قیمت بیت کوین در سقوط مطلق

قیمت بیت کوین در سقوط مطلق

همانطور که در چند روز گذشته شاهد بودیم بیت کوین ، پرطرفدارترین رمزارز بازار کریپتوکارنسی، دچار سقوط بی سابقه ای در ارزش سهامش شد. سقوطی که تمامی آلت کوین ها و رمزارزهای دیگر را نیز تحت تاثیر خود قرارداد تا مانند بیت کوین قیمت آنها هم دچار سقوط بی سابقه ای شود. اما دلیل این اتفاق چه بوده است؟ آیا قیمت بیت کوین نیز همانند اکثر سهام های جهان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا دچار افت شده است یا این اتفاق دلیل تکنیکال هم داشته است؟

قیمت رمز ارز بیت کوین در اتفاقی نادر در حد فاصل ۶ ام الی ۱۳ ام ماه مارس از حدود ۹.۰۰۰ دلار به ۳۷۰۰ دلار سقوط کرد. خیلی از افراد علت این سقوط ناگهانی را دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، مبنی بر ممنوعیت ورود و خروج به این کشور می دانند، عده ای هم معتقدند همیشه قبل  از هاوینگ این اتفاق برای بیت کوین می افتد و بعد آن، قیمت با رشد قابل توجهی مواجه می شود. ” هاوینگ بیت کوین ” به معنی نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین است و این موضوع برای ماینر های این رمزارز دارای اهمیت بسیاری است و  همچنین می تواند بر قیمت بیت کوین نیز  تاثیرگذار باشد. اما افرادی دیگر هستند که از نظرشان این اتفاق کاملا تکنیکالی رخ داده و قابل پیش بینی بوده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

MagicPoopCannon، یکی از تحلیلگران معروف سایت تریدینگ ویو، با انتشار پستی در این سایت ادعا کرد که قیمت بیت کوین همانطور که او انتظارش را داشت و طبق تحلیل او پیش رفته است.

او ضمن انتشار تصویری از چارت بیت کوین نوشته است :

” خب خب خب . ببینید الان کجا هستیم! درست در بالای نمودار میانگین حرکت ۲۰۰ هفته ای ( نمودار Moving Average ) که من درباره ی آن و همچنین درباره ی انجام آزمایشی بر روی آن درباره ی موقعیت های غیر قابل شمارش توضیح داده بودم. من حتی آمار اینکه چندبار گفته بودم بیت کوین به نظر می رسد دارد به قیمت ۵,۵۰۰ سقوط می کند هم از دستم در رفته. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که زیاد راجبش صحبت کرده بودم و زمانی که بدخواهان راجب نظر من صحبت می کردند و آن را به تمسخر می گرفتند من فقط به آنها می خندیدم زیرا قیمت ها همیشه از تحلیل های من پیروی می کنند. حتی زمانی که در ماه دسامبر قیمت بیت کوین حوالی ۷,۰۰۰ دلار بود من به این نکته اشاره کردم که قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار دور از دسترس نیست اما این می تواند یک قیمت پایین تر را در پی داشته باشد.

با نگاهی به نمودار بالا می بینید که دقیقا چه اتفاقی رخ داده است. دقیقا یک قعر دیگر تشکیل شده است و روند نزولی همچنان با قدرت در سر جای خودش قرار دارد. اما اگر کندل هفتگی زیر میانگین ۲۰۰ هفته ای بسته شود می تواند یک تغییر شگرفی در قیمت ارز بیت کوین به وجود بیاورد. مشاهده می کنید که نمودار هفتگی MACD نیز حالت صعودی خود را از دست داده و زیر سطح صفر قرار گرفته است. راستی، در حال حاضر نظری راجع‌به تغییرات دیگر در ارزش بیت کوین ندارم مگر اینکه شاهد نزول آن به زیر نمودار ۲۰۰ هفته ای باشیم. ما به راحتی می توانیم در این زمان بیت کوین را هولد کنیم زیرا همانطور که می بینید، هفته ی ۲۰۰ ام جایی است که بازار خرسی در سال ۲۰۱۸ به پایان رسید. بنابراین این مورد ممکن است در سال ۲۰۲۰ هم اتفاق بیفتد.”

موردی که اکثر افراد پیش بینی کننده ی قیمت آینده ی بیت کوین و تحلیلگران تکنیکال بر روی آن توافق دارند پیش آمدن اتفاقی مانند سال ۲۰۱۸ برای بیت کوین و رشد ناگهانی قیمت بیت کوین بعد از این اتفاق است .

مهندس خانی از تحلیلگران تکنیکال ایرانی نیز با قرار دادن عکس بالادر کانال شخصی اش نوشته است :

“تمام موارد در نمودار مشخص شده. فعلا بهترین محدوده برگشتی، حمایت S1 در پیوت سالیانه هستش. ضمنا احتمالا یکسری دوستان از استفاده از نمودار لگاریتمی ایراد خواهند گرفت، که باید بگم هیچ کدام از ابزارهای استفاده شده در نمودار غیر لگاریتمی، خروجی منطقی نمی دادند، لذا با توجه به اینکه خط روند ۷ ساله شکسته شده، در نمودار لگاریتمی رسم شده بود، و همچنین ایجاد محدوده منطقی نزدیک به هم در سه ابزار چنگال انرو، فیبو پروجکشن و ساپورت ۱ پیوت سالیانه، و قرارگیری زمان هاوینگ در محل تلاقی این‌حمایت ها، احتمال رسیدن به این محدوده را تقویت می کند”

نتیجه

با توجه به اتفاقات رخ داده و شرایطی که در تمامی بازارها به وجود آمده، باید صبر کنیم و ببینیم که آیا سرنوشتی مشابه شال ۲۰۱۸ در انتظار قیمت بیت کوین است یا اینکه شرایط به شکل دیگری رقم می خورد

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *