چرخه نزولی بیت کوین تکمیل شده

چرخه نزولی بیت کوین تکمیل شده

در حالی که قیمت بیت کوین (BTC) همچنان نزولی می باشد، اندیکاتورها اشاره به بهبود قریب الوقوع دارند. با ورود به ماه آخر سال ۲۰۱۹، آیا بیت کوین این ماه را با یک حرکت صعودی به پایان می رساند یا به قیمت سال گذشته خود سقوط می کند؟

نمودار روزانه در حال چرخش صعودی می باشد

از ابتدای ماه نوامبر نمودار روزانه نزولی بوده است. چندین تلاش برای شکستن قیمت ۹،۵۰۰ دلار انجام شده است اما این امر نتوانست تحقق یابد و چیزی که رخ داد سه هفته و نیم کاهش بیت کوین بود که در ۲۵ نوامبر به حدود ۶،۵۰۰ دلار کاهش یافت. خبر خوب این است که به نظر می رسد که بیت کوین کف قیمتی جدید خود را یافته و به سرعت ۱،۳۰۰ دلار بالاتر از کف حمایتی خود قرار گرفته است و نمودار روزانه را از نزولی به صعودی تغییر داده است.

با استفاده از شاخص بولینجر باند (BB) ، به نظر می رسد که نقطه عطف بعدی برای شکستن، میانگین متحرک خواهد بود که در حال حاضر در قیمت ۸،۰۰۰ دلار است. لذا بیت کوین در حال حاضر در محدوده پایین ۹،۰۰۰ دلار نوسان خواهد داشت. قبل از رسیدن به این نتیجه گیری، اجازه دهید ببینیم آیا شاخص های دیگری وجود دارد که می تواند این حرکت صعودی را تایید می کند یا خیر؟

MACD در بازه زمانی روزانه صعودی است

شاخص حرکت میانگین واگرایی (MACD) نشان می دهد که با بسته شدن کندل روزانه، بیت کوین برای یک حرکت صعودی آماده می شود. این امر باعث می شود که نخستین  کندل صعودی روی هیستوگرام MACD تشکیل شود، و تاریخ نشان داده است که این در نتیجه یک دوره معکوس شکل می گیرد. پاسخ به این که این امر چقدر طول می کشد دشوار است،  اما با این وجود این یک سیگنال خرید برای معامله گران است.

فاصله CME کاهش یافته است

شکاف Bitcoin CME اخیراً به یک رویداد قابل معامله تبدیل شده است، با این وجود، در هفته های اخیر، شکافی باز بوده است اما در هفته آتی اینگونه نخواهد بود. در تاریخ ۲۹ نوامبر، بازار CME با قیمت ۷،۸۰۰ دلار بسته شد، بیت کوین در حال حاضر در قیمت ۷،۳۰۰ دلار در حال معامله است. این بدان معنی است که در صورت پر کردن شکاف CME در هفته آینده، بیت کوین ۷ درصد افزایش قیمت را تجربه می کند. در حالی که این یک نتیجه تضمین شده نیست، به یک معیار بسیار معتبر تبدیل شده است که برای این دارایی دیجیتالی استفاده می شود. و چنین افزایشی علاوه بر سایر شاخص های صعودی، مورد استقبال خریداران قرار خواهد گرفت.

RSI هفتگی اشباع فروش را نشان می دهد

آخرین شاخص صعودی در نمودار روزانه که می خواهیم بررسی کنیم شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در هفته گذشته ماه نوامبر،  RSI نشان داد که BTC / USD به شدت اشباع فروش شده است. پایین ترین نقطه ۱۷.۶۵ در تاریخ ۲۵ نوامبر خوانده شده است. اگرچه که RSI نزولی است، اما در محدوده ۳۰ می باشد. با نزدیک شدن RSI به محدوده ۳۰، سیگنال خرید مشهود است.

غالباً معامله گران اینقدر علائم صعودی ملموس مانند این را در خود جای نمی دهند ، آیا این می تواند آغاز پارابولا بعدی بیت کوین باشد؟ یا آیا چیزی وجود دارد که ما نمی بینیم؟

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *