همه چیز درباره یو اس دی کوین USD Coin

همه چیز درباره یو اس دی کوین USD Coin

یو اس دی کوین USD Coin  یک استیبل کوین نسبتاً تازه است که به دلار آمریکا گره خورده است. این رمز ارز در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸ با همکاری بین Circle و Coinbase به بازار معرفی گردید. این کوین جایگزینی برای سایر ارزهای رمزپایه تحت حمایت دلار مانند تتر یا TrueUSD می باشد.

به طور خلاصه، یو اس دی کوین یک سرویس برای رمزگذاری دلارهای آمریکا و تسهیل استفاده آنها از طریق اینترنت و بلاک چین های عمومی است. علاوه بر این، توکن های یو اس دی کوین را می توان در هر زمان به دلار تغییر داد. اجرای صدور و بازخرید کوین ها با قرارداد هوشمند ERC-20 تضمین می شود. آوردن دلارهای آمریکایی به صندوق بانکی این امکان را می دهد تا ظرف چند دقیقه بتوان آنها را در هر نقطه از جهان جابجا کرده که ثبات مورد نیاز ارزهای رمزپایه را به ارمغان می آورد و فرصتهای جدیدی را برای تجارت، وام، ریسک پذیری و موارد دیگر باز می کند.

تیم پشت یو اس دی کوین کیست؟

یو اس دی کوین توسط کنسرسیوم مرکز با همکاری بین سیرکل Circle و Coinbase ساخته شده است. چارچوب فناوری و حاکمیت توسط مرکز توسعه یافته است، در حالی که آن دو شرکت اولین صادرکنندگان تجاری این کوین هستند. کمپانی سیرکل در سال ۲۰۱۳ توسط کارآفرینان جرمی آلایر و شان نویل تاسیس شد. سیرکل یک فرستنده رسمی پول است، که این شرکت را به یک کتاب باز مالی تبدیل می کند. فرستنده پول مشاغل خدمات پولی ایالات متحده هستند که باید قوانین و مقررات فدرال را رعایت کنند و به عنوان راه اندازی رمزنگاری با حمایت Goldman Sachs شناخته می شود.

USDC چگونه کار می کند؟

یو اس دی کوین ها بدون پشتوانه چاپ نمی شوند. بلکه سیرکل تضمین می کند که هر توکن با یک دلار آمریکا حمایت می شود. فرآیند تبدیل دلارها به کوین ها به صورت رمزگذاری انجام می شود.

تبدیل دلار به کوین یک فرایند سه مرحله ای است:

 • یک کاربر به حساب بانکی صادرکننده کوین دلار ارسال می کند.
 • صادرکننده از قرارداد هوشمند برای ایجاد مقدار معادل کوین استفاده می کند.
 • کوین صادر شده به کاربر تحویل داده می شود، و دلارهای جایگزین به عنوان ذخیره نگه داشته می شوند.

بازپرداخت یو اس دی کوین برای دلار نیز به آسانی ماین کردن، به گونه ای که روند کار معکوس شده است:

 • کاربر درخواستی را به صادرکننده کوین ارسال می کند تا مبلغ معادل دلار را برای کوین ها بازپرداخت کند.
 • صادرکننده درخواستی را به قرارداد هوشمند این کوین ارسال می کند تا ارزها را به مبلغ دلار مبادله کند و مبلغ معادل آن را از گردش خارج کند.
 • صادرکننده مبلغ درخواستی دلار را از ذخایر خود به حساب بانکی کاربر ارسال می کند. کاربر مقدار خالص معادل آن را در یو اس دی کوین، منهای کلیه هزینه های متحمل شده دریافت می کند.

USDC چگونه کار می کند؟

بر خلاف محبوب ترین استیبل کوین حال حاضر یعنی تتر، سازندگان یو اس دی کوین ملزم به ارائه شفافیت کامل و همکاری با طیف وسیعی از موسسات مالی برای حفظ ذخایر کامل از این ارز دیجیتالی معادل مقدار فیات هستند. همه صادرکنندگان این کوین موظفند به طور منظم منابع دلار خود را که پس از آن توسط Grant Thornton LLP منتشر می شود ، گزارش دهند. تمام گزارشهای تأیید ماهانه را می توان در اینجا یافت.

نحوه استفاده از این کوین

این رمز ارز نمایندگی ۱: ۱ دلار آمریکا در کلکسیون اتریوم است. این یک کوین ERC-20 است و با هر برنامه ای که از همین استاندارد پشتیبانی می کند قابل استفاده است.

برای رمزگذاری یا بازخرید یو اس دی کوین با سیرکل، باید یک حساب کاربری ثبت کنید ، هویت خود را تأیید کنید و یک حساب بانکی معتبر پیوند دهید. سکوی معاملاتی این مجموعه به کاربران امکان می دهد چهار عمل اصلی را انجام دهند:

 • توکنیزه کردن دلار،
 • باز خرید کردن یو اس دی کوین،
 • انتقال کوین به آدرسهای اتریوم سازگار با ERC20،
 • واریز این کوین از آدرس های کیف پول خارجی اتریوم،

کوینی که توسط سیرکل تولید می گردد هیچ هزینه ای را برای استفاده از کوینیزه و بازخرید خدمات به کاربران تحمیل نمی کند، مگر اینکه، نقل و انتقالات بانکی نادرست و رد شده وجود داشته باشد که در این صورت یک کمیسیون ۵۰ دلاری اخذ می گردد. اما در همین عملیات در سکویCoinbase  ، کلیه هزینه های استاندارد اعمال می شود. حداقل مبلغ بازخرید این کوین، ۱۰۰ یو اس دی کوین است. توکن ها فقط در روزهای کاری پردازش می شوند و این روند تا ۲۴ ساعت طول می کشد.

نتیجه

استیبل کوین هایی مانند یو اس دی کوین خرید ارزهای رمزپرداختی در آینده را آسانتر می کنند.

 • نقش ابزارها و مؤسسات مالی سنتی را کم رنگ می کند.
 • از افزایش تورم جلوگیری می کند.
 • ارسال آنی، جهانی، ایمن و کم هزینه را ممکن می سازد.
 • امکان خرید dApps های مختلف، مبادلات و بازی های مبتنی بر بلاک چین.

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *