قیمت بیت کوین به زیر ۷ هزار دلار سقوط می کند و میلیاردها دلار از بازار خارج می گردد

قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار سقوط می کند و میلیاردها دلار از بازار خارج می گردد

بازار بیت کوین و ارز های دیجیتال امروز به طور ناگهانی فرو ریخت که قیمت بیت کوین در هر دقیقه حدود ۲۰۰ دلار از دست داد و یک بار دیگر زیر سطح روانی ۷،۰۰۰ دلار فرو رفت – ادامه دوره ای از نوسانات نسبی برای رمز ارز ها. قیمت بیت کوین در ۱۶ دسامبر (BTC) با افت ۳ درصدی سریع به زیر  ۷،۰۴۰ دلار به ۶.۸۰۰ دلار سقوط کرد. اصلاح شدید احتمالاً جای تعجب برای معامله گران نخواهد داشت زیرا بیت کوین روزانه با حمایت های قبلی در قیمت ۷،۳۰۰ دلار و ۷،۱۵۰ دلار در آخر هفته ها در سطح مقاومتی بسته می شود.

مقصد بعدی قیمت چیست؟

به نظر می رسد که در زمان نگارش این مقاله، قیمت ۶،۸۰۰ دلار به عنوان خط حمایتی ترسیم شده است و اندکی بهبود یافته است و به ۶،۹۰۰ دلار رسیده است. در صورت عدم موفقیت حمایت سطح ۶.۸۰۰ دلار، معامله گران احتمالاً مقصد نزولی بعدی را نزدیک به ۶.۴۰۰ دلار می بینند. در زیر این سطح، قیمت های ۵،۸۰۰ دلار و ۵،۳۵۰ دلار سطوح بعدی هستند که بیت کوین می تواند نظر خریداران را به خود جلب کند. معامله گران ریسک پذیر منتظر کندل ای هستند که مطمئن شوند اصلاح به اتمام رسیده است.

این واقعیت که معامله گران در حال خرید هستند، نشان می دهد که بسیاری این افت را فرصتی برای رشد بلند مدت یا انباشت بیشتر بیت کوین می دانند. اثبات بیشتر این امر در عدم تاثیر پذیری  BTC / USD در پلتفرم بیت فینکس می باشد. در حقیقت، تعداد پوزیشن های خرید باز شده طی یک ساعت گذشته افزایش یافته است.

نمودار روزانه BTC / USD

همانطور که در اوایل امروز توسط کوین تلگراف گزارش شده است، تحلیلگر رمزنگاری filbfilb تأکید کرد که انتظار می رود اقدام قیمت فعلی به عنوان بخشی از روند نزولی طولانی مدت ۶ ماهه اخیر انجام شده است. اما معامله گر تعصب طولانی دارد و به دنبال پر کردن شکافCME ،و به دنبال بازگشت پول نقد است. به نظر می رسد که این روند نزولی، علائم فرسودگی را نشان می دهد و قدرت سیگنال کاهش پیدا کرده است.

وضعیت بازار رمز ارز ها

علت فروش ناگهانی بلافاصله مشخص نیست ، با این حال، تحلیلگران اخیراً از افت حجم معاملات بازار رمزنگاری خبر داده اند. در اوایل سال جاری، ناظران قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها هشدار داده اند که این حجم کاهشی بیت کوین می تواند به منزله آرامش قبل از طوفان باشد. ماتی گرینسپان، بنیانگذار مرکز تحقیقاتی بیت کوین و ارزهای دیجیتال Quantum Economics در یادداشتی پیش از ریزش قیمتی امروز نوشت: “همه در جبهه رمز ارزها ساکت هستند. کمی هم بیشت از حد ساکت هستند.”

اندازه کل بازار در زمان انتشار این مقاله در حدود ۱۸۸.۷ میلیارد دلار بود که قیمت بیشتر آلکین ها در آن ریزشی بوده و سهم بیت کوین در نتیجه بالاتر از  ۶۶.۹٪ بوده است. رقیبان نزدیک بیت کوین مانند اتریوم، ریپل XRP ، بیت کوین کش، لایت کوین، ایاس و بایننس کوین نیز به شدت فروخته شده و با حذف میلیاردها دلار از سرمایه موجود در بازار را خارج کرده اند.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *