چرا همچنان ممکن است قیمت بیت کوین به ۳,۹۰۰ دلار برگردد؟

چرا همچنان ممکن است قیمت بیت کوین به 3,900 دلار برگردد؟

قیمت بیت کوین در هفته ی گذشته با افزایش ده درصدی مواجه شد و گاو ها را امیدوار کرد تا بتوانند آینده ی قیمتی این رمزارز را به دست بگیرند. با این وجود و همانطور که در گذشته ذکر شد، رسیدن قیمت به مقاومت ۷,۲۰۰ دلاری و بازگشت قدرتمند آن نشان داد که ممکن است رسیدن به قیمت های بالای ۸,۰۰۰ دلار برای بیت کوین مقداری زود باشد.

چرا همچنان ممکن است قیمت بیت کوین به 3,900 دلار برگردد؟

به نظر می رسد بیت کوین مجددا به کانال نزولی ای که از نیمه ی دوم سال ۲۰۱۹ شکل گرفته بود بازگشته است. امروز نه تنها بیت کوین حمایت روزانه ی خود را از دست داد بلکه چیزی جز یک کندل دوجی نیز از خود باقی نگذاشت. هم اکنون این کانال نزولی اعتباری حتی بیشتر از قبل پیدا کرده است زیرا قیمت بیت کوین همچنان در حال طی کردن مسیری است که در شکل بالا با رنگ زرد نشان داده ام. با توجه به این شرایط و از آن جایی که به نظر نمی رسد قیمت بیت کوین بتواند مقاومت ۷,۲۰۰ دلاری را بشکند، انتظار می رود خرس ها دوباره بتوانند کنترل بازار بیت کوین را تا قبل از رویداد هاوینگ به دست بگیرند و از نظر من قیمت ۵,۵۰۰ دلار یک قیمت بحرانی است که بیت کوین برای ادامه ی صعود قیمتی نیاز دارد تا به آن برسد و قیمتش را تا آن ناحیه اصلاح کند. این موضوع می تواند شروعی برای افزایش قیمت تکنیکالی بیت کوین باشد، در غیر این صورت و با هرگونه پامپ ناگهانی ای ممکن است اتفاقات بدی برای قیمت بیت کوین در آینده رخ دهد. البته بسیاری از اندیکاتور های بازار با این تحلیل در تضاد هستند.

چرا همچنان ممکن است قیمت بیت کوین به 3,900 دلار برگردد؟

در دوره های جانبی بازار ها بسیار آسان است که با کار کردن روی تایم فریم های پایین به نوسان گیری و پیش بینی کوتاه مدت قیمت بپردازید، اما نگاه به تایم فریم های بالاتر باعث می شود تحلیل شما دارای اعتبار بیشتری شود و بتوانید راحت تر اهداف قیمتی بیت کوین در آینده را تشخیص دهید. با این حال یکی از اندیکاتور هایی که الان زیاد به مذاق خرس ها خوش نمی آید شاخص میانگین واگرایی حرکتی ( MACD) در تایم فریم هفتگی است زیرا نشان از صعود قیمت بیت کوین دارد. همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید نمودار MACD در حال حرکت به سمت خط سیگنال می باشد. از آنجایی که یک هفته ی صعودی را پشت سر گذاشته ایم، می توان این طور استنباط کرد که با بسته شدن کندل هفتگی می توانیم صعود بیشتر و پایدارتری را مشاهده کنیم. در صورتی که کندل هفتگی به شکل صلیب صعودی بسته شود می تواند نشان دهنده ی آن باشد که این صعود اگر نگوییم برای چند ماه، اما حداقل برای یک ماه ادامه دار خواهد بود. اما اندیکاتور ها نشان دهنده ی آینده ی بازار نیستند و صرفا کمکی هستند برای تحلیل گران تکنیکال. با وجود اتفاقات رخ داده در بازار جهان، ممکن است این پیش بینی امری محال به نظر برسد زیرا کورونا ویروس تاثیر شدیدی بر بازار ها گذاشته است و این قضیه می تواند در نتیجه باعث کاهش قدرت خرید و فروش و حجم معاملات بازار بیت کوین بشود که در این صورت ممکن است ریزش دیگری را در قیمت ها شاهد باشیم. با توجه به این که قرنطینه های جهانی به تازگی شروع شده اند و ادعا می شود که این امر دو هفته بیشتر طول نمی کشد، برای راستی آزمایی این ادعا می توانیم به چین نگاه کنیم تا متوجه شویم زمان بیشتری برای مهار این ویروس نیاز است و در این شرایط چه کسی قادر به سرمایه گذاری خواهد بود؟ پاسخ این سوال ممکن است در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی RSI باشد.

چرا همچنان ممکن است قیمت بیت کوین به 3,900 دلار برگردد؟

 

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، آخرین باری که بیت کوین در تایم فریم هفتگی به فروش بیش از اندازه رسید، یک افزایش قیمت ۳۰۰ درصدی را طی ۶ ماه تجربه کرد که این اتفاق در نمودار RSI قابل مشاهده است. این اتفاق در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۸ رخ داد که شاخص RSI در عدد ۲۹.۰۷ قرار گرفت. با این وجود، بیت کوین در ۹ مارس ۲۰۲۰ که اندیکاتور RSI در عدد ۳۳.۳۷ قرار گرفته بود دچار دامپ شدیدی شد و حتی با وجود ادامه ی این افت قیمت شدید، اندیکاتور RSI هنوز روند صعودی را نشان می داد. این اتفاق باعث ایجاد دو سوال مهم در ذهن تحلیل گران می شود و آن این است که آیا اکنون بیت کوین همانند ۲۰۱۸ عمل می کند و یا حرکتی مانند مارس ۲۰۲۰ را پیش رو خواهیم داشت؟

 

نتیجه گیری:

با توجه به تحلیل های کوین تلگراف، هم اکنون ما با دو سناریو درباره ی قیمت بیت کوین رو به رو هستیم:

سناریوی گاوی :

همه ی اندیکاتور ها نشان دهنده ی ادامه ی مسیر گاوی هستند. اما چرا احساس می شود بازار خرسی است؟ در حال حاضر ما در صدر یک کانال معتبر قرار داریم و شکست این کانال به سمت بالا امری بسیار محتمل است. برای این اتفاق کافی است تا بیت کوین با عبور از مقاومت ۷,۰۰۰ دلاری با حجم مناسب آن را به یک قیمت حمایتی تبدیل کند و پس از آن به سمت مقاومت بعدی که ۸,۲۰۰ دلار است حرکت کند.

سناریوی خرسی:

قیمت بیت کوین از نزدیکترین کفی که تشکیل داده به دو برابر افزایش پیدا کرده است، بنابراین بازگشت قیمتی به سمت حمایت ۵,۵۰۰ دلاری به عنوان یک حرکت اصلاحی طی هفته ی جاری بسیار محتمل است. اگر بیت کوین پس از آن نتواند حمایت ۵,۵۰۰ دلاری را حفظ کند، می تواند به سمت قیمت ۳,۹۰۰ دلار هم حرکت کند.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *