۲ فاکتور که باعث می شوند آینده ی بیت کوین خرسی پیشبینی شود

علی رغم اینکه بیت کوین رویداد هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج را پیش روی خود می بیند اما اکنون بیت کوین از روندی که از ۱۶ ام ماه مارس در پیش گرفته بود خارج شده است و این اتفاق باعث شده است که قیمت بیت کوین در خطر یک پول بک بزرگ قرار بگیرد.  با ریزش قیمت بیت کوین و سقوط آن به زیر ۷,۰۰۰ دلار، تحلیل گران تکنیکال و متخصصان این زمینه معتقد بودند که قیمت بیت کوین خط روند کوتاه مدتی که از ۱۶ مارس تشکیل داده بود را شکسته است و با توجه به این موضوع که کمتر از سه هفته به هاوینگ بیت کوین باقی مانده اما به دلیل دو دلیل مهم پیشبینی می شود که قیمت بیت کوین یک پول بک را تجربه کند. دو فاکتوری که بیت کوین را مستعد اصلاح قیمت شدید ارزیابی می کنند و قانع کننده هم به نظر می رسند عبارتند از : شکسته شدن یک حمایت اساسی و همچنین تشکیل قله ای پایین تر از قله ی قبل در تایم فریم بلند مدت.

2 فاکتور که باعث می شوند آینده ی بیت کوین خرسی پیشبینی شود

با توجه به تئوری هایی که مدعی بودند قیمت بیت کوین به هیچ وجه امکان ندارد به زیر ۴,۰۰۰ دلار سقوط کند، این اتفاق رخ داد و بیت کوین تا قیمت ۳,۶۰۰ دلار نیز ریزش کرد. هم اکنون نیز قیمت بیت کوین طی مدت زمان یک ماه و نیمه از ۳,۶۰۰ دلار به نزدیکی ۷,۰۰۰ دلار رسیده است.  این افزایش ۹۱ درصدس قیمت بیت کوین در این مدت بسیار رقم قابل توجهی است حتی برای بیت کوین که به علت نوسانات شدیدش در میان سرمایه گذاران بازار رمزارز ها معروف است. زمانی که قیمت بیت کوین در یک بازه ی زمانی کوتاه مدت با شدت زیادی رشد می کند و همچنین در این زمان هیچ پول بک بزرگی را تجربه نمی کند اغلب دچار اصلاح قیمتی شدیدی می شود. اگر به رشد قیمت بیت کوین در اکتبر و دسامبر سال ۲۰۱۹ دقت کنید متوجه این موضوع می شوید که قیمت بیت کوین می تواند ۱۰۰ درصد افزایش یابد و بسیار سریع تر از زمانی که رشد کرده دوباره به جایی بازگردد که حرکت را شروع کرده بود. اسیلاتور های مختلف نشان می دهند که بیت کوین می تواند یک حرکت کوچکی به سمت ۷,۱۰۰ یا ۷,۲۰۰ دلار داشته باشد و در آنجا کمی باقی بماند اما تشکیل شدن قعر های متوالی در نمودار روزانه نشان دهنده ی این موضوع است که خریداران به زودی قرار است کنترل بازار را از دست بدهند و سکان هدایت آن را به دست فروشندگان بسپارند. برای اولین بار پس از اینکه بیت کوین به قیمت ۳,۶۰۰ دلار رسید نمودار این رمزارز یک قعر قیمتی پایین تر از قعر قبلی را تشکیل داد. پیش از این که قیمت بیت کوین از قیمت ۷,۴۰۰ دلار بازگشت کند، خریداران به وضوح قدرتمند تر از فروشندگان بودند. قبل از این اتفاق شکاف های نزولی بسیار کوچک بودند و سفارشات فروش به سرعت پر می شدند و خریداران بسیار مسلط بر بازار بودند اما پس از بازگشت شدید قیمت بیت کوین از قیمت ۷,۴۰۰ دلار این روند معکوس شد و خریداران برای حفظ تسلطشان بسیار با شرایط سختی رو به رو شدند. طبق گزارش هفته ی گذشته ی سایت کوین تلگراف، ساختار خرسی ای که در داوجونز مشاهده شد و همچنین اندیکاتور TD 9 هم آن را تایید کرد می تواند افزایش فشار فروش را برای بیشتر دارایی های پر خطر که شامل بیت کوین هم می شوند در پی داشته باشد. اگر چه هنوز فاکتور های کلیدی تکنیکال نشان از بازار خرسی دارند اما ۲ عامل فاندامنتال وجود دارند که می توانند مانع بازگشت قیمت بیت کوین به قعر های زیر ۴,۰۰۰ دلار در کوتاه مدت شوند و این امکان وجود دارد که آن ها بتوانند باعث تثبیت بازار شوند. اولین عامل این موضوع است که در حال حاضر ورود سرمایه به تتر، پر استفاده ترین استیبل کوین جهان، بسیار زیاد شده و به سرعت در حال افزایش است. اگر میلیون ها دلار تتری که در صرافی هایی مانند بایننس نگهداری می شوند شروع به ورود به بازار بیت کوین کنند، می توانند از بیت کوین در برابر سقوط بیشتر محافظت کنند.  دومین عامل این است که رمزارز های جایگزین مانند اتریوم و توکن های مربوط به صرافی ها مانند BNB در چندین حرکت اخیر با هم دیگر همراه بودند.

هر دو عامل می توانند نشان دهنده ی این باشند که سرمایه گذاران موجود مایل هستند که در صورت افزایش اعتماد به نفس در بازار ریسک پذیری بیشتری را اتخاذ کرده و سرمایه شان را وارد بازار بیت کوین کنند که این موضوع می تواند باعث این شود که بیت کوین شاهد سقوط دیگری در آینده نباشد.

 

 

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *