همه چیز درباره دش کوین

همه چیز درباره دش کوین

کلوب میلیارد دلاری ارزهای رمزپایه با پیوستن دش، دارای یک عضو مفید دیگر شد. این آلت کوین به تأمین معاملات سریعتر و حفظ حریم خصوصی شهرت پیدا کرده است. اندازه بازار این رمز ارز به 660 میلیون دلار رسیده است. در ژانویه سال 2017، هر یک کوین آن معادل تنها ارزش 11 دلار بوده، اما در حال حاضر ارزش آن به 72.31 دلار افزایش یافته است.

عوامل مختلفی مانند مشارکت با بانکها و خدمات پرداخت و اعلام اینکه رمزارزها را در صرافی های جدید مانند بیت فینکس ارائه می شود باعث رشد رمز ارزها شده است. این رمز ارز اخیراً توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، اما در واقعیت مدتی است که از عرضه آن یعنی سال 2014 می گذرد. این ارز رمز پایه ویژگی های جدیدی دارد که بسیاری از رمز ارزها ندارند. رمزارز دش نوعی پرداخت الکترونیکی غیر متمرکز همتا به همتا است که الهام گرفته از بیت کوین می باشد.

پیدایش دش کوین

برای دانستن همه چیز درباره دش، ابتدا می بایست پیدایش دش را بررسی کنیم. اوان دافیلد بنیانگذار این کوین است و مانند بسیاری از بنیانگذاران آلت کوین ها شروع کار خود را با بیت کوین آغاز نمود. دافیلد در سال 2010 بیت کوین را کشف کرد و از این فناوری تأثیر گرفت. اما وی پس از استفاده از آن، چند چالش اساسی را که برای رفع آن ضروری است، کشف کرد. اول این که، بیت کوین به اندازه کافی سریع نبود. دافیلد دریافت که تأیید معاملات آن بیش از حد طولانی بوده و زمان معامله را کند می کند. دوم، او احساس كرد كه زیرساخت ها به سطح بیشتری از حریم شخصی احتیاج دارند. جذابیت اصلی رمزنگاری، حفظ حریم شخصی است.

لذا در سال 2014  DashCoin ارائه شد و از کد بیت کوین استفاده نمود. طی دو روز اول رونمایی آن، نزدیک به 1.9 میلیون کوین استخراج شد که تقریباً معادل 10 درصد از کل عرضه این کوین می باشد که مقدار زیادی بود! سپس این موضوع رفع مشکل شد و به گیرندگان اجازه داه شد کوین ها را نگه دارند، اما این اشکال برطرف شد تا دیگر امکان بروز مشکل وجود نداشته باشد. امروز حدود 7/4 میلیون کوین در چرخش است و پیش بینی می شود تعداد کوین های موجود تا سال 2300 به 18 میلیون برسد. نام این کوین نیز در ابتدا دارک کوین بود که بعداً  نام آن تغییر یافته و شعار آن نیز تبدیل به “پول نقد دیجیتال شد”.

پیدایش دش کوین

ویژگی ارز دش

در این بخش ویژگی دش کوین را بررسی می کنیم. در واقع فناوری این ارز همان فناوری بیت کوین می باشد با کمی تفاوت. این ارز از یک شبکه ثانویه موسوم به شبکه مستر نود Masternodes استفاده می کند که یک مفهوم جدید در رمزارزهاست و در آن کاربران برای اجرای کامل نود ها و ارائه خدمات اضافی به شبکه مانند Darksend و InstantX انگیزه بیشتری دارند. به عبارت ساده ، آنها به ما اجازه می دهند ویژگی هایی را به زنجیره شبکه اضافه کنیم که در بیت کوین غیرممکن است.

ویژگی دیگر این ارز حفظ حریم خصوصی در مقابل ناشناس بودن کابران می باشد. در معاملات بیت کوین، تمام معاملات در یک صفحه عمومی نشان داده می شود تا هرکسی بتواند مطالعه کند. و اگرچه درست است که این معاملات با هیچ شخص خاصی در ارتباط نیست، برخی معتقدند که با تحقیقات مکفی، افراد ممکن است بتوانند هویت کاربران را کشف کنند. دش ویژگی حفظ حریم خصوصی برای افرادی که نگران اشتراک گذاری اطلاعات تراکنش های خود هستند را ارائه می کند. آنها می توانند از ویژگی ارسال خصوصی PrivateSend)) استفاده کنند که به کاربران امکان می دهد با استفاده از یک سرویس ترکیب کوین ها، وجوه را به صورت خصوصی ارسال کنند. در حقیقت وجوه تراکنش های یک نفر در طول انجام تراکنش با سایرین مخلوط می گردد تا معامله به صورت کاملا ناشناس صورت گیرد.

استخراج دش کوین

نحوه تولید ارز دش از طریق فعالیت ماینینگ می باشد. استخراج رمز ارز دش کارهایی مشابه سایر ارزهای رمزنگاری شده ، مانند بیت کوین یا لایت کوین دارد. معاملات باید تأیید شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ کوین ای دو بار پرداخت نشده است. این جایی است که ماینیگ به مرحله اجرا گذاشته می شود. تأیید معامله از طریق یک سازوکار اجماع انجام می شود که یک فرایند اثبات کار” است. ماینر ها نیز  معادلات پیچیده ریاضی را برای تأیید هر تراکنش انجام می دهند و پاداش دریافت می کنند.

این جایزه متغیر است و سالانه 7.1 درصد کاهش می یابد. میانگین زمان استخراج یک بلاک در بلاک چین این کوین معادل 2.5 دقیقه است که حدود چهار برابر سریعتر از بیت کوین است. برای به دست آوردن دش هم می توانید آن را استخراج کنید و هم می توانید آن را از طریق صرافی های مختلف خریداری کنید و در کیف پول های مربوطه نگهداری کنید.

مقایسه هزینه تراکنش ها

مقایسه هزینه تراکنش ها

هنگام جستجوی سیستم پرداخت، یکی از مهمترین فاکتورهایی که افراد بررسی می کنند، مقایسه هزینه تراکنش ها می باشد. این امر به ویژه زمانی اهمیت می یابد که تعداد معاملات زیاد شود و هزینه های پرداختی برای هر معامله افزایش یابد. یکی از مهمترین مزایای Dash این است که در مقایسه با گزینه های دیگر هزینه های معاملاتی آن بسیار پایین است. به عنوان مثال ، این مقایسه گرافیکی را از ژوئن سال 2017 بررسی کنید. تفاوت بین فی معاملاتی رمز ارزها مختلف بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، میانگین فی هفت روزه بیت کوین معادل 4.04 دلار برای هر تراکنش نشان داده شده است. فی تراکنش های مونرو نیز با قیمت 1.72 دلار در رده دوم بوده و ارز دیجیتال دش در پایین ترین نرخ قرار گرفته است. البته باید به خاطر داشته باشیم که هزینه های معاملات ثابت نبوده و دائما در حال تغییر هستند.

نتیجه

در این مقاله همه چیز درباره ارز دیجیتال دش را ارائه کردیم. علاوه بر هزینه های معاملاتی کم، این رمز ارز همچنین امکان استفاده سریع از معاملات را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران ارزهای رمزپایه به دلیل اینکه توسط یک نهاد متمرکز مانند دولت یا بانک اداره نمی شود ، از زیرساخت ها حمایت می کنند.  این شبکه یک گزینه کاملاً مناسب برای کاربرانی است که می خواهند معاملات سریعتر و ویژگیهای حریم خصوصی بیشتری داشته باشند.

 

معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *