هوبی توکن چیست؟

هوبی توکن چیست؟

با کمی تفحص در میان ۲۰ ارز دیجیتالی مطرح دنیا به نام های جدیدی برخورد خواهیم کرد که یکی از آن ها هوبی توکن می باشد. Huobi ، سومین صرافی بزرگ دیجیتالی در جهان است که ارز جدیدی را به نام   Huobi Token (HT)  اعلام و راه اندازی کرد. این پلتفرم توانسته با کاهش نرخ معاملات به کاربران وفادار خود پاداش بدهد. امید می رفت که این ارز دیجیتال بتواند برای میلیون ها کاربر که بیشتر در کشورهای آسیایی هستند، ارزش بیشتری کسب کند. قیمت این کوین ۳.۹۲ دلار و اندازه بازار آن کمی کمتر از یک میلیارد دلار می باشد.

راه‌اندازی هوبی توکن در زیر سایر توکن هایی که توسط صرافی های آنلاین راه‌اندازی شده، ایجاد گردیده است. اولین و موفق ترین این کوین ها BNB می باشد. ایجاد BNB موقعیت بایننس را به عنوان صرافی پیشرو در جهان امن تر کرد. در واقع بایننس در ازای وفاداری مشتری، هزینه های معاملاتی با تخفیف را ارائه می داد که در درجه اول به عنوان یک سیستم پاداش وفاداری عمل می کرد. با این حال، با افزایش تقاضا برای کوین بایننس، قیمت آن نیز بالا رفت. بایننس هنوز هم بزرگترین صرافی در جهان است و بایننس کوین توانسه در رتبه هشتم ارز های دیجیتال قرار گیرد.

پیدایش هوبی توکن

برای درک بهتر این که بدانیم هوبی توکن چیست می بایست پیدایش هوبی توکن را بررسی کنیم. این صرافی آنلاین اهداف خود را برای راه اندازی یک کوین جدید رسماً در ۲۲ ژانویه ۲۰۱۸ اعلام نمود. در طی ۱۵ روز  ۳۰۰ میلیون HT (60٪ از کل عرضه) را برای کاربران حرفه ای خود که یک بسته خدمات تخفیف خریداری کرده بودند توزیع کرد. هر روز صبح ، دسته جدیدی از HT در دسترس قرار می گیرد. هووبی به دلیل ماهیت این پیشنهاد، این طرح توزیع توکن را “غیر آی سی او” اعلام کرد.

یکی از دلایل ارائه هوبی توکن که این بود که این صرافی دیجیتالی توانست پس از سخت تر کردن مقررات معامله رمز ارزها در چین، از آن به عنوان بخشی از یک استراتژی کلی برای بازیابی توان کاربران خود استفاده کند. لئون لی، بنیانگذار صرافی دیجیتال هوبی، فاش کرد که تغییرات قانون چینی بین ۱۵ سپتامبر و ۱ نوامبر ۲۰۱۷، میزان تجارت در این سکوی معاملاتی را تا ۹۵٪ کاهش داده است. در حالی که تجارت به تدریج بهبود می یافت، تیم رهبری شاهد کوین جدید خود بود که فرصتی برای تقویت کسب و کار آنها محسوب می شد.

پیدایش هوبی توکن

مزایای توکن هوبی

برای این که بدانیم کاربرد هوبی توکن چیست می بایست مزایای توکن هوبی را بررسی کنیم. این رمز ارز مزایای مختلفی را به کاربران ارائه می دهد. بسیاری از این مزایا با سایر کوین های متعلق به صرافی ها مانند BNB و لئو یکی هستند.

  1. تخفیف هزینه معامله

کاربران می توانند از HT برای خرید انواع مختلف وضعیت VIP در بورس این صرافی استفاده کنند. وضعیت VIP به صورت اشتراکی کار می کند و کاربران ماهانه هزینه اشتراک پرداخت می کنند. بالاترین این سطح ۵۰٪ تخفیف در هزینه تراکنش اعطا می کند. این سطح تخفیف شبیه به طرح تخفیف بایننس و آی فینیکس می باشد. با این حال ، بر خلاف بایننس، محدودیت زمانی برای منقضی شدن وضعیت VIP وجود ندارد. تا زمانی که اشتراک VIP ماهانه خود را ادامه دهید ، می توانید ۵۰٪ تخفیف را برای سالها حفظ کنید.

  1. هوبی توکن چیست؟

این سکو هر از گاهی از درآمد حاصل از هزینه معاملات برای بازخرید هوبی توکن ها استفاده می کند. هدف گذاری بازپرداخت فصلی میزان دو برابر موجودی کوین ها می باشد. اول این که این کار، نقدینگی در معاملات و افزایش قیمت HT را تشویق می کند و از احتکار توکن ها جلو گیری می کند. دوم، خرید مجدد صندوق حمایت از کاربر این پلتفرم را با HT دوباره پر می کند. صندوق حمایت برای محافظت در برابر جعل تجاری یا کلاهبرداری و جبران خسارات در صورت اضطراری ایجاد شده است.

  1. دسترسی اولیه و رویدادها

دسترسی زودرس به کوین ها می تواند بسیار با ارزش باشد. به عنوان بخشی از سرویس اشتراک VIP ، کاربران ممکن است زودتر به دارایی هایی که از طریق سکوی معاملاتی و یا رویدادهای ویژه معامله می شوند، دسترسی پیدا کنند. از بعضی جهات، طرح دسترسی VIP مانند یک سناریوی پرداخت به پرداخت می باشد و از نظر اخلاقی زیر سوال می رود. با این وجود، دشوار است که دقیقاً بگوییم که مشترکان VIP تا به امروز چه مزایایی به دست آورده اند، زیرا این رویدادها و دسترسی زود هنگام خصوصی است.

  1. قابلیت تجارت در برابر ارزهای عمومی

این سکوی معاملاتی از جفت های تجاری تتر، اتریوم و بیت کوین در خارج از این صندوق پشتیبانی می کند. یکی از مزایای ارز ایجاد شده توسط صرافی ها، عرضه سریع آن ها می باشد. ممکن است شما از آن استفاده نکنید و یا مایل به خرید بسته های VIP نباشید، اما هنوز می توانید توکن های هوبی را خریداری کنید تا ارزش آینده را حدس بزنید.

  1. نظرسنجی و حق رای

یکی از موارد غالباً نادیده گرفته شده اما از مزایای مهم مالکیت HT ، حق رأی در تصمیم گیری های مبادله ای، از جمله دارایی های جدید است. در ابتدا، این به نظر می رسد روشی دموکراتیک برای حل مسئله اولویت های فهرست دارایی است. با این حال دارایی هایی که می خواهند در این سکوی معاملاتی ثبت شوند ، صرفاً نیاز به خرید تعداد زیادی HT و رأی دادن به خود دارند.

نتیجه

در این مقاله به پرسش هوبی توکن چیست پاسخ داده شد . همان طور که گفته شده توکن هوبی فرصتی هیجان انگیز برای معامله گران در مقیاس بزرگ را ارائه می دهد. بسته های VIP آن عمداً سرمایه گذاران عمده را هدف قرار می دهد. علاوه بر این ، رأی به عملکرد لیست کردن کوین ها باعث می شود یک مورد قانع کننده برای نشانه های جدید در اولویت خرید HT قرار بگیرد. تا کنون، به نظر می رسد این کوین روند انتشار تدریجی و مداوم را شاهد بوده است. اگر این روند ادامه پیدا کند، انتظار داشته باشید که تقاضا برای عرضه زیاد کوین افزایش یابد و قیمت توکن را نیز همراه خود بالا ببرد.

معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *