نشانه های مثبت برای رشد بیت کوین

نشانه های مثبت برای رشد بیت کوین

این هفته جهش رو به بالا بسیار شدید بود، سطح حمایت قبلی نیز قیمت را نگه داشت و این پمپ قیمتی از  ۶،۵۰۰ دلار آغاز شد. نقطه بسته شدن کندل روزانه بالای قیمت ۷،۰۰۰ دلار بود و الگوی کندلی سرسختی به نام Engulfing  صعودی را تشکیل داده است. این موضوع نمایان گر نشانه های مثبت برای رشد بیت کوین می باشد.

علائم صعودی

الگوهای کندلی روزانه معمولاً بسیار قدرتمند هستند، به علاوه خود Engulfing بسیار قدرتمند است. بیایید این مطلب را کمی آموزشی کنیم – در مورد الگوهای کندلی با الگوی زمانی کوچک تر به دنبال تأیید فوق مطمئن نباشید، چرا که آن  بازه ها به اندازه بازه های چهار ساعته و روزانه کار نمی کنند. بله، گاهی اوقات من به نمودار ۱۵ دقیقه ای نگاه می کنم وقتی می دانم دقیقاً کجا می تواند قیمت چرخش پیدا کند اما معمولاً بازه های زمانی بزرگتر بیشتر قابل اعتماد هستند. بنابراین، می توان گفت که Engulfing از سطح حمایتی برخوردار است و همچنین RSI Divergence داشتیم که تأیید می کند که برگشت قیمت از نظر فنی خوب بوده است.

استراتژی صعودی

رد شدن تلاش قبلی قیمت با کمک سطح حمایتی قبلی به ما اجازه می دهد پیش بینی کنیم که در آینده ممکن است الگوی نمودار “Double Bottom” را مشاهده کنیم که قیمت را به سطوح بالاتر هدایت می کند. شما می پرسید: “اجازه می دهد تا پیش بینی کنیم؟ ما در حال حاضر یک Double Bottom داریم!” … و پاسخ من این است – تقریباً تمام الگوهای نمودار وقتی دارای یک تأیید صحیح هستند معتبر هستند. با در نظر گرفتن الگوی مثلث – قیمت باید در خارج از مثلث بسته شود تا معتبر باشد. با در نظر گرفتن الگوی سر و شانه ها – قیمت زیر گردن است، و غیره. حالا در صورتی  “Double Bottom”معتبر است که کندلی در بالای خط آبی رنگ بسته شود. در حال حاضر، سطح گردنبند کمی پایین تر از قیمت جادویی ۸،۰۰۰ دلار است. اگر کندل روزانه بالای خط افقی آبی رنگ بسته شود، الگوی نمودار Double Bottom معتبر است و ممکن است شاهد ادامه حرکت به سمت بالا باشیم و این سطح کلیدی خواهد بود.

استراتژی صعودی

سناریوی ممکن

با توجه به تجزیه و تحلیل من در واکنش قیمت به خط کف و با ایجاد الگوی کندلی صعودی”Bullish Engulfing” ، فرض می کنم این معیارها قیمت را به منطقه کلیدی سوق می دهد! بنابراین، حرکت از ۷،۰۰۰ دلار تا ۸،۰۰۰ دلار قابل دسترس می باشد. این سیگنال خرید نیست، بلکه بیشتر یک پیش بینی است، زیرا حرکت Engulfing به هر حال به پایان می رسد اما به طور کلی اولین پیش بینی من این است که قیمت به حدود ۸،۰۰۰ دلار با منطقه کلیدی می رود.

خلاصه

همانطور که گفته شد، این سطح بسیار قوی به نظر می رسد و از آنجا به بعد همه به تقاضای بازار بستگی دارد. ما می دانیم که فشار فروش زیاد است، به علاوه ما روزانه EMA Death Cross را بین ۱۰۰ و ۲۰۰ داریم (که فشار فروشندگان را تأیید می کند)، و ممکن است همه نشان دهند که روند نزولی ممکن است از آنجا ادامه یابد اما اگر قدرت خرید کافی برای شکستن این سطح قدرتمند وجود داشته باشد و استراتژی دو کف قیمتی به نفع ما شروع به کار کند، ممکن است در طی مدت زمان طولانی شاهد قیمت های بسیار بالایی باشیم. هدف الگوی نمودار Double Bottom  نشان می دهد که قیمت ممکن است (پس از استراحت از گردنبند) به ۹،۲۰۰-۹،۳۰۰ دلار برسد اما مسیر رسیدن به این منطقه آسان نیست، روندهای مختلف، سطوح مقاومتی قوی و غیره، شروع به سخت شدن می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *