یوتیوب در ادامه ی سیاست هایش به سانسور رمزارزها ادامه می دهد

یوتیوب

در ادامه ی سانسورهای یوتیوب علیه رمزارزها، این شرکت به حذف دو ویدئوی مربوط به کریپتوکارنسی از کانال های مربوط به این رمزارزها اقدام کرده است. این اولین بار نیست که این شرکت دست به مسدود سازی محتواهای مربوط به کریپتوکارنسی می زند و همچنان مشخص نیست هدف یوتیوب از این کار چیست. برخی از شنیده ها حاکی از آن هستند که دولت امریکا به بهانه ی غیرقابل رهگیری بودن رمزارزها و امکان رخ دادن پول شویی، ممنوعیت هایی را در زمینه ی کریپتوکارنسی برای شرکت های بزرگی همچون گوگل، فیسبوک و … وضع کرده است اما تا الان اطلاعات موثقی از آن موجود نیست.

آقای Ivan on Tech یک برنامه نویس حوزه ی کریپتوکارنسی در توییتی که در حساب شخصی خود منتشر کرده است به این موضوع اشاره کرد که یوتیوب یکی از ویدئوهای او درتاریخ ۹ مارچ را حذف کرده است. The Moon یکی ازخبرنگاران و همچنین تحلیلگران تکنیکال در حوزه ی ارزدیجیتال گفته است که این شرکت یکی از محتواهای تولید شده توسط ایشان در حوزه ی تحلیل تکنیکال را نیز در تاریخ ۱۰ مارچ حذف کرده است.

یوتیوب بسیاری از اکانت ها را در سال ۲۰۱۹ مسدود کرده است

تعدادی از یوتیوبرها از جمله Chris Dunn در اعتراض به این شکل از سانسورها و دریافت اخطار های غیرقانونی از جانب یوتیوب در سال ۲۰۱۹ ابراز ناراحتی کردند . Chris Dunn نوشته است که یوتیوب، کانال شخصی او را به بهانه ی داشتن محتوای مضر و خطرناک و فروش کالا بن کرده است. یوتیوب در پاسخ به اظهارات The Moon در اواخر دسامبر توییتی با این مضمون منتشره کرده بود که این بن شدن بر اثر اشتباه رخ داده است. متن پاسخ یوتیوب در شبکه ی اجتماعی توییتر به شرح زیر بود :

” سلام، این اتفاق به علت اشتباه در بررسی های ما رخ داده بود و ویدئوی شما باید بازیابی شود و از شما دلجویی شود. در صورتی که این اتفاق رخ نداد به ما خبر دهید! “

در پی این اعتراضات، یوتیوب چندین فیلم حذف شده و حساب های بن شده را برگرداند.

ممنوعیت ها بر بستر یوتیوب باز خواهند گشت

یوتیوب گزارش داده بود که ویدئو های بلاک شده ی مربوط به کریپتو کارنسی را بازگردانده است. اما Ivan on Tech گفته که او دوباره برای ویدئوی حذف شده اش اخطار دریافت کرده همچنیین The Moon هم اظهار داشت که یوتیوب بعد از حذف ویدئوی او، دوباره به او اخطار داده است. The Moon  در توییتی نوشته است :

” پاکسازی محتواهای مربوط به کریپتو همچنان در حال رخ دادن است و این دومین باریست که من با این مشکل مواجه شده ام “

از طرفی دیگر، بانک BNP Paribas هم اخیرا ممنوعیت هایی را نسبت به کریپتوکارنسی وضع کرده است و مشتریان خود را از انتقال کریپتوکارنسی به سایت Coinbase  باز داشته است.سایت کوین تلگراف برای پیگیری این پرونده  سعی کرده است تا با Ivan on Tech  و The Moon ارتباط برقرار کند اما تا کنون پاسخی از آن ها دریافت نکرده است. باید صبر کرد و دید که این سانسورها در زمینه ی ارزهای دیجیتال چه دلیلی دارند.

 

 

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *