک را باز کرده است بسیار ناامید کننده است. لیبرا با وعده های بسیاری آمد، اما هیچ اتفاق خاصی رخ نداد.

آسایش زیادی را نمی توان از لیست فوربز در بین ۵۰ شرکت برتر فن آوری مالی دریافت کرد. لیست “Fintech 50” را متشکل از  فقط پنج شرکت رمز ارز و بلاک چین در مقایسه با یازده شرکت در سال گذشته تهیه کردند که شامل Coinbase ، Ripple ، Bitfury ، Gemini  و Circleمی باشند. لذا این صنعت هنوز به دنبال یک نرم افزار پرچمدار است. کریس هارت از Civic Technologies در گزارشی که اخیراً توسط بستر بازاریابی Zage منتشر شده است ، گفت: “مردم به یک پلتفرم ساده نیاز دارند که مزایای استفاده از فناوری بلاک چین را مانند ایمیل، واضح و روشن ارائه می کند.”

موسسات هنوز کمیاب هستند

قاتل DApps ، مقیاس پذیری و پذیرش نهادی اغلب به عنوان سه ماده مفقود شده مورد نیاز بلاک چین برای رسیدن به نقطه اوج در پذیرش عمومی ذکر شده است. با توجه به مؤسسات ، در سال ۲۰۱۹ با ورود Fidelity و ICE Bakkt ، در میان دیگران پیشرفت هایی حاصل شد. اما آیا این کافی است؟

سارومی به کوین تلگراف گفت: “عدم جذب سرمایه گذاران نهادی مطمئناً ناامید کننده بود، چرا که قرارداد آتی باکت به طور خاص برای جذب هر دو نهاد و خرده فروشی طراحی شده است.”

پذیرش مصرف کننده تاخیر دارد

بسیاری از کارشناسان موافق هستند که قابلیت استفاده باید قبل از اتخاذ گسترده تر شبکه های رمزنگاری و بلاکچین بهبود یابد. در نظرسنجی Zage از ۱۰۲ رهبر پروژه فناوری بلاک چین، ۴۱٪ از پاسخ دهندگان موافق بودند که یک تجربه کاربری یکپارچه کلید پذیرش انبوه است. تجربه‌ی Blockchain DApp بیشتر به تجربه کاربر وب و تلفن همراه شباهت دارد.

کوری هوانگ، گفت: “در حال حاضر برای استفاده از اکثر محصولات تحت بلاک چین و رمز ارز ها شما باید اساساً یک متخصص باشید.”

وی ادامه داد: استفن پیر مدیرعامل Bitpay دوست دارد شاهد پیشرفت سریع تری در پذیرش مصرف کنندگان رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹ باشد، “و پذیرش بیشتر به دلیل استفاده راحت تر آن خواهد بود. دوست ندارم مستقیم با آدرس های بیت کوین برخورد کنید. اگر ما فقط می توانستیم برخی از مشکلات ساده مانند آن را حل کنیم، در حالت ایده آل به روش استاندارد در صنعت، این می تواند تغییر کند.” او همچنین معتقد است که مردم تمایل دارند که وقتی قیمت بیت کوین بالاست، آن را خرج کنند، و اغلب اوقات کالاهای گران قیمت مانند لامبورگینی خریداری کنند.

آموزش عملکرد رمز ارز برای همه

تصورات غلط درباره رمز ارز و فناوری بلاک چین همچنان ادامه دارد. هنگامی که بانک نوردیا  ۳۰ هزار کارمند خود را از معاملات بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتالی منع کرد، اظهار داشت که نگران است که ممکن است کارکنان آن “ناخواسته درگیر فعالیت هایی شوند که غیر اخلاقی یا غیرقانونی باشند”.

شرودر خاطرنشان کرد: “بیشتر مردم هنوز هم بلاک چین را با رمز ارز  های بی ثبات و کلاهبرداری IPO مرتبط می دانند ،” او اضافه کرد: “در فضای بلاک چین ما مسئولیت مشترکی برای آموزش رهبران مشاغل داریم، نه تنها در مورد آنچه که زنجیره شبکه است، بلکه مهمتر از آن چه می تواند در صنایع مختلف انجام دهد.”

در همین راستا، در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ ، کنکوردیوم از تشکیل شبکه آکادمی بلاک چین، همکاری بین کنکوردیوم و آکادمی ها را برای تقویت استفاده از این زنجیره شبکه در شرکت ها خبر داد. نیک ساپونارو ، بنیانگذار و مدیر ارشد اطلاعات پروژه دیوی ، در نامه ای به کوین تلگراف افزود: صنعت رمز ارز ها نیاز به انجام کار بهتر برای دستیابی به عموم از جمله از طریق کنفرانس ها دارد. وی گفت: “من ناامید شده ام که کنفرانس ها در جذب افراد تازه وارد ناامید شده اند، در عوض تصمیم به ایجاد یک اتاق پژواک دارند.”

نتیجه

سارومی همچنین سالی را مشاهده کرد که توسط پتانسیل های برآورده نشده عملکرد رمز ارز ها مشخص شد: وی گفت ممکن است که بتوان میزان پیشرفت در سال جاری را دست کم گرفت. همانطور که یکی از مدیران اجرایی این صنعت گفته است، این یک کوه یخ است. بیشترین حجم زیر خط آب، غیب است. اما هنگامی که این پروژه های شبکه بلاک چین به یک مقیاس خاص برسند، افراد تماشاگر کنونی قدرت نمایی می کنند که در بازه سه تا پنج سال آینده بسیار زیاد خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *