ماینینگ بیت کوین چگونه انجام می شود ؟

ماینینگ بیت کوین چگونه انجام می شود ؟

برای این که بدانیم ماینینگ بیت کوین چگونه انجام می شود ابتدا می بایست شباهت آن با طلا را بررسی نمود. بیت کوین اغلب با طلا مقایسه می شود و یکی از مهمترین عوامل شباهت این است که هر دو روش. مشابه طلا ، بیت کوین های جدید از طریق فرآیندی به نام “ماینینگ” ایجاد می شوند. در حقیقت، ماینینگ بیت کوین یک تیر و دو نشان است: امکان تولید کوین های جدید فراهم می کند و پردازش معاملات در شبکه را تسهیل می کند. شباهت دیگر  بیت کوین با فلز گرانبها این است که مقدار محدودی از آن وجود دارد که می توان استخراج کرد: در کل تعداد ۲۱ میلیون کوین وجود دارد که در حال حاضر نزدیک به ۱۸ میلیون بیت کوین ماین شده است.

ماینینگ بیت کوین می تواند کاملاً رقابتی باشد زیرا بیت کوین های جدید با سرعت قابل پیش بینی و ثابت ایجاد می شوند. این نرخ ها توسط ساتوشی ناکاموتو ، خالق بیت کوین، در کاغذ سفید منتشر شده در سال ۲۰۰۸ مشخص شده است. هرچه ماینرها بیشتر به شبکه بپیوندند، سودآوری هر یک از آنها دشوارتر خواهد شد زیرا تعداد بیت کوین هایی که به عنوان پاداش دریافت می کنند محدود می باشد.

آنچه برای شروع ماینینگ بیت کوین نیاز دارید

ماینینگ بیت کوین فرایند اضافه کردن سوابق جدید معاملات به بلاکچین – زیرساخت عمومی کلیه معاملات انجام شده در شبکه بیت کوین است. معاملات جدید تقریباً هر ۱۰ دقیقه در دسته هایی به نام “بلاک” اضافه می شوند، از این رو زنجیره شبکه نام دارد. این پیوستگی برای گره های شبکه بیت کوین لازم است تا همیشه بتوانند معاملات معتبر را تأیید کنند.

استخراج در رایانه های شخصی فقط در سالهای اولیه بیت کوین امکان پذیر بوده است. در حال حاضر ، این شبکه چنان رقابتی است که استفاده از سخت افزار تخصصی تنها راه سودآوری است. برای تبدیل شدن به یک ماینر بیت کوین ، نیاز به یک دستگاه ماینر می باشد که قادر است معادلات پیچیده ریاضی را حل کند و هدر بلاک را تشخیص دهد که نهایتاً به دریافت پاداش منجر می شود. اما امروزه با پیدایش کلود ماینینگ دیگر نیازی به تهیه دستگاه های ماینینگ بیت کوین نبوده و می توان به صورت ابری بیت کوین و هر ارز دیجیتال دیگر را استخراج نمود.

دستگاه ماینر دقیقاً چه کار می کند؟

بیت کوین برای رمزگذاری از یک عملکرد هش رمزنگاری SHA-256 استفاده می کند. این الگوریتم به شما امکان می دهد داده هایی از هر اندازه را بگیرید و آن را به رشته ای با اندازه خاص و از پیش تعریف شده تبدیل کنید. رشته حاصل “هش” نامیده می شود و فرایند استفاده از عملکرد هش در ورودی های تصادفی “هش کردن” نامیده می شود که برای ماینینگ بیت کوین ضروری است. تا زمانی که واقعاً آن را محاسبه نکنید، نمی توانید پیش بینی کنید که هش ورودی هر بلاک چه خواهد بود. در واقع هدف از ماینینگ این است که عملکرد هش را با ورودی های مختلف امتحان کنند تا زمانی که مقدار هش خاصی بدست آورند که سیستم یه عنوان هدر بلاک تایید کند. با افزایش ماینرها سختی حل معاملات نیز افزایش می یابد.

با توجه به قدرت محاسباتی عظیم که در حال حاضر شبکه بیت کوین از آن استفاده می کند ، تریلیون ها حدس از کامپیوتر ایجاد می کند از سراسر جهان تا زمانی که مقدار هش مناسب توسط کسی پیدا شود. و اگر اولین کسی هستید که این کار را انجام می دهید. شما به تازگی بلوکی را استخراج کرده اید و پاداش ۱۲،۵ بیت کوین را دریافت کرده اید. البته بدانید که احتمال این موضوع خیلی خیلی پایین است چرا که قدرت محاسباتی یک دستگاه خیلی کم است. بنابراین نیاز است تا برای ماینینگ بیت کوین به استخر های استخراج متصل شوید و بخشی از یک قدرت غول آسا باشید و از کل پاداش دریافتی، سهمی داشته باشید.

نکات بسیار مهم برای ورود به ماینینگ بیت کوین

مانند هر فعالیت تخصصی دیگری، ماینینگ بیت کوین نیز مشکلات و دردسرهای خاص خود را دارد که باید از آن جلوگیری کرد. بیایید نگاهی دقیق تر به اشتباه معمول ماینرهای تازه وارد بیاندازیم.

بدون اطلاع وارد نشوید. استخراج سودآور به برنامه ریزی و آماده سازی کامل نیاز دارد. نمونه های بسیاری را می توان در مورد افرادی یافت ، که تجهیزات سخت افزاری زیادی را بدون محاسبه تمام هزینه های اجرای آن و نرخ سود احتمالی خریداری کرده بودند. پس از فهمیدن اینکه آنها نمی توانند با تجهیزات خود عملیات سودآور را حفظ کنند، آن ها مجبور می شوند دستگاه های خود را با قیمت ناچیزی بفروشند.

در کل ، ماینینگ کاری دشوار و پر دردسر خواهد بود اگر خودتان شروع به این کار کنید. همواره روش بسیار بهینه با سودآوری بسیار بالا و بدون ریسک در این حوزه امکان پذیر است. کلود ماینینگ یا ماین کردن بیت کوین به روش ابری به شما کمک می کند که مخاطرات و گرفتاری های متعدد خرید و نگهداری دستگاه  را نداشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *