نمودار قیمت بیت کوین در هیجان انگیزترین مرحله در یک سال گذشته قرار دارد

نمودار قیمت بیت کوین در هیجان انگیزترین مرحله در یک سال گذشته قرار دارد

اگرکندل هفتگی قیمت بیت کوین در این هفته بتواند بالای قیمت ۹,۲۰۰ دلار بسته شود، یک نشانه ی فوق العاده برای هفته ها و ماه های آینده خواهد بود و می تواند نشان دهنده ی بزرگ ترین حرکت گاوی بعد از سال ۲۰۱۷ باشد. قیمت بهترین رمزارز در بازار کریپتوکارنسی ها بر اساس مارکت کپ، می تواند در هفته ی آینده به مرز انفحار برسد و این احتمال در صورتی که بتواند خود را در بالای قیمت ۹,۲۰۰ دلار تثبیت کند بسیار قوی تر خواهد شد. این موضوع نشان دهنده ی پایان کانال نزولی ۴۶ هفته ای است که بیتکوین پس از دست یافتن به قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار در تابستان ۲۰۱۹ در آن قرار گرفته است. اما آیا زمان آن فرارسیده است که بزرگترین دارایی دیجیتال رکورد قیمتی خود را ارتقا دهد؟ در زمان نوشتن این مقاله، قیمت این رمزارز بالای ۹,۵۰۰ دلار است و احتمال آن که بتواند قیمت ۹,۲۰۰ را تا ابتدای هفته ی آینده حفظ کند بسیار بالا می باشد. اما وقتی صحبت از بیت کوین باشد نمی شود با اطمینان راجع به چیزی اظهار نظر کرد. به تازگی جی کی رولینگ، نویسنده ی هری پاتر، طی توییتی درخواست کرد که کسی به او راجع به این رمزارز توضیح دهد و این امر نشان دهنده ی افزایش اقبال عمومی نسبت به آن خواهد بود که می تواند افزایش قیمت آن را به دنبال داشته باشد.

با مشاهده ی نمودار روزانه ی قیمتی می توانیم ببینیم که سطح مقاومت قیمتی قبلی به حمایت جدیدی تبدیل شده است و با استفاده از ابزار فیبوناتچی می شود تا حدودی حدس زد که قیمت قصد دارد به کدام سمت حرکت کند. در حال حاضر قیمت زیر سطح ۰.۶۱۸ فیبو قرار دارد و می تواند به سمت سطح بعدی فیبو یعنی سطح ۰.۷۸۶ در قیمت ۱۱,۶۰۰ دلار برسد. البته امکان نزول تا قیمت ۸,۷۹۰ دلار همچنان وجود دارد. اگر چه همواره امکان حرکت نزولی وجود دارد اما اگر این اتفاق در هفته ی پیش رو رخ دهد می تواند موجب شکسته شدن سطح مقاومت در هر دو نمودار روزانه و هفتگی بشود که این اصلا چیز خوبی برای پرطرفدارترین رمزارز بازار نیست. با توجه به این که در حال حاضر سطح حمایت هر هفته پایین تر می آید و همچنین من آینده ای گاوی را برای بیت کوین متصور هستم اما به نظر نمی رسد این رمزارز بتواند قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار را شکسته و برای مدت طولانی آن را حفظ کند؛ مگر اینکه راه جدید و متفاوتی را در پیش بگیرد. در حالی که نمودار ها در تایم فریم های بلند مدت آینده ای گاوی را برای این رمزارز متصور می شوند اما برخی از اندیکاتور ها در تایم فریم های کوتاه مدت تر نشانه هایی از ضعف در قیمت را از خود بروز می دهند. اندیکاتور مک دی به تازگی یک صلیب خرسی را از خود نشان داده است و از آن زمان سیر نزولی را در پیش گرفته است. به خاطر این که مک دی هفتگی بسیار گاوی به نظر می رسد من در میان مدت زیاد نگران ریزش قیمت نیستم اما در کوتاه مدت این مسئله نشان دهنده ی هجوم خریداران برای رسیدن به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار است و من آن را باعث نزول قیمت در کوتاه مدت می دانم.

نمودار قیمت بیت کوین در هیجان انگیزترین مرحله در یک سال گذشته قرار دارد

 

شاخص RSI نیز در تایم فریم روزانه شرایطی خرسی دارد و به اندازه ی مک دی نزولی است. اما باید به این نکته توجه کرد که در سال ۲۰۱۷ نیز این شاخص همیشه نشان دهنده ی زیاده روی در خرید بود در حالی که روند صعودی همچنان ادامه داشت. اگر به نمودار هفتگی نگاه کنیم می توانیم مشاهده کنیم که ما هنوز در مرحله ای که قیمت در سال ۲۰۱۷ در آن قرار داشت نیز قرار نداریم اما به هر حال احتمال پول بک هرچند کم است اما وجود دارد و به طور کلی نمودار برای آینده ی میان مدت راضی کننده به نظر می رسد. در این میان دو سناریوی گاوی و خرسی برای آینده ی قیمتی این رمزارز وجود خواهد داشت. اولین سناریو که گاوی می باشد این است که در صورت بسته شدن قیمت بالای ۹,۲۰۰ دلار گاوی ترین سیگنال از زمان صعود ۲۰۱۷ تا به الان صادر می شود و درصورت وقوع این امر، سطح مقاومت بعدی می تواند قیمت ۹,۹۸۰ دلار باشد که اگر قیمت بتواند از این سطح عبور کند، تارگت بعدی می تواند قیمت ۱۱,۶۰۰ دلارباشد. سناریوی خرسی در صورتی اتفاق می افتد که قیمت نتواند سطح ۹,۲۰۰ دلار را حفظ کند که در صورت محقق شدن این امر، قیمت ۸,۷۹۰ دلار اولین سطح حمایتی موجود خواهد بود که پس از آن تا قیمت ۶,۶۰۰ دلار حمایت قابل توجهی وجود ندارد. البته من احتمال این اتفاق را بسیار پایین می دانم و معتقدم هر چند که در صورت شکستن قیمت حمایتی احتمال روند گاوی بسیار قوی را کاهش می دهد اما نمی تواند باعث ریزش قیمت تا سطح ۶,۶۰۰ دلار بشود.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *