قیمت بیت کوین به کدام سمت می رود ؟ وقت خرید است؟

قیمت بیت کوین به کدام سمت می رود ؟ وقت خرید است؟

بسیاری از مردم با طرز فکر غلط وارد معامله می شوند و به همین ترتیب خیلی زود پول خود را از دست می دهند. البته خوبی بیت کوین و فضای ارزهای دیجیتال این است که با هر مقدار سرمایه می توان وارد شد و معامله کرد. این شانس بی نظیر است که کمی خطر کنید و چیزهای زیادی یاد بگیرید. مفاهیم مهمی در معاملات بیت کوین وجود دارد که می بایست آنها را فرا بگیرید. از مدیریت ریسک گرفته تا مدیریت ذهن. در واقع معامله گره پیچیده نیست، آنچه پیچیده است پیدا کردن سبک معاملاتی مناسب برای شخصیت و نیازهای افراد است.

بیت کوین در حال حاضر چه کاری انجام می دهد؟

چند روزی نگذشته است که BTC در برابر سطح مقاومتی قرار گرفته و نتوانسته از پس آن برآید و در بازه بین ۹،۲۰۰ تا ۹،۵۰۰ دلار نوسان می کند. یک حرکت بزرگ به زودی  در جهت بالا یا پایین انجام خواهد شد، اما  حقیقتاً شناسایی جهت حرکت دشوار است چرا که قیمت از هر دو جهت تحت فشار است. در نقاطی از این دست زمانی است که نهنگ ها اگر ورود کنند ، رفتن به هر دو جهت بسیار پرسود خواهد بود. تاکنون سرمایه های کمی هستند که در حال معامله می باشند، بنابراین بیایید همچنان بیرون بمانیم و فقط تماشا کنیم. این محدوده محدودی است که BTC در آن واقع شده است.

همچنین در اینجا می بینید که BTC مقاومت سختی در حال خارج شدن دارد. نتیجه این که حرکت به سمت پایین بیشتر انتظار می رود.

تحلیل کوتاه مدت قیمت

پس از ماندن قیمت در بالای میانگین حرکتی از ۲۰ ژانویه، اکنون زمانی رسید که در پایین آن هستیم. ما به تماشا ادامه خواهیم داد تا نشانه های صعود یا نزول بیشتری دریافت شود. ما هنوز در زیر خط ۲۳.۶٪ از روند نزولی قرار داریم. البته در نمودار ۴ ساعته هنوز قیمت در بالای میانگین حرکتی ۵۰ MA است. چرا ما تحلیل خود را در این بازه زمانی کوچک انجام می دهیم؟ طبیعتاً برای به دست آوردن سرنخ هایی که در تعیین جهت حرکت اصلی بیت کوین نقش دارد. در واقع تحلیل بسیاری از سرنخ های کوچک تصویر بزرگ را تشکیل می دهند.

آخرین باری که BTC با این خط مقاومت دست و پنجه نرم کرده، حرکت ریزشی شدیدی را تجربه نمود (به دایره سمت چپ نگاه کنید). این بار عوامل دیگری در بازی داریم اما در اینجا ما دوباره در شرایط مشابه گذشته قرار داریم (دایره سمت راست). پس می توان گفت بهترین کار این است که از این آشفتگی دور بمانید و منتظر شفافیت باشید. همیشه می توانیم وقتی که از حرکت قیمتی مطمئن شدیم وارد معامله شویم. البته جای هیچ تردیدی برای خرید برای کسانی که به بیت کوین به عنوان یک دارایی پر سود در بلند مدت نگاه می کنند وجود ندارد. چرا که پس از هاوینگ در اردیبهشت سال آینده روند حرکت صعودی بیت کوین به اوج خود می رسد.

نمودار چهار ساعته بیت کوین

برای معاملات کوتاه مدت و میان مدت نمودار ۴ ساعته مناسب ترین گزینه می باشد.قیمت از ۲۸ ژانویه خط اصلاحات ۲۳.۶٪ را نگه داشته است و حتی یک بار نیز زیر آن بسته نشده است. ولی اکنون کمی پایین تر از آن خط است و در زیر میانگین حرکتی ۵۰ MA نیز قرار دارد. اگر بیت کوین ۳ کندل به بالا در زیر میانگین حرکتی ۵۰MA ببندد، می تواند به افت خط روند منجر شود که افت خط روند سبز زیر خط مقاومت سفید شانس پایین رفتن را به همراه خواهد داشت.

اخبار داخلی

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *