پیش بینی ۱ میلیون دلاری جان مکافی برای بیت کوین

پیش بینی 1 میلیون دلاری جان مکافی برای بیت کوین

برنامه نویس، فعال حوزه رمز ارزها، تاجر معروف،  برنامه ریز ریاست جمهوری ایالات متحده برای ۲۰۲۰ ، جان مکافی معتقد است که بزرگترین ارز رمزپایه جهان یعنی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیون دلار خواهد رسید. منطق اون این است که کمبود بیت کوین، قیمت آن را افزایش می دهد تا در سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیون دلار برسد. او علی رقم نوسانات نزولی اخیر قیمت بیت کوین همواره به این گفته خود پافشاری ورزیده و می گوید که:

“من گفتم ۱ میلیون دلار و به آن می چسبم”

اظهارات مکافی در مصاحبه خود

مک آفی که به دلیل پیش بینی شجاعانه خود درباره این که BTC در سال آینده به ۵۰۰،۰۰۰ دلار خواهد رسید مشهور است ، اخیراً در مصاحبه ای با Forbes در تاریخ ۳۰ سپتامبر از پیش بینی دو برابر شدن قیمت یعنی رسیدن به ۱ میلیون دلار برای هر کوین در سال ۲۰۲۰ دفاع کرد. در مصاحبه ، مکافی اظهار داشت که ماشه اصلی افزایش قیمت بیت کوین کمبود آن خواهد بود. عرضه BTC به ۲۱ میلیون سکه محدود شده است و بخش قابل توجهی از آن از بین رفته است. مک آفی گفت:

“بیایید واقع بین باشیم ، فقط ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد که چیزی نزدیک به ۷ میلیون از آنها برای همیشه از بین رفته اند ، و اگر ساتوشی مرده است، چند میلیون دیگر اضافه کنید.”

۸۵٪ از کل عرضه BTC استخراج شده است

به گزارش وبسایت های خبری معتبر ، میزان BTC استخراج شده در تاریخ ۱ اوت به ۱۷،۸۵۰،۰۰۰ دلار رسید. این بدان معناست که ۸۵٪ از کل عرضه بیت کوین در حال گردش است و در طی ۱۲۰ سال آینده فقط ۳.۱۵ میلیون کوین برای استخراج وجود خواهد داشت. از آن زمان تا کنون، BTC بیش از ۱۰۰،۰۰۰ کوین به عرضه خود اضافه کرده است – و طبق اطلاعات Blockchain.com ، اکنون تعداد ۱۷،۹۶۸،۰۰۰ بیت کوین ماین شده وجود دارد. BTC در ماه های گذشته نزول عمده ای را تجربه کرد و برای اولین بار در ماه در کمتر از یک روز ۱،۵۰۰ دلار از دست داد و سپس در پایین ترین قیمت چند ماهه خودش یعنی حدود ۷،۷۰۰ دلار متوقف شد. پس از مشاهده نوسانات قابل توجه امسال ، بیت کوین در مقایسه با این زمان در سال گذشته رشد داشته است ولی نسبت به آغاز امسال تقریباً ۴۰ درصد کاهش داشته است.

بیت کوین یک دارایی با ارزش  است

مکافی در مصاحبه، همچنین بر موضع خود در قبال عملکرد اصلی BTC تأکید کرد و خواستار آن شد که صرفاً یک دارایی با ارزش باشد. وی افزود، ارزهای دیجیتالی مانند استیبل کوین ها و کوین های حریم خصوصی برای اهداف معامله مناسب تر هستند. در این باره چند ماه پیش بانک بزرگ آلمانی BayernLB گزارشی را منتشر کرد که پیش بینی می کند بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به دلیل هفینگ به ۹۰ هزار دلار خواهد رسید. دیروز ، بانک بزرگ آلمانی BayernLB گزارشی را منتشر کرد که پیش بینی می کند بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به دلیل نیمه تمام شدن آینده به ۹۰ هزار دلار خواهد رسید.

اخبار جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *