قیمت بیت کوین حوصله سر بر و شکننده

قیمت بیت کوین حوصله سر بر و شکننده

بیت کوین (BTC) در ۱۲ دسامبر، روند نزولی شدید خود را به سمت سطح حمایتی ۷،۰۰۰ دلار ادامه داد، و نتوانست این سطح را بشکند و معامله گران را بلاتکلیف رها کرده است.

بیت کوین می تواند با افت قابل توجه روبرو شود

داده های Coin360 نشان داد معاملات BTC / USD در روز ۱.۲٪ کاهش یافته است و فقط در یک سنبله کوتاه به ۷.۲۶۵ دلار رسیده است که عملکرد آن را در غیر این صورت خنثی می کند. بازارها قبل از بازگشت به سطح فعلی در حدود ۷،۱۵۰ دلار، به لطف قیمت پایین حدود ۷،۱۰۰ دلار، به ناچار سقوط کردندو  روند صعودی ناگهانی با فشار فروش در عرض چند دقیقه روبرو شد.

بیت کوین نسبت به هفته گذشته بیش از ۳ درصد از دست داده است و امیدهای معامله گران مبنی بر تست قیمتی نزدیک به ۸،۰۰۰ دلار تاکنون بی جواب مانده است. اکنونMichaël van de Poppe ، یکی از خبر گزاران کوین تلگراف گفت که اگر انرژی تازه نشان داده نشود، بیت کوین می تواند در یک افت “قابل توجه” باشد. وی در آخرین به روزرسانی توییتر روز پنجشنبه خود عنوان کرد “در اینجا بازارها حوصله سر بر و شکننده هستند”. وی افزود، پتانسیل نزولی می تواند BTC / USD را تا پایین ترین نرخ های قبلی یعنی در حدود ۶،۵۰۰ دلار کاهش دهد، در حالی که افزایش صعودی باعث می شود که سطوح  ۷،۵۰۰ دلاری را به معادله بازگرداند.

در این میان filbfilb همکار دیگر کوین تلگراف، ریسک پذیری بیشتری داشت. وی با افشای برنامه ریسک کوتاه مدت خود برای مخاطبین در روز چهارشنبه، تأیید کرد که وی با احتمال کاهش قیمت به زیر ۷،۰۰۰ دلار، پوزیشن فروش برای BTC اتخاذ نموده است.  وی افزود: “من به طور کلی تمایل به صعود پیش از هاوینگ را دارم، و این یک معامله میان مدت برای یافتن نقطه  ورود بهینه به معامله می باشد.” همانطور که گزارش شده است، نگرانی ها درباره عملکرد بیت کوین قبل از هاوینگ در ماه مه به سرعت در میان محافل تحلیلی گسترش یافته است. آمارگر معروف ویلی وو، پیش از این گفته است که اقدام به افزایش قیمت نزولی بیت کوین باعث شده تا هاوینگ سوم بیت کوین را بر خلاف سایر هاوینگ ها تجربه کنیم، در حالی که Keith Wareing هشدار داد که BTC / USD می تواند در آخر هفته به حداقل ۲.۵۰۰ دلار نیز ریزش کند.

آلت کوین ها همچنان فرو می ریزند

در همین حال آلت کوین ها روز پنجشنبه روند منفی گسترده ای را در کنار بیت کوین مشاهده کردند. بیست ارز رمزپایه اصلی بازار به طور کلی زیان ۱-۲ درصدی را تجربه کرده است. اتر (ETH) ، بزرگترین آلت کوین کنونی، بدتر عملکرد را با کاهش ۳.۶ درصدی تجارت خود را از دست داده و در حال حاضر قیمت ۱۴۱ دلار معامله می شود.

برعکس ارز دیجیتال اتم Cosmos (ATOM) با رشد۴.۶   درصدی ای که داشته است تعجب همگان را بر انگیخته است. در  همین حال رمز ارز تزوس  Tezos (XTZ) نیز با ۱.۳ درصد رشد معامله شده است. اندازه کل بازار رمز ارزها در زمان انتشار این مقاله ۱۹۵ میلیارد دلار و سهم بیت کوین ۶۶.۷٪ می باشد.

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *