قیمت بیت کوین ممکن است به ۶.۸ هزار دلار سقوط کند


بیت کوین (BTC) ممکن است این هفته با ۲٪ افزایش به ۱۰،۰۰۰ دلار هم برسد، اما ۴۰٪ افزایش قیمت آن در سال ۲۰۲۰ اکنون معامله گران را برای حرکت خرس آماده می کند. دو شرکت معاملاتی عظیم در صحبت با کوین تلگراف در یک بحث و گفتگو در بازار ، به پتانسیل فزاینده ای برای کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت اشاره کردند.

نظر فعالان بازار درباره قیمت بیت کوین

دی پاسگال DiPasquale می گوید بیت کوین از بی ثباتی جهانی سود می برد. البته در جایی دیگر می گوید که در نهایت، ناپایداری بیشتر جهانی به معنای پول کمتری برای سرمایه گذاری در بیت کوین است. بنیانگذار تحقیقات آلامندAlameda ، سام بانکمن-فرید ، گفته است:

“من فکر می کنم اگر ناآرامی هایی مانند ویروس کرونا ادامه داشته باشند قیمت طلا و نفت رو به افزایش خواهد بود و می توانم ببینم که بیت کوین همچنان در حال افزایش است و اگر اینگونه نباشد، قیمت می تواند به ۶،۸۰۰ دلار سقوط کند.”

این بحث و گفتگوها در حالی صورت گرفت که سرمایه گذاران از سود خیلی خوب بیت کوین و آلت کوین ها جشن گرفتند. همانطور که گزارش کوین تلگراف می گوید، نظرات مختلف در مورد این که چرا بیت کوین از اول ژانویه ۳۹٪ صعودی بوده است متفاوت می باشد. برخی با توجه به وقایع جهانی به عنوان یک کاتالیزور و برخی دیگر اصول تحلیل تکنیکال بیت کوین را دلیل بر این صعود می دانند.

قیمت ۲۷ هزار دلاری تام لی “معقول” نیست

وقتی از آنها سؤال شد که آیا آنها با پیش بینی های قیمت صعودی برای سال جاری موافق هستند، فانداستارت Fundstrat به ویژه پیش بینی افزایش ۱۹۷ درصدی تام لی را  در شش ماه نپذیرفتند، دی پاسگال و بانکمن فرید Bankman-Fried  هم از این پیش بینی قانع نشده اند. بنکمن فرید گفت:

“اگر می گفتید من انتظار دارم به طور متوسط طی شش ماه آینده قیمت ۱۰٪ افزایش یابد، تایید می کردم، اما افزایش ۲۰۰ درصدی بسیار دور از ذهن می باشد. لی، که بخاطر بحث در مورد افزایش شدید قیمت بیت کوین شناخته شده است، تمام عناصر فنی و تکنیکال را مورد توجه قرار نمی دهد.”

با این وجود بزرگان بازار هشدار می دهند که BTC / USD می تواند به محدوده ۶،۰۰۰ دلاری بازگردد. معامله گر کهنه، پیتر برنت البته می گوید “دست های قوی” که بیت کوین را کنترل می کنند به رشد پایدار کمک می کنند. وی در ماه گذشته هشدار داد کسانی که منتظر قیمت ۶،۰۰۰ دلار و کمتر هستند، این فرصت را برای همیشه از دست داده اند.

وضعیت آلت کوین ها

حرکت قیمتی آلت کوین ها نیز مورد بحث هفته گذشته بوده است. از ابتدای سال ۲۰۲۰، کوین هایی مانند Icon (ICX) ،  AION و WanChain (WAN) به ترتیب بیش از ۲۰۰٪ ، ۱۲۰٪ و ۶۰٪ رشد داشته اند و برخی از تحلیلگران را به این نتیجه رسانده اند که فصل جدید آلت کوین ها  آغازشده است. حال به نظر می رسد که اتر (ETH) نیز به این جمع پیوسته است. اتر از ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ به ۱۱۵.۹۵ دلار کاهش یافت و در ۶ فوریه ۲۰۲۰ به بالاترین سطح  با ۲۲۰.۸۱ دلار رسید.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *