همچنان خبری از حرکت صعودی جدی بیت کوین نیست

همچنان خبری از حرکت صعودی جدی بیت کوین نیست

امروز ، ما در حال بررسی نمودار روزانه بیت کوین هستیم تا از پتانسیل صعودی و نزولی در کوتاه مدت استفاده کنیم. به عبارت دیگر، ما پتانسیل روند نزولی را طی چند روز و هفته آینده ارزیابی می کنیم. صرف نظر از آنچه در کوتاه مدت اتفاق می افتد، مهم است که به یاد داشته باشید که در تصویر بزرگ تر روند حرکتی هنوز هم بسیار نزولی است. در حقیقت، حتی اگر بیت کوین به ۱۰،۰۰۰ صعود کند، چیزی بیش از یک سطح کف دیگر نیست و روند نزولی کماکان دست نخورده باقی می ماند. در ۲۶ اکتبر، بیت کوین به ۱۰،۵۴۰ دلار رسید. بنابراین، هر قیمتی پایین تر از این از لحاظ فنی نزولی باشد.

الگوهای حرکتی قیمت

اگر تجزیه و تحلیلهای چند ماه قبل را مطالعه کرده باشید ممکن است به یاد بیاورید که گفته بودیم  قیمت در حال حاضر در یک گوه سقوط صعودی (به رنگ سیاه) قرار دارد، اما در عین حال یک الگوی بزرگ سر و شانه های نزولی نیز تشکیل داده است. الگوی گردن الگوی سر و شانه ها در حقیقت درست در حدود ناحیه اصلاح ۶۱.۸٪ فیبوناچی است.

با نگاهی به میانگین های حرکتی، می بینید که قیمت زیر ۵۰ MA (به رنگ سبز) شکسته شده است و بارها و بارها در تلاش برای صعود از بالای آن شکست خورده است. همچنین میانگین روزانه ۵۰ MA (به رنگ نارنجی) با میانگین هفتگی ۵۰ همگرا است. طی چند روز گذشته، میانگین روزانه ۵۰ MA  مقاومت سرسختی را تشکیل داده است. ۶۱۸ بارها و بارها نقض شده است، که این نشان می دهد که قیمت آن را نگه نمی دارد. بنابراین، این واقعیت که قیمت برای حفظ ۶۱۸ تلاش می کند، ضمن اینکه در اثر مقاومت بالای سر میانگین های متحرک سرکوب می شود، ضعف روند آشکار را نشان می دهد.

با این وجود، واگرایی واضح در MACD (روند رو به رشد سبز) وجود دارد. اگر واگرایی فعلی MACD را با یک واگرایی مشابه صعودی که در سال ۲۰۱۸ مقایسه کنیم، می بینیم که برخی از شباهت های کلیدی قابل ذکر است. با نگاهی به واگرایی در سال ۲۰۱۸، می توانیم اختلاف واضح بین قیمت و خط کف را ببینیم، اما این حرکت توسط میانگین ۵۰MA (دایره صورتی) متوقف شد.

الگوهای حرکتی قیمت

نشانه های میانگین های حرکتی

اینکه ببینیم بیت کوین در میانگین حرکتی روزانه و هفتگی ۵۰MA  (که در حال حاضر در قیمت ۷،۵۰۰ همگرا هستند) غلبه می کنیم، فکر می کنم محتمل ترین سناریو این است که BTC برای یک تست دیگر از سطح ۶،۴۳۰ دلار به حرکت خود ادامه می دهد. در مقالات قبلی در مورد شکل گیری الگوی بطور خاص سر و شانه ها صحبت کرده ام. می بینید که در قیمت ۱۳،۸۰۰ بیت کوین یک الگوی سر و شانه نامتقارن تشکیل داد که شانه سمت چپ بزرگترین قله است. علیرغم عدم تقارن، کاملاً شکسته شد تا آنچه را که اکنون سر یک الگوی بزرگتر از سر و شانه ها است شکل دهید. علاوه بر این، می توانیم ببینیم که یک الگوی سر و شانه های نزولی وجود دارد که شانه راست الگوی بزرگتر سر و شانه ها را تشکیل می دهد. بنابراین، تعجبی ندارد که قبل از اینکه شاهد یک شکست بزرگ باشیم، بیت کوین همچنان به طور مکرر سطح ۶،۴۳۰ را به شکلی که تکرار دیگری از الگوهای سر و شانه ها است، آزمایش کند.

در حالی که از لحاظ فنی هنوز این احتمال وجود دارد که احتمال شکست صعودی به ویژه با توجه به واگرایی MACD  صعودی و همگرایی شدید مقاومت میانگین های حرکتی وجود داشته باشد، به شدت دور از ذهن است که این مقدار به اندازه کافی قابل توجه برای تغییر روند نزولی باشد. دقت کنید که چه اتفاقی افتاد که قیمت آخرین بار در هفته ۵۰ مقاومت پیدا کرد و در مدت زمان کوتاهی ۳۰٪ سقوط کرد. یک سقوط مشابه را درست در بالای کانال نزولی آبی رنگ قرار می دهد. با این حال، هنگامی که به آنجا رسیدیم، مطمئناً بیت کوین نزد پادشاه مطلق سطح حمایتی یعنی میانگین حرکتی هفتگی ۲۰۰ MA ارغوانی که هرگز زیر آن شکسته نشده است، حمایت خواهد شد. بنابراین شکستن زیر میانگین حرکتی هفتگی ۲۰۰ برای بیت کوین بسیار غیر محتمل خواهد بود که احتمالاً باعث وحشت شدید برای فروش خواهد شد.

نتیجه

به یاد داشته باشید ، ما در یک روند نزولی هستیم. در حال حاضر، هیچ سطح پایین تر یا بالاتر از آن در نمودار وجود ندارد، حتی می تواند نشان دهد که یک وارونگی رخ داده است. بنابراین، خرس ها هنوز کنترل بی نظیر کامل بیت کوین را دارند. تا زمان ایجاد تغییرات معنی دار، پیش بینی کلی روند نزولی است.

اخبار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *